Барселона - Тема 11

• 41 644
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • София
Здравейте,
планирам пътуване до Барселона в края на февруари.
Опитвам се да направя програма. Притеснява ме връщането ни, защото полета ни е 07.50, това означава че в 06.00 трябва да сме на летището. Какъв транспорт мога да използвам?
Благодаря предварително!
Виж си гугъл мапс, то зависи къде ви е хотелът. Ние бяхме със същия полет и пътувахме с обикновените билети с метро и влак. В превозните средства имаше хора, аз очаквах да са празни.

# 61
Полетът ни на връщане тази неделя също е в 7.50 ч. Ще взема такси, дава ми цена около 30 евро от площад Каталуня.
Брадли, доста линкове от първия пост не се отварят, включително този на летището.  Добре е да се обновят.
Вижте и вариант за аеробус, 5.90 Евро е билета:
https://aerobusbarcelona.es/discoverbarcelona/?lang=en
Тръгват от площад Каталуния и мисля, че и други спирки имат.

# 62
  • СОФИЯ
За първи път аз самата ще отида до Барселона. Правя този трип с майка ми, в края на този месец навършва 73 г. Подвижно и търсещо емоции бабе е, последните ни съвместни пътувания през миналата 2021 г. го доказаха, но все пак възрастта не е за подценяване. В Испания съм била само в Мадрид и Андалусия /Коста дел сол, Севия и Кордоба/. Хотел взех на площад Каталуния. Полетът ни този петък е късен, ако кацнем по график 19 ч. Ще имаме време само за вечеря. Връщането е рано в неделя, разполагаме само с един ден събота. Въпросът ми е дали и какви грешки допускам в програмата. Разгледах сайта на техните хоп он/оф, сега през зимата работят две линии. Ще ползваме и двете линии, първата сутринта, започват от 9 ч. Два часа без слизане го дават като време. Ще слезем на недовършената Саграда Фамилия.
Струва ли си да се разгледа Каса Мила отвътре за 1 час?
После обяд и почивка за майка ми. Хотелът е до Рамбла. Видях че е 1,2 км. с платформата в морето. Минаваме я и леко в ляво каквото успеем от готическия, поне църквата. Стигаме пеша до паметника на Коломбо.
Да влизаме ли в аквариума или да предпочетем МОЛа?
Връщане пеша. Кратка почивка в хотела.
Втората линия на туристическия автобус, без слизане. Вечеря.

Видях че за Барселона маски са задължителни и в открити пространства.
Препоръчайте ресторант на Рамбла или пл. Каталуния за двете вечери, може и два различни.

# 63
За мен каса Мила може да се пропусне отвътре.Каса Батийо си струва да се види. Ако не сте влизали в други акавариуми, посетете го. За ресторант не мога да помогна, не помня имена, но където и да сме сядали винаги е било много вкусно, особено морските дарове.

# 64
  • СОФИЯ
Специално аквариумни майка ми е виждала само Светът на морето с акулите във Виена и едно ню ню в Палеокастрица в Корфу. Не мисля че я впечатлиха и двете, но този в Барса изглежда на снимки и видеа впечатляващо. Дали е така и реално?
Винаги може да се отклоним и към МОЛа. За него отзиви? Дезигуъл и З/Сара.

# 65
Светът на морето няма нищо общо с аквариума в Барселона, тогава си заслужава да го видите.Ако имате предвид мола до аквариума нищо особено не е. В Corte ingles на пл.Каталуня по-добре(голям магазин , с най-различни марки, като клас)Вътре има всичко - дрехи, козметика,супермаркет.. Там на последния етаж има ресторант и кафене, гледката същото е приятна, мисля че беше на 8 или 9 етаж .
Дописвам и за мол Арена на пл.Испания , до фонтаните.Има асансьор , с който се качвате директно на последния му етаж ,откъдето има страхотна гледка. Има и заведения на терасата. Може да се влезе и през самия мол до терасата, като магазини нищо впечатляващо вътре.

