В момента чета ... 73

  • 35 137
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Приключих Откраднато. Обречено. Опазено и дадох 5 в ГР. Започна лековато, странна е модерната самодивска история, на моменти имаше доста повърхностни описания. Но ми беше приятна любовната история, и много добре изградена и надградена. Като модерна приказка.
Трябва да довършиш с "Орисано".

# 526
  • Мнения: 10 651
Леново,  мисля, че Миж ги чете на хартия. "Погубени" е 3тата част на Уил Тренд. "Пропукване" е втората. Първата е "Триптих", но е изчерпана.

Да, на хартия ги четох и двете - "Пропукване" и "Погубени". Първата книга от поредицата не съм я чела.
Иначе от същата авторка имам "Добрата дъщеря", но тя не успя да ми задържи интереса и не я дочетох..

# 527
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
все се надявам да преиздадат "Триптих". аз нея чакам , иска ми се по ред да ги карам. 100 лв иначе нямам намерение да давам.

# 528
  • Мнения: 38
Намерих "Красиви момичета" на Карин Слотър в rulit. Но качеството на обработка е "майка плаче, грамофон свири" Wink Бележките под линия изобщо не са форматирани като такива, в структурата на секция "description" липсват основни части, в началото е лепнато напълно безполезно "съдържание", т.е. прост линеен списък без линкове с изброени имена и номера на глави... Коригирах всичко и валидирах FB2 файла успешно. Ако някой има желание, може да си изтегли книгата от този линк.

Мисля, че като за първоначално запознанство с авторката ще ми свърши работа. Ако ми допадне, или ще изтегля останалите и книги на руски, или ще търся начин да се сдобия с електронен вариант на български, ще видим...

Преди да започна новите книги на Елена Михалкова, прочетох "Запали реката" на Джон Вердон - шестата книга от поредицата за детектив Дейв Гърни. Много добро криминале! И при това - нещо изключително рядко срещано в последните години - не е "политкоректно", т.е. добрите не са винаги черни и/или обратни, а лошите - задължително бели, семейни и патриоти. Авторът започва да пише на 68-годишна възраст. След като първо постъпва на работа в атракцион, където изпълнява опасни акробатични номера, после работи 32 години в рекламата, пенсионира се, изкарва курс за пилот и си прекарва времето в четене на криминални романи. Докато в един момент решава да се пробва дали не може и да пише такива. Оказва се, че може и още как! В момента е на 82 години, написал е общо 7 книги от поредицата и продължава. Ако някой проявява интерес - линк към първите 6 книги.

@Лолита
По-скоро ще я пуснат в електронен вариант, както правят с всичките си книги няколко години след хартиеното издание. И тогава ще можеш да си я купиш на цена 12-13 лева... или да си я свалиш безплатно, след като някоя добра душа и премахне защитата и я сподели Simple Smile

След известно издирване коя да бъде следващата книга, избрах Итало Калвино - “Ако пътник в зимна нощ”.
Много добър избор!
Не бих казал... Чел съм неговите "Космически комедии" още по соц. време, привлечен от заглавието. Оказа се, че са като морското свинче - в действителност нито са космически, нито комедии. Или като картините на Пикасо - всеки вижда, че са криви, грозни и толкова елементарни, че и 5-годишно дете със синдром на Даун може да ги нарисува, обаче ако не се прехласваш пред тях, значи нищо не разбираш от Изкуство Trollface

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 01:14 от Lenovo.Legion

# 529
  • Мнения: 4 364
Изкуството на Пикасо преминава през различни периоди.
Толкоз от мен по опита за оригиналничене.
Никой никого не кара в темата да чете определен автор или книга.

