Съсипах си косата-помощ :(

  • 3 085
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 108
Здравейте момичета! Моля за съвети.. Момиче на 20 съм, до 16 годишна имах страхотна гъста коса. На 16 започнах да я изправям всеки ден, в продължение на година, две и косата ми много оредя Sad. След това почти не я изправях. Взех се в ръце и миналата година цяла зима правех маски с масла-рициново, кокосово, мас и стоях с тях по цял ден.. Нищо не се промени Sad Косата ми е дълга, мека, грижа се за нея, но не и гъста както преди. Има ли начин да си върна старата, гъста коса..? Ще бъда много благодарна от всеки съвет! ❤

# 1
  • Мнения: 15 459
Вземи този пакет. Страхотен е и действа при много силен косопад, при нужда от стимулиране на растежа и при слаба или силно увредена коса. Серума се ползва за външна употреба /описано е как точно да се ползва/, а добавката действа перфектно за вътрешно подхранване. Имам две приятелки, които са го ползвали и са много доволни. А и двете се бяха видели в чудо с техните коси.
Успех!

https://-spam296-/paket-stop-na-kosopada-.html

# 2
  • Мнения: 306
https://www.notino.bg/vichy/dercos-densi-solutions-shampoan-za-sgstjavane/
Аз лично съм много доволна от този шампоан 🙂обмислям пак да си купя

# 3
  • Мнения: 162
Лично аз си сгъстих косата с къна

# 4
  • Мнения: 1 526
Как сте с режима на хранене? Добре е да включвате повече протеини, добри растителни мазнини, витамини и минерали.
Като козметика - обърнете внимание на продуктите с кофеин. Локалното приложение на кофеин удължава жизнения цикъл на космите и активира фоликулите, дори "заспалите" (тези, които са живи, но в някакъв период спират да "произвеждат" косъм).
Качествен шампоан с кофеин и серум без отмиване с кофеин вършат отлична работа.

# 5
  • Мнения: 25 571
Първата ти работа е да си провериш хормоните, по-точно тези на щитовидната жлеза.
Ако причината за косопада е хормонална, каквато подозирам, че може да е, всички прехвалени средства срещу косопад няма да имат ефект или ще е съвсем краткотраен. Само ще си пръснеш парите на вятъра.
Ако причината не е хормонална, има шансове да спасиш косата си с някое от препоръчаните средства.

# 6
  • Мнения: 3 763
И аз бих препоръчала изследвания да се провери дали хормоните са в норми. Коса няма как да оредее след каквито и да било процедури. Може да се накъса, да изгори, да прилича на метла, да не държи боя, да изглежда зле, но като спре тормоза върху нея ще се възстанови. За да оредее видимо, за мен причините са хормонални.

# 7
  • Мнения: 14 797
Може и наследствено да е. Ако е то - никаква файда няма да има ни от козметики, ни от баене, ни от лечение.
Косопад, фина коса и рядка коса са три различни проблема.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Не мисля, че причината е в пресата, откакто се помня третирам косата си топлинно ( предимно изправяне със сешоар), но си е все така гъста и буйна. Този тип третиране уврежда косъма по дължината му, не мисля, че може да предизвика оредяване. Провери си хормоните, вероятно причините са здравословни.

# 9
  • Мнения: 108
За първи път се замислям, че причината може да не е от пресата.. Все пак има ли шанс да се оправи, дори да е хормонален проблема? Sad Казвали са ми, че трябва да отрежа косата поне до раменете за да можело да почне да расте "на ново", но много ми се свиди косичката..

# 10
  • Мнения: 3 763
Не бих си отрязала косата на твое място. Не виждам как това ще помогне освен, ако не ти пада на снопове и не искаш да я скъсиш по тази причина. Няма как рязането на косата да повлияе на гъстотата й.
Ако причината е действително в разбутани хормони, предполагам, че като се нормализират, ще се нормализира и състоянието на косата.
Успех ти желая, аз съм много чувствителна на тема коса, хем никога не ми е падала  не е оредявала.

# 11
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Консултирайте се с ендокринолог. Освен тиреоидните хормони, мъжките също могат да влияят на косопада, до колкото знам. Те се изследват в определени дни от цикъла, за да са точни резултатите.

# 12
  • Мнения: 2 591
Подкрепям за хормоните, но и добавям, че може да е недостиг на желязо (нисък феритин, хемоглобин) или други витамини, особено б12, биотин. Ако правите някакви рестриктивни диети, ,,пречиствания", веганство и други глупости, характерни за тази възраст, е съвсем възможно това да е причината, но може и при нормално хранене да има дефицит. И още една причина-противозачатъчни. Аз от определени противозачатъчни (ниско дозирани) получих преди години за първи път косопад. Като ги смених и особено като ги спрях, всичко се нормализира.

# 13
  • Мнения: 865
Как сте с режима на хранене? Добре е да включвате повече протеини, добри растителни мазнини, витамини и минерали.
Като козметика - обърнете внимание на продуктите с кофеин. Локалното приложение на кофеин удължава жизнения цикъл на космите и активира фоликулите, дори "заспалите" (тези, които са живи, но в някакъв период спират да "произвеждат" косъм).
Качествен шампоан с кофеин и серум без отмиване с кофеин вършат отлична работа.
Кой шампоан и серум са качествени?

# 14
  • Мнения: 1 526
Кой шампоан и серум са качествени?

В аптеките има различни, разгледайте. Въпрос и на бюджет е, разбира се. Много рекламираният Алпецин лично за мен не е добро решение заради твърде високото съдържание на агресивни пенители и консерванти, които прекалено много изсушават косата. Да, цената е добра, но съставът никак не ми харесва.
Аз ползвам Кройтерхоф, защото ми е оптимален като качество и цена. Серумът върши чудесна работа, а опаковката стига за цял месец. От шампоаните ползвам Шампоан с кофеин активатор за коса (с фитокератин, зелен чай и т.н.) Имат и друг, но той е и за пърхот и ми идва изсушаващ.
От по-скъпите брандове чух много добри отзиви за кофеиновия шампоан на Oright в "Златна рибка". Не съм го ползвала, над 60 лв. за опаковка шампоан ми се струва твърде висока цена при моето потребление (мия косата си през ден) Grinning

Общи условия

Активация на акаунт