В момента чета ... 73

  • 36 616
  • 737
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На мен предходната - "Белязаната жена" не ми беше толкова интересна, колкото останалите. Взех си и "Жертва 2117", дано наистина е по-добра, защото първите 6 много ми допаднаха, особено "Марко".
Чета четвъртата книга за Дейв Гърни "Питър Пан трябва да умре", доста динамична и интересна, с интригуващи загадки.

# 541
  • София
  • Мнения: 6 034
На мен пък точно "Марко" не ми хареса, единствена от цялата поредица.

# 542
  • София
  • Мнения: 12 409
Днес започнах "Не всичко започва от теб" на Марк Уолин. Бързо ми върви.

# 543
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 738
Почти накрая съм на "Черната къща". Не ми е криминална литература. По-скоро сага между приятели и семейства. Което не е лошо, разбира се, държи интереса, но очакваш друго. 2 и 3 част вероятно ще ги отложа за по-натам. Но не съм решила окончателно. Да видим края...

# 544
  • Мнения: 536
Завърших "Кървав портокал", доста е добра, само краят ми дойде изсмукан от пръстите.
После набързо "Водовъртеж" на Ирса, стои ми от миналата Коледа, зимата пропуснах да я прочета и после ми беше много неподходяща с тези зимни бурища и снегове. Веднага минах на "Изкупление", на английски, днес ще я докарат в книжарницата ми продължавам с българския вариант, искам да си ги имам. Чакам и първата "ДНК" от библиотеката.
"Светлина между два океана", когато ми излезе като заглавие от тази тема, я проучих и се оказа, че съм гледала филма и много много ми хареса. Даже вече я имам на ел.книга и нещо я забравям.

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 15:21 от Минерва

# 545
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Чета  "ДНК"  от Ирса Сигурдардотир . Исландска. /Част от имената са ...../. Още от началото се започнаха едни странни убийства....Хем много, хем не се вижда връзката между тях.  Чета предимно вечер от  9, чета няколко часа и като ми се стори, че заспивам, оставям книгата. Но от там се започва едно "мислене"- кой, защо, ама какво означава ХХХХ, .....състезание със себе си. Интересна книжка.

# 546
  • Мнения: 536
Писали сме по едно и също време. Ирса е номер 1. Харесва ми социалната тематика - и във втора, и в трета книга.
Скрит текст:
Втора е за изнасилване на деца, трета - за т.нар. bullying в училище и в интернет.

На Дикенс съм чела май само Hard times в цялост, не съм съвсем сигурна, и да съм чела нещо друго е било в далечната ми младост. Много ми беше харесала. И него го харесвам основно заради социалната тематика, разбира се и като изказ.

# 547
  • Мнения: 10 687
Говорейки за Ирса да кажа, че Озон са анонсирали новата ѝ книга, която се очаква от "Емас" , а именно "Бездна" Simple Smile

# 548
  • Мнения: 3 474
Написала съм, че съм проверила във всички сайтове и връщат, че книгата е с изчерпан тираж.
Ok, не го очаквах за Сиела и затова писах Simple Smile
Видях и че е намерена в ел.вариант
С викториански привкус е и "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" 🙂

# 549
  • Мнения: 36 486
Джонатан Стрейндж ми е любима, но тя е фентъзи.

# 550
  • Мнения: 3 474
Да, така е.

# 551
  • Мнения: 1 579
Вчера зачетох "Харлемски рокади" (Колсън Уайтхед), но я издържах едва до към 100-ната страница. Не се оказа моето четиво и съм разочарована, защото имах големи очаквания след другата негова книга, която четох и много ми беше харесала , а именно "Момчетата от "Никел".

В подобно положение съм и аз с "Фреска" от Магда Сабо, от която съм харесала всичко прочетено дотук, но "Фреска" е голяма тегавина. Към стила и поднасянето на историята нямам забележки, отново е написана страхотно и интелигентно, обаче нещо не ми е интересна - започва с обявата за едно погребение, почти в края на книгата съм вече и тъкмо се събраха родините на гробището.

# 552
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Реших да се поразведря с нещо лежерно, тийнейджърско. Пънк 57.
Не е лоша! Чете се бързо, сладка история.

# 553
  • Мнения: 10 012
Довърших "Проектът Аве Мария". Много смях, много драма, много нещо. И големи изненади. Notes Notes
Краят ме изненада, и разсмя гръмогласно.

Не знам какво да започна. "Учителят" на Бронте ме дразни...ще видя. Пристигна ми последната поръчка, и имам + 4 нови книги между които да избирам.

"Джонатан Стрейндж" ме чака на хартия от няколко години. И тя ми е в списъка.

# 554
  • Мнения: 3 474
"Дж.Стрейндж и мр.Норел" я прочетох веднага след "Пиранези". Очарована съм и от двете.

Общи условия

Активация на акаунт