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 10:13 от Tsugumi_

# 530
  • Мнения: 397
От много време търся Крадлата от Сара Уотърс! Ще съм благодарна ако някоя  дама желае да ми я продаде, размени или просто заеме за прочит. Благодаря предварително!
Имаше я налична в няколко сайта поръчвам я и им връщат, че е изчерпана. В Ел. Формат също я няма...
Иначе в момента чета Сага за Австралия

# 531
  • Мнения: 3 220
От много време търся Крадлата от Сара Уотърс! Ще съм благодарна ако някоя  дама желае да ми я продаде, размени или просто заеме за прочит. Благодаря предварително!
Имаше я налична в няколко сайта поръчвам я и им връщат, че е изчерпана. В Ел. Формат също я няма...
Иначе в момента чета Сага за Австралия
https://www.ciela.com/kradlata.html

# 532
  • Мнения: 397
От много време търся Крадлата от Сара Уотърс! Ще съм благодарна ако някоя  дама желае да ми я продаде, размени или просто заеме за прочит. Благодаря предварително!
Имаше я налична в няколко сайта поръчвам я и им връщат, че е изчерпана. В Ел. Формат също я няма...
Иначе в момента чета Сага за Австралия
https://www.ciela.com/kradlata.html
Написала съм, че съм проверила във всички сайтове и връщат, че книгата е с изчерпан тираж.

# 533
  • София
  • Мнения: 9 097
Момичета, на Несбьо книгите някаква поредица ли са или са си самостоятелни? Искам да подаря на брат ми една и се чудя коя. Моля препоръчайте ми.
По темата - започнах "Ева Луна" на Исабел Алиенде - увлекателна е, но някак по-трудно ми потръгна след "Кажи на вълците, че съм си у дома". Вървят две сюжетни линии, които сигурно в някакъв момент ще се срещнат - едната за жена, намерена като бебе от мисионери, пратена в манастир, а после и в семейството на странен лекар, който търси формула за балсамиране на покойници и, другата за дете, родено в семейство в Северна Австрия с баща потисник и майка, изтормозена от бащата и още две деца. На пръв поглед нямащи нищо общо истории. Да видим къде ще се срещнат.

# 534
  • Мнения: 5 253
Аз реших да видя как е "Глина", след толкова номинации и гласове за нея в гласуването, макар че очаквах да ме разочарова, като повечето прехвалени книги. Обаче ме заплени езика на авторката, толкова омагьосващ, така богат, толкова красиви метафори Purple Heart Наистина си заслужава похвалите. Вчера я започнах и вече отметнах 1/3. Самата история ме връща там, където се радвам, че не съм била родена. Чудя се само, като чета за нашето минало, били ли сме наистина по-онеправдани от други народи или просто в тези времена се е живеело тежко навсякъде, макар че в Европа може би това се е случвало предимно в Средните векове. От друга страна се замислям колко по-прост е бил животът им, на колко по-малки неща са се радвали, колко е бил свиден хлябът, защото го е нямало. Много, много неща има, които могат да ни накарат да се замислим дали сега живеем по-добре, макар и да е по-лесно Pensive

Последна редакция: ср, 19 яну 2022, 09:42 от Джинa

# 535
  • Мнения: X
https://www.rulit.me/author/uotrs-sara/kradlata-download-518900.html
"Крадлата " я има в рулит, ако ви устройва електронно.

# 536
  • Мнения: 397
https://www.rulit.me/author/uotrs-sara/kradlata-download-518900.html
"Крадлата " я има в рулит, ако ви устройва електронно.
Много Ви благодаря, много ме зарадвахте! ❤️

# 537
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Поредицата на Несбьо е за Хари Хуле, в Гугъл излиза поредността. Има и други книги, които са отделно, но не съм срещала много добри мнения за тях. Докато тези за Хуле са в задължителния списък Simple Smile

# 538
  • Мнения: 10 651
Вчера зачетох "Харлемски рокади" (Колсън Уайтхед), но я издържах едва до към 100-ната страница. Не се оказа моето четиво и съм разочарована, защото имах големи очаквания след другата негова книга, която четох и много ми беше харесала , а именно "Момчетата от "Никел".
Тази харлемската обаче се оказа бездарно написана боза, която не успя да ми задържи интереса...

Сега започвам "Ярка река" (Лиз Мур).
Ами още първото изречение ("Открит е труп до релсите на Гърни стрийт..") ме усмихна Joy
Абе, луда работа е моето Stuck Out Tongue Winking Eye

# 539
  • София
  • Мнения: 5 938
Да знаеш, че и аз съм ги резервирала след теб в библиотеката, да не остана по-назад. Laughing
Иначе прочетох "Жертва". Няма спор, нивото на Юси е феноменално. Беше ми интересно през цялото време, не ми доскуча. И най-сетне разбрахме историята на Асад. Страхотна е!

Общи условия

Активация на акаунт