Нямам желание за повече връзки

  • 11 414
  • 331
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте!

Аз съм самотна майка с дете на 16 години. С бащата сме разделени от 8 години. От тогова до сега съм имала 2 по-сериозни връзки, но се стига винаги до раздяла. От повече от година съм сама и някак си, като че ли свикнах и сега дори мисълта за някой, който да ми се мота в краката ме кара да се откажа моментално от всякакви такива мисли. Като че ли съм си станала самодостатъчна и нямам желание да се свържа отново с друго човешко същество. Въпросът ми е дали нещо в мен не е в ред или просто съм се предала или оставила на рутината. Естествено, че вие няма как да ми кажете какво става в моята глава, но бих искала да прочета дали има други жени като мен, които си гледат по-скоро спокойствието, отколкото да са във връзка на всяка цена. На 47 години съм.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 314
Аз съм на 43г и съм така от 11г. И съм си супер Simple Smile

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 621
Има и други Simple Smile

# 3
  • Мнения: 25 649
Естествено, че вие няма как да ми кажете какво става в моята глава, но бих искала да прочета дали има други жени като мен, които си гледат по-скоро спокойствието, отколкото да са във връзка на всяка цена. На 47 години съм.

Без да съм на твое място, аз също на тези си години на първо място поставям спокойствието си.
Ако един мъж ще ми нарушава спокойствието... Изключвам дребните дрязги и ежедневните битовизми. Те са неминуеми и донякъде даже са полезни, колкото да държат човек в кондиция. Говоря за по-глобални проблеми.
Никога не съм робувала на принципа „От кал да е, мъж да е“. Нито като млада, нито сега. Даже напротив – привърженик съм на другия принцип – „По-добре сама, отколкото зле придружена“.
Гледай да се чувстваш добре, това е най-важното. Не гледай в чуждите панички, нито плащай данък „Обществено мнение“. Детето ти е вече голямо, всеки момент ще изхвръкне от гнездото. Тъкмо време да заживееш за себе си (докато не се появят внуците). Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 577
И аз съм в кюпа. Моето дете е по-малко, имам още доста грижи по него. Времето, когато е при баща си, ми е за почивка, хубава книжка, любим филм, малко скитосване по планините и т.н. Последните  години въобще не изпитвам необходимост от връзка.

# 5
  • Мнения: X
Аз обратното не го разбирам - разведените жени, които търсят на всяка цена нова връзка само и само да не са сами. Имам такива примери около себе си и виждам, че това не води до нищо добро. Търпят всякакви льоловци в името на някакви измислени "връзки" и бързат да заживяват с тях сякаш е много лесно да се напасваш тепърва с нов човек с вече изградени навици.

# 6
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 094
Ако се чувстваш добре, не виждам какъв е проблемът. Майка ми също избра да си бъде сама след смърта на баща ми, който почина млад, и си й беше добре. Не се назорвай само,защото обществото очаква нещо от теб. Гледай си спокойствието. Свекърва ми също е млада вдовица и си има приятел от много години, но не живеят заедно, защото каза, че не й се слугува на мъж. Виждат си се, събират си се уикенда и ходят на вилата, но дотам. Разбирам я.

# 7
  • Мнения: 2 578
Не си, не си само ти !  От една определена възраст търсим спокойствие и свобода. И с годините непримиримостта към несполучлива връзка се увеличава. Пък и сполучлива да е Wink почва здраво да дразни.
Изобщо глобално, жената може да си  е самодостатъчна. Дори да е във "връзка", съжителството не е най-добрият избор. Но този проблясък го получава след много години на търпение, разочарования и стискане на зъби.

# 8
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Бях на 33-34 год. като избягах от БНД. Без връзка друга сериозна до 43 години. Да, липси имах....Но не исках такава, оправдания, липса на време и прочее.
И да, това са най хубавите години в живота ми.
Аз и детето от 2 до 13 годишнината му.
Точния мъж ще те намери, когато му е времето.

# 9
  • Мнения: 295
И аз съм като теб, разведена съм от 6 години, с дете на 14г. Имах уж сериозна връзка 3г., но въпреки обичта помежду ни, не виждах развитие в тази връзка, разделехме се преди година и колкото и странно да звучи; все още ми е кофти. ... това беше единствената ми връзка след развода и не знам защо, но като че ли повече не бих се  доверила на мъж, май и аз ще си остана сама. На 46г. съм, на моменти ми е'ужасно самотно, но някакси не мога да си представя да започна пак нова връзка ......

# 10
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 154
Е щом ти е добре, за какво питаш Grin То вече бракът излезе от мода. Пък и предполагам тинейджър вкъщи си е предостатъчно ако ти се прище да обгрижваш някого, ако и намирате общ език да си приказвате съвсем не ти трябва друг само да ти пълни пералнята  Satisfied

# 11
  • София
  • Мнения: 35 132
Щом питаш не ти е толкова добре.
Мисля ти липсва компаньон, не страсти и безрасъдности. Някой, с когото ще разговаряш, излезеш на вечеря, театър и после всеки ще се прибере у тях си.
Без да се насилвате емоционално.

# 12
  • Мнения: 19 933
Аз не мисля, че хората трябва да живеят сами. Това е отхвърляне на желанието за взаимност, споделеност, любов и желание за грижа.

# 13
  • Мнения: 3 010
На мен са ми странни хората, независимо от възрастта, които държат постоянно да са във връзка и не могат да останат и за малко сами. За мен е абсолютно Ок човек да си взема почивки или дори да избере живот без връзка, пътят към щастие и спокойствие не минава задължително от там.

# 14
  • Мнения: 2 002

Мисля ти липсва компаньон, не страсти и безрасъдности. Някой, с когото ще разговаряш, излезеш на вечеря, театър и после всеки ще се прибере у тях си.
Без да се насилвате емоционално.
  Че такива мъже има ли? Мисля, че това по-лесно ще получи от приятелка или от баща си. Аз си мисля, че на нея й липсва чувството и усещането да си обичана (като жена). Ухажвана. Но за разлика от форумното мнение, че мъже - бол, аз не виждам читави сами такива.
   Да се добавя и аз в кюпа, макар и само от 3 години.

Общи условия

Активация на акаунт