Име за момченце💙

  • 6 465
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 912
Теодор не бих избрала щом каката е Божидара. Евентуално Богдан или Богомил, ако държите да има.бог в името, но са ми неприемливо близки.
Предлагам Любомир. Да, не съдържа бог, но седи добре до Божидара.
Божидара и Любомир
Божидара и Ангел
Божидара и Христо/ Кристиан

# 16
# 17
  • Мнения: 14 583
И аз съм твърдо за Теодор.

# 18
  • Мнения: 5 538
Още един глас за Теодор. Прекрасно, силно име. Познавам близначки - бебенца Теодора и Божидара. Като значение са еднакви, но звученето е различно, така че подкрепям избора Ви. Simple Smile Богдан, Богомил и т.н. не ми харесват.

# 19
  • Down south
  • Мнения: 7 667
Още един глас за Теодор.

# 20
  • Мнения: 3 031
Още един глас за Теодор. Прекрасно, силно име. Познавам близначки - бебенца Теодора и Божидара. Като значение са еднакви, но звученето е различно, така че подкрепям избора Ви. Simple Smile
И аз познавам близначки, чийто имена имат еднакво значение - Виолета и Теменужка. violet от англ. теменужка.
Имат и по-голяма сестра и тя е с цветно име.
Много ми харесва като идея.

Последна редакция: вт, 14 дек 2021, 07:16 от Helinor17

# 21
  • Мнения: 12 725
Без много да се колебая, бих се спряла на Теодор. Прекрасно име, и отговаря на изискването за смисъл и да има имен ден.
Лека бременност!

# 22
  • Мнения: 1 030
Благодаря много за хубавите по желания.😘

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 093
Теодор е хубаво име, но е буквален превод на Божидара, вариант на Божидара. На практика двете ви деца ще носят едно и също име, с едно и също значение. Заради различното звучене не е толкова шокиращо като брат и сестра Цветан и Цветелина, Станислава и Станислав...

На мене много ми харесва Дарин и е подходящо за символиката, която търсите.
Но ако на Божидара й казвате Дари, а не Боби, Божи, Жужи..., ще стане малко странно.

# 24
  • Мнения: 5 538
Аз не виждам проблем значението на имената да е едно и също, даже това е някак обединяващо, но имената са си две напълно различни. Щеше да бъде едно и също име, ако децата бяха Теодор и Теодора, Божидар и Божидара. Дарин ми е по-близко до Божидара от Теодор на мен лично. Simple Smile
Леко раждане и да не забравите да се похвалите! Hug

# 25
  • Мнения: 1 030
На галено и казваме Дари.
Разбира се, че ще се похаваля. Живот и здраве само💛

# 26
  • Мнения: 1 332
Преди няколко месеца една съфорумничка се похвали, че е кръстила новороденото си момиченце Дарина. Първото й дете било Божидар...

Да са живи и здрави децата! Но аз не бих избрала толкова сходни, почти еднакви, имена за децата си. При такова огромно разнообразие от имена - това за мен е липса на въображение. Подхождайте творчески! Има толкова красиви имена!

Ще почетете Бога най-вече като отгледате достойни хора и почтени хора, а не като слагате в името на всяко дете "Божи дар".

Преди години познавах момиче на име Християна. Родена на втория ден на Коледа. Но лежа и в затвора... Така че името невинаги определя какъв ще е човекът.

До Божидара бих сложила друго славянско име, напр.: Владислав, Радослав, Преслав, Пламен, Росен, Ясен...

Сещам се също, че името Андрей означава "мъжествен". Може да Ви хареса.

Последна редакция: вт, 14 дек 2021, 16:42 от Radilena

# 27
  • SF
  • Мнения: 21 093
Освен, ако не са близнаци, аз също не бих избрала еднакви имена за децата, които буквално означават едно и също.

# 28
  • Мнения: X
Аз съм за Теодор, Йоан и Виктор! Всичките Викторовци които познавам са страхотни хора, а името има и хубава символика! Йоан и Теодор които познавам не им знам характера, защото са бебета🥰

# 29
  • Мнения: 5 538
Аз съм за Теодор, Йоан и Виктор!
Това са и моите 3 фаворита. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт