Гледахте ли БТВ Репортерите /05.11; 18ч./

  • 5 962
  • 163
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
Впрочем другата крайност пък доста интересно.
При нас не може да си облечен/обут с : чехли,шорти,прекалено къси панталони/поли,къса блузка (да се вижда пъпа).
Веднъж върнаха моя съученичка за къса блузка  Peace

Напълно съм съгласна с такива мерки. ПРи тая буря от хормони момчетата урок ли ще следят или голотии? Wink

Е, аз завърших по тоталитарно време, тогава беше недопустимо да не ми е вързана косата, да имам маникюр или украшения. Имам мъмрене вписано в досието, задето емблемата на училището не беше зашита, а забодена с карфици.

# 76
  • Мнения: 13 512
Била съм 13 годишна тогава. По това време това се смяташе за дръзко явно  Crazy ooooh! hahaha
Абе да ти кажа- и сега ми се струва дръзко Wink
В салона , в който ходя ...съм и казала: ЗАбранявам на момичета под 17 години да се прилагат каквито и да е техники/кичури,боядисване и .т./. Също така и изрусяване на момчета! Естествено,че на шега, но го мисля.Но-това  е извън темата, извинете.

# 77
  • Мнения: 1 220
Не мога да повярвам! Ама рибата се вмирисва от към главата!
Сина ми учи в частно училище, много от родителите са с по 4 деца, на година им се събира такава баснословна сума такса, че според критериите на  бг-системата , директора трябва да ги чака сутрин проснат по очи! ДА ама не, ако не се спазват правилата детето изхвърча от школото, ако ще татко му да е в правителството! За употреба на обидна дума към съученик, про седяваш в кабинета на директора поне 30 мин! Това за 8 годишни деца! Освен това има униформи!

ДА, точно това седнах да пиша и аз за частните училища. Че там всички родители плащат поравно и никой не толерира децата им,ако се провинят.

Монда, не знам как стоят нещата с частните училища в бг, но точно тези изисквания и дисциплина правят училището желано и това качва таксата му!
Не мога да повярвам, че учителите са така унижавани! Буба е права, по света това е характерно за училищата-сбирщина (аз не се извинявам за израза), знам как се стигна до тук, но как ще се реши проблема не знам...

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Директори и учители са с вързани ръце. Нямаме право да гоним ученик от час, ако ще и лайняна чиния да ни лепне на лицето. Нямаме право да обидим ученик, ако ще и да ни напсува. Имаме право да пишем двойки и отсъствия, но после ни принуждават да ги поправяме - борба за ученици му се вика на това, борба за запазване на паралелки, за да имаме работа. Тоест борим се да задържим всяко дете, ако ще и най-големият боклук да е.
Кой не ви дава право? Това пише ли го някъде? КОй се разпорежда така? Направо не мога д го повярвам. Ами така се възпитава анархия....не може да е друго. И най-възпитаните деца да дойдат- пак хулигани ще станат в тази анархия.

Монда, за гоненето от час и обиждането на ученик - има го регламентирано, не знам точно къде, но е така от няколко години. Не си измислям, подлежим на наказание, ако изгоним ученик от час заради лоша дисциплина (тоест или трябва да се справим, или да си го търпим). А за обида или шамар сме дори подсъдни и може да ни се размине само ако родителят благоволи да си затвори очите.
..........


Правилник за прилагане Закона на Народната просвета

Чл. 129.  Учителят не може да нарушава правата на детето и ученика, да унижава личното им достойнство, да прилага форми на физическо и психическо насилие върху тях.  Учителят няма право да отстранява ученика от учебен час или от извънурочни и извънучилищни дейности.

# 79
  • Мнения: 1 813
Имаше един филм : Gangsta paradise ....
Сори за офф-а .
Малко на това приличаме.

# 80
  • Мнения: 13 512
Правилник за прилагане Закона на Народната просвета
Чл. 129.  Учителят не може да нарушава правата на детето и ученика, да унижава личното им достойнство, да прилага форми на физическо и психическо насилие върху тях.  Учителят няма право да отстранява ученика от учебен час или от извънурочни и извънучилищни дейности.
Не,ене......думи нямам,започвам да бълвам змии и гущери вече!

# 81
  • Мнения: 1 813
Правилник за прилагане Закона на Народната просвета
Чл. 129.  Учителят не може да нарушава правата на детето и ученика, да унижава личното им достойнство, да прилага форми на физическо и психическо насилие върху тях.  Учителят няма право да отстранява ученика от учебен час или от извънурочни и извънучилищни дейности.
Не,ене......думи нямам,започвам да бълвам змии и гущери вече!
Имахме един г-н по Български език,той гонеше,но без отсъствия - тоест песен.Ако ти се мърда - правиш дивотии,гонят те без никаква щета за теб ...  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 2 229
Гледах репортажа, а въпросното клипче съвсем случайно го гледах преди 2 седмици качено в нета.Честно казано останах изумена, нямах представа че ЧАК такива неща се случват...По Нова телевизия пък онзи ден имаше подобно предаване, където показваха пак клипче снимано в училище, където обаче някакво 12-13 годишно момиченце танцуваше доста...хм...предизвикателно в присъствието на учителката по време на час!!! Просто такава липса на дисциплина че няма накъде, и родители, и учители са виновни, и най-лошото е че тези деца са вече поотраснали и мноооого трудно може да се промени мисленето им, ще продължават да си правят мизерии и това е. При такива изродски прояви освен един як пердах друго не знам какво би помогнало.
А колкото за елитните гимназии поне в София (визирам езиковите и някои други) мога да кажа че ЧАК такива неща не се случват. Да - няма дисциплина, има просташки изпълнения, но до такива крайност слава богу не се е стигало все още. А понеже имаше коментар за Френската гимназия - това с наркоманията там го слушам от години и е голям мит, може преди 10 години наистина да е било така, но в момента определено само и се носи славата, не е "сборище на наркомани" както я изкарват.

