Седми клас 2021-2022 Тема 4

  • 25 957
  • 775
  •   1
Отговори
  • Майничка
  • Мнения: 12 581

График за провеждане на НВО
График за провеждане на изпитите за проверка на способностите

Списък на произведенията, които ще се включват в НВО, от 5ти, 6ти и 7ми клас:

Скрит текст:
Пети клас:
 "Хайдути“

Шести клас:
 "Хубава си, моя горо“ (Л. Каравелов)
 „Отечество любезно, как хубаво си ти!“ (Ив. Вазов)
 „Косачи“ (Елин Пелин)
 „Художник“ (В. Ханчев)
 Из „Под игото“ (Ив.Вазов): главата„Представлението”  и  главата „Радини вълнения“
„Братчетата на Гаврош“ (Хр. Смирненски)
 „Серафим“ (Й. Йовков)

Седми клас:
 "Стани, стани, юнак балкански"( Д. Чинтулов)
 "Вятър ечи, балкан стене" ( Д. Чинтулов)
 "На прощаване в 1868 г." (Хр. Ботев)
"Немили-недраги" ( Ив. Вазов) - : І, ІІ, ІІІ, V, X глава, епилог.
"Една българка"( Ив. Вазов)
"Опълченците на Шипка"( Ив. Вазов)
 "Българският език" ( Ив. Вазов)
"До Чикаго и назад" (Ал.Константинов) - (откъсът от „Вие трябва да сте били на Пловдивското изложение и знаете големия павилион?“ до „На г. Айвазияна търговията отиваше твърде зле, според думите му, но той имаше надежда да разпродаде повечко „рядкости“ в последните два месеца, септември и октомври, когато след летния сезон позаможните американци ще посетят изложението.“)
"Бай Ганьо" (Ал.Константинов) -  „Бай Ганьо пътува“
  "Неразделни" ( Пенчо Славейков)
  "Заточеници" ( Пейо Яворов)
 "По жътва"  ( Елин Пелин)
 "По жицата" ( Йордан Йовков)

График
за ваканциите и неучебните дни през 2021/2022


Сайтът на Дидева

Нашата поща
Скрит текст:
Споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети, любезно предоставена ни от набор 2007.
*@abv.bg - парола се предоставя на лични само на потребители, които са писали редовно в поне три последователни теми.

Как се пише теза
Книга на учителя - Клет
Тест по География
Материали за 7 клас
Как се пише отлична теза
Тези върху цитат
Разпознаване на цитат
Материали в помощ на седмокласника
Khan academy
Регалия
Материали по всички предмети


Предишни теми

Последна редакция: пн, 06 дек 2021, 23:17 от gargamela

# 1
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Пу първа
Благодаря.
Добре сме и строим покрив, за да затворим и да ограничим щетите.
Пощата ни е предадена от набор 2007. Правилата са на 1-ва страница. Написани са. Няма разлика от ФБ групата.

# 2
  • Мнения: 2 111
Цоп, и аз тук.
Нинка, дано бързо я стегните, добре че времето е хубаво, незнам при теб как е, може и сняг да имате. Дано щетите не са много големи, но щом покрив сте оправяли, явно не е било малко. Важното е вие да сте добре.

Благодарско на Гери за новата тема, дано само хубави неща да си споделяме, че от това ПО и ДО, училищните неволи останаха на заден план.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 560
Пу първа
Благодаря.
Добре сме и строим покрив, за да затворим и да ограничим щетите.
Sad
Добре, че сте живи и здрави вие.

# 4
  • Мнения: 4 017
Нина, изплаши ни, добре ще сте добре, вярвам, че всичко ще се нареди. Благодаря за новата тема

# 5
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Фиииу ,туп и аз. Благодаря за темата. Нина важното е, че  са поправими нещата! Ние сме тук, ако имаш нужда от помощ!
Може ли паролата за пощата?
Днес цирка, пардон  училището продължава...

# 6
  • Мнения: 527
Нина радвам се ,че нещата при вас са поправими.Дано бързо се оправи всичко.Някой преди мен писа цирка продължава,да училището де.Аз лично толкова се радвах че ще има тестове че нещо ще се прави но пародия пълна.Само да оцелем тази седмица и другата ще взимам бележка.Ако успеем и другата да походим може да запразним още от 20.