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 21:37 от Ernestina

# 66
  • СОФИЯ
Ernestina, благодаря за бързия ти отговор! Ще влезем в аквариума и пропускаме близкия МОЛ.
Английският им Корт ми е познат от Мадрид, ще заложа на това за кратък шопинг, все пак е и сезон на зимните намаления.

# 67
Хубави съвети са ви дали Simple Smile
Мола няма какво да му гледате, по-хубаво се разходете около порта
Включвам се с едно предложение за ресторант тип бюфет, all you can eat. Плаща се еднократно(около 10-12 евро) и можеш да си слагаш колкото искаш и каквато искаш храна:-
https://www.yelp.com/biz/frescco-barcelona-9?osq=all+you+can+eat )
Единия е много близо до площад Каталуния.
Също така можете да хапнете и тапас, има няколко около Каталуния. Не се сещам за конкретни предложения, но едва ли ще сгрешите с избора си.
В El Corte Inglés като се качите до кафето с панорамата също има различни неща за хапване.

Можете да разгледате La Boqueria, по La Rambla, там е и едно от най-сладките площадчета: Plaza Reial: https://en.wikipedia.org/wiki/Pla%C3%A7a_Reial
Можете да се пуснете за кратко из Готик квартала, който е отново в близост : https://en.wikipedia.org/wiki/Gothic_Quarter,_Barcelona
И да видите величествената музикална палата: https://www.palaumusica.cat/en

# 68
  • СОФИЯ
Joana85, много ти благодаря за насоките! Направо си копирам поста ти. Отворих линка за тези ресторанти. В някои отзиви пише че са много натоварени. Трябва ли предварителна резервация? Особено сега с изискването за определен % заетост на заведения за храна на закрито. За Барселона видях че е 50%.

# 69
  • В центъра на моретата
По мое мнение и Саграда си струва да се види. Нямам представа работи ли. Ама си вземете билети отсега, ако има.

# 70
Joana85, много ти благодаря за насоките! Направо си копирам поста ти. Отворих линка за тези ресторанти. В някои отзиви пише че са много натоварени. Трябва ли предварителна резервация? Особено сега с изискването за определен % заетост на заведения за храна на закрито. За Барселона видях че е 50%.
За съжаление не съм сигурна в момента каква е ситуацията, не съм ходила от лятото. Тогава нямаше проблем, но все пак избягвайте обедната почивка, тогава става по-натоварено. Те са си големи ресторанти.Ще питам сестра ми, която живее там и може да ви добавя и още някое предложение.

Допълнение:
Още едно страхотно местенце за хапване, във района в който сте отседнали:
https://honestgreens.com/en/our-restaurants-barcelona-2/

Сестра ми каза, че Фреско си работи не се е налагало да чакат последния път.
Допълнение още една верига за изгодно и леко хапване: http://www.buenasmigas.com/

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 16:24 от Joana85

# 71
Каква е ситуацията с музеи, Саграда и др.забележителности. Работят ли, искат ли сертификати?

# 72
  • СОФИЯ
На сайтовете продават билети онлайн, т.е. работят. Гледах аквариума, Саграда Фамилия и каса Мила.

# 73
В Каталуня махат зеления сертификат за заведения от петък.
Статията е на испански.
Имаме едно транзитно преминаване през Барселона след няма и две седмици, да се надяваме и нашите законотворци да се активират откъм ПСР тестовете за влизане в България за сертифицирани.
Ей, в Италия махат тестовете за влизане.

# 74
Ще ви посъветвам, който е решил да прави пср в Барселона навръщане в България, да не го прави, защото днес изтекоха моите 72 часа карантина и на Пср излязох положителна, а ММ отрицателен, а нямам дори половин симптом. Правете ги в България, за да не стане беля и ви карантинират там

Общи условия

Активация на акаунт