Как се справяте с предменопаузата- кисти, полипи, зацапване

  • 825
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте,
На 48 години съм и от определено време имам кафяво зацапване преди и след цикъл. За нормално приемам около 5 дни кафяво преди цикъл. Имам го от поне 10 години. Сега обаче започна да се появява и след цикъл. Или от очакваната дата на овулация и продължава до началото на мензиса. Някой път продължава и по две седмици, защото мензиса вече идва на по-дълъг период. Някой път менструациите почти се залепят. Примерно септември - 5 дни кафяво преди цикъл, мензис 5 дни, 10 дни кафяво, мензис 4 дни, 2 дни кафяво и спря. После два месеца беше нормално - само с 5 дни кафяво преди цикъл. Този месец същото  5 дни кафяво преди цикъл, мензис 5 дни, 10 дни кафяво и продължава.
Имам киста, полип, хиперплазия на матката, хиперактивен пикочен мехур, хроничен цистит и камъни, инсулинова резистентност. Не искам оперативна намеса, защото съм съм ги отстранявала оперативно, но пак се появяват. Септември приемах билки за полипи и кисти - смес от невен, турта, равнец и още няколко. Предизвика цикъла и спря зацапването. Докато го приемах около месец и нещо зацапването беше само преди цикъл. Спрях го и ефекта е пак същия.
Сега приемам витекс и масло от черен кимион - от 6 дни, но зацапването не спира. Мога ли да приемам и сместа за полипи?
Вие как се справяте с тези проблеми? Явно полипите и кистите правят бели, а те се появяват непрекъснато заради хормонален дисбаланс. Дайте идеи за справяне!

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 08:31 от dessy

# 1
  • Мнения: 10 993
А аз да питам, как се справяте с ранното събуждане?

# 2
  • Мнения: 369
А аз да питам, как се справяте с ранното събуждане?

 С повече добри въглехидрати:yum:

# 3
  • Мнения: 15 555
Здравей. Видях, че си от София.
Има една билкова аптека - намира се срещу МОЛ София от страната на Лидл. Не й знам името. Навремето отидох там по съвет на приятелка, тъй като имах кисти на единия яйчник. Лекарката тогава ми изписа противозачатъчни, които трябваше да пия цяла година, но за 2 месеца качих 10 кг и реших да пробвам с билки.
Та, отидох в тази аптека и директно им казах какъв е проблема. Жената си извади от една тетрадка рецепта за микс от билки, направи ми един пакет и ми го даде. Даде ми писмено указание как точно се приготвят и пият. Резултата дойде след месец и половина - редовен цикъл и напълно чисти яйчници.
Не знам дали все още я има там тази аптека, но голещо ти препоръчвам да отидеш и а провериш
Успех!

Корекция: Преди малко минах покрай нея - още е там, казва се Био Вита и се намира на бул. " Ген. Михаил Скобелев" № 64

# 4
  • София
  • Мнения: 170
Здравей. Видях, че си от София.
Има една билкова аптека - намира се срещу МОЛ София от страната на Лидл. Не й знам името. Навремето отидох там по съвет на приятелка, тъй като имах кисти на единия яйчник. Лекарката тогава ми изписа противозачатъчни, които трябваше да пия цяла година, но за 2 месеца качих 10 кг и реших да пробвам с билки.
Та, отидох в тази аптека и директно им казах какъв е проблема. Жената си извади от една тетрадка рецепта за микс от билки, направи ми един пакет и ми го даде. Даде ми писмено указание как точно се приготвят и пият. Резултата дойде след месец и половина - редовен цикъл и напълно чисти яйчници.
Не знам дали все още я има там тази аптека, но голещо ти препоръчвам да отидеш и а провериш
Успех!

Корекция: Преди малко минах покрай нея - още е там, казва се Био Вита и се намира на бул. " Ген. Михаил Скобелев" № 64
Какви ти бяха симптомите? След този месец и половина какво се промени в симптомите?

Общи условия

Активация на акаунт