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Благодаря за новата тема!
Нина, радвам се, че сте добре.
Не успях да вляза вчера да пиша, затова сега ще пратя теста на всички, които поискаха. Извинете ме за забавянето.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Нина, важното е, че сте живи и здрави! Другото все ще се нареди.
Гери, мерси за темата. Не знам как се прави туй нещо.

# 9
  • Мнения: 2 418
Благодаря за новата тема,чудна е!
Тестчето ще му го дам в събота,тъкмо на място ще ми дойде,още веднъж благодаря от сърце на Светлица!
За пощата и аз бих искала парола,усилено търся материали по бел🤔.
Вчера в дъжда са играли фвс на двора и сутринта беше с мускулна треска,нямало място за тях в салона,дадох вит ц за всеки случай.Иначе нямат отсъстващи,всички са присъствено,но учителите са им казали,че са под въпрос за идната седмица.

# 10
  • Мнения: 2 111
Аз от първи час, вече съм, и аз не знам, май горе на черешата. Още първия час с лоши новини, дъртата ( зам. кл. ) - поне още месец - два ще сме заедно, после добави, по АЕ учителката си счупила ръката, ще я замества учителката им от занималнята, която им беше до 4 - ри клас, понякога ще карат ГО, а в момента са с тая по ФВС, писала и тая по АЕ какво да правят, и вика на децата - чакайте да видя кво ми е писала тая. Еее гааахти и обръщението, еее гааахти и приказките, и това ми било преподавател, който пример да дава, дори сега изпрухтя. Подминаваме цирка, аз казах, че ние изтеглихме възможно най - късата клечка, да видим как ще завършим таз година, и дано следващата където реши да иде да учи, е по - добре от тук.

# 11
  • Мнения: 1 738
Благодаря за новата тема!

ninanb, бързо да се оправят нещата при вас.
Светлица, благодаря за теста. Ще се опитам да го пробутам почивните дни. Но се оказа, че на 11 ще е олимпиадата по математика при нас. И моето като виден активист се е записал. Искам ваканция!
Нареждам се и аз за паролата на пощата. Аз толкова помагала съм купила, че най-вероятно няма да стигнем до допълнителни материали. Хич не виждам и това, което имам да успеем да отметнем.

Хубав ден на всички!

# 12
  • София
  • Мнения: 12 394
Благодаря за темата!
Вчерашният учебен ден е минал кошмарно, но заради между ученически конфликти. Чак класната ми звъня (за първи път класен ми звъни) да се обясняваме. Оф, тези момчета буйни. Как ще изкараме до края на учебната година се чудя. Моят не се тества, защото се оказа с доста антитела (това много ме учуди, не очаквах).
Вашите деца ще ходят ли на олимпиада по математика в събота? Моят е първа писта.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 182
Нинче и всички празнуващи вчера, на патерица да честитя празника! Щото сутрин съм с 1/2 позък, а вечер с 1/2 нервна система.

Светлица, благодаря за изпита!

Въпреки, че тук всеки може да ни чете (и със сигурност го правят), с картинка и под псевдоним чувствам една идея по-голяма анонимност отколкото във ФБ групата. А там някой като попита за курсове и учител, го накацаха цяла орда рекламиращи се школи Stuck Out Tongue Winking Eye което лекинко ме подразни, макар че може би е било в полза на търсещия.

Аз искам да попитам някой има ли инфо за ПИ (присъствен или онлайн) за Американския колеж?

И да се допълня: Успях да влеза в пощата, с юзърнейм и парола запомнени на компа ми от набор 2005 Simple Smile Гледам, че до 2020 са качвани все пак някакви неща и са преправяни папки от както аз ги помня, но 2021 са накацали някакви спамове. Та това ли е актуалната поща? Имам чувството, че  2021 никой не е влизал в нея. 

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 09:31 от Gorg0nzola

# 14
  • Мнения: 133
Благодаря за новата тема!
Нина, пожелавам бързо да се наредят нещата при вас!
Мандаринка, да ви е жива и здрава щерката!
Светлица, мога ли да помоля и аз за изпита, макар изобщо да не знам дали ще се намери време за него.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 10:16 от bedrjih

Общи условия

Активация на акаунт