# 83
  • Мнения: 6 167
Да ви кажа, гледах рекламите на това предаване, утре ще го гледам цялото.
Но, наистина мисля, че трябва да се върнат някои неща от миналото, като поведението
например. И това да е много голям фактор в бъдещето.
Като го намалят с 1 единица и Университет , ама друг път!
Мисля, че само с дисциплина-рни мерки могат да се променят нещата.
Яка диктатура.
Аз така съм учила, в добро училище - имаше келеши, но изроди - не!

Последна редакция: нд, 05 ное 2006, 22:16 от Lennie

# 84
  • Мнения: 5 622
Била съм 13 годишна тогава. По това време това се смяташе за дръзко явно  Crazy ooooh! hahaha
Абе да ти кажа- и сега ми се струва дръзко Wink
В салона , в който ходя ...съм и казала: ЗАбранявам на момичета под 17 години да се прилагат каквито и да е техники/кичури,боядисване и .т./. Също така и изрусяване на момчета! Естествено,че на шега, но го мисля.Но-това  е извън темата, извинете.

Абе...като гледам сега какво става, моята руса коса си е направо ангелска постъпка тогава. Само да довърша, че аз естествено не я ОТбоядисах, както ми заръча учителката..просто цветът на косата не прави човекът..това и дадох да разбере  Wink  Peace

# 85
  • Мнения: 275
изумена съм, какви мерки трябва да се приложат не знам , но работата не върви на добре.За всеки родител детенцето си е най-добро.Щом е богат ще бъде лидер, няма значение на къде води стадото. А защо има и стадо този лидер, защото пак заплашва, всички трябва да го слушат щом го слушат, значи са  интересни , компанията им е желана ако ли не-тормоз, обиди , унижения, черни овци и т.н.
Страшно е , страшно е ..........

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 14 105
Учителка съм. Преди години някой умен мозък беше измислил, че трябва да се учи музика и рисуване и в 9 клас във всички училища. Бях в Селскостопански техникум и Техникум по автотранспорт - абсолютно мъжки училища,  познайте какво беше отношението към музиката. Ами има доста неща от които мога да се оплача, но общо взето не беше толкова зле положението. Във всеки клас си има по няколко китки, които развалят дисциплината, останалите са кротички.
Това, което дават по телевизията са единични случаи. Може да се виждат много, но сметнете колко са училищата в България, наистина не са чак толкова много, че положението да е бедствено. Да, неприятно е, да, има невъзпитание и незачитане, но не е безнадеждно. Има много хубави деца, много хубави класове, просто за тях не се говори - говори се за лошите най-вече. Телевизията си търси сензация и си я намира, това е.

# 87
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
за мен лично разрешението на проблема е СТРОГ ВЪТРЕШЕН РЕД, както в килийните училища!!! и повечко съдействие и заинтересованост от страна на родителите!

точно!
и преди 15 години имаше изцепки. но сме се мажели с паста за зъби и сме си обръщали дюшеците. имало е и сексуален тормоз. пушели сме по ъглите. но поне ни е било страх да го правим толкова явно и пред учители. връщали са ме от училище само защото емблемата ми не е зашита а е закрепена с безопасна. имало е дисциплина.
няма уважение към учители и 90% идва от семейната среда, която непрекъснато говори колко са прости учителите. да не говорим за коментарите на външен вид.....
моя приятелка учителка ми каза, че е заварила ученици да се оправят в междучасието пред очите на всички.
нагледах се това лято на какво ли не.

как искаме след като цялата държава е анархия, училищата да са по-различни.

# 88
  • Мнения: 275
за какви елитни гимназии става дума какъв елит ще излезе от там , как се пишат оценки , как с е влиза в такова училище. какви специалисти ще излязят какво ще работят колко знания ще имат???????

# 89
  • Мнения: 1 220
Да ви кажа, гледах рекламите на това предаване, утре ще го гледам цялото.
Но, наистина мисля, че трябва да се върнат някои неща от миналото, като поведението
например. И това да е много голям фактор в бъдещето.
Мисля, че само с дисциплина-рни мерки могат да се променят нещата.
Яка диктатура.
Аз така съм учила, в добро училище - имаше келеши, но изроди - не!


Съгласна съм! Ако учителите и родителите обединят усилия  ще е най-добре! Не ми се вярва от общо  1000 ученика в едно училище , всички  да са с родители от онзи тип, дето си мислят че с пари всичко се оправя! Може да има и такива, но все си мисля (Надявам се) останалите родители да проявят разум! Ако има ясни правила в училището и ясни последствия при нарушаването им, ще е по-лесно! В министерството на образованието  какво правят?! Чудят се как да въведат Алеко в програмата за 1 клас!?
И аз се вбесих!

Общи условия

Активация на акаунт