Пъзели - 35, Коледна тема 2021

  • 24 173
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 874
Аз по-скоро не бих рискувала с обща доставка. Ще стане обемно, ще стане скъпо и шансовете да го спрат някъде ми изглеждат по-големи. Не знам, с митници изобщо не ми се разправя отново.

Иначе на мен ми изтичат очите по тези - https://buffalogames.com/search.php?search_query=josie%20lewis
Ноо, аз съм много разочарована от качеството и по-скоро ще седя и ще се моля някоя друга марка също да ги направи на пъзели, отколкото да хвърля толкова пари за нещо, което не ме кефи. Знае ли се, Master Pieces обичат да "крадат" чужди дизайни, може пък да имам късмет някой ден.

# 676
  • Мнения: 15
anita7 благодаря ти, вече пристигна от озон 😄, отворих го от чисто любопитство и се оказа че е полски и с тънки парчета , но матови, еми не съм възхитено , особено ако трябва да го съпоставя с Шмид или Гибсън, мисля че Блубърд нещо започват да ми отпадат от любими, но ще му дойде и на него реда по натам.
Highspeed още веднъж да изразя възхищението си към теб за пъзела , определено съм много очарована как прилежно всичко беше подредено и отделено, в скромния ми опит за първи път получавам така пъзел  🥰❤
След шмидчето, ще го видите и него нареден 😉

Аз в момента съм на този Шмид  

Сикрет пъзел е , с 15 липсващи обекта на картинката от кутията и в реалност 
 Не бях редила на фирмата до сега и определено ми влиза в топ 3 марката, силно очарована съм и от качество и от сглобка,цветове, а бе от всичко 😂

Ехаааа колко бързо се завърта пътуващия пъзел, много бързо редите дами , а аз си мислех че за 4 дни бързо редя моите 1000 😂😂🙈
Боже в каква заблуда съм, явно само аз си мисля че съм бърза 🤣🤣🤣

# 677
  • Мнения: 1 448
Ох, хора, какво си харесах при американците...
Ето затова в чужди групи и сайтове не трябва да се стъпва. Живя си досега достатъчно доре без да знаеш за съществуването им, но вече не можеш без тях, нали? 😆
На Buffalo тези с цветовете на дъгата са разкошни.

Venislava Todorova, чудесен е 🙂 И бързо го направи, струва ми се, че за няма ден-два го сглоби, а 2000 части не са малко.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 13:24 от Ghibli

# 678
  • Мнения: 1 796
Общо ми отне 6 или 7 дена . Не беше труден, но сгобкате е много хлабава, може би най-хлабавата до сега. Той беше последният ,който имах за редене, сега се чудя как да ида до града  да си купя следващия Joy

Аничка, според мен 4 дена си е нормално, аз 1000 части редя за 3, но като седна сутрин от 8ч, до 11 не ставам, после вечер от 18ч до 23, така че , не се притеснявай Blush

# 679
  • Русе
  • Мнения: 984
Зори, а в озон има ли как да се разпознаят Bluebird кои са полски и кои турски? Все още имам резерви и не съм пробвала марката.
Ето това е лошото,че няма как да се разбере от кой ще ти изпратят.Полските според мен са по-стари и са се задържали в склада,защото новите са само  турски
За пътуващия пъзел-нямам нищо против някой да ме изпревари в реденето.Мисля,че няма друга дама от Русе,но ако има да казва Simple Smile Да пием по кафе Coffee или :beer
Аз за 18-ти не съм си определяла лимит,но не мисля да се впускам в големи харчове,че много съм ги натрупала и имам чувството,че живота няма да ми стигне да ги наредя Laughing
Ето и последния от преди час

# 680
  • Мнения: 92
Зори, аз съм от Свищов, та можем да си предадем пътуващия пъзел по Дунава Joy
Ще използвам да ви покажа какво редих миналата седмица, за две вечери го наредих и после трябваше да чакам шест-седем дена да пекне слънце, та да го снимам като хората. И пак не знам дали успях.

Educa от 1000 части - Панди
Вдъхнових се от вашата размяна на пъзели по Коледа и реших да предложа на една приятелка /от нашата порода пъзелманиаци/ да си направим и ние, уж за Великден... ама ще е по-рано. Ако питате мен, беше си просто оправдание да се сдобием с нов пъзел Joy Та решихме направо да стреляме и да видим коя какво би избрала на другата, при положение че си знаем вкусовете. И се разбрахме тя да нареди моя, аз нейния, хем защото ще наредим някой нов пъзел, хем и с тези липсващи парчета, с които ми тръгна годината, да се подсигуря Grinning Та това е моят избор. Само като ги видях пандите и си казах този ще е, тя също като мен ги обожава, та се надявам мнооого да ѝ хареса. Краят на февруари - началото на март ще ви споделя и какво ми е избрала тя на мен Grin

# 681
  • Варна
  • Мнения: 376
И аз направих грешката да разглеждам из широката мрежа. Много харесах ето този пъзел:

Много е забавен. Дано някой ден го докопам Smile

За пътуващия пъзел нямам нищо против да бъда прередена. За да мога да го редя в "безопасност", ще е хубаво да се постопли малко, така че ако ме избутате към края на списъка, няма да се сърдя изобщо. Моите юнаци както обичат да крият парченца по шкафовете, е малко рисково при нас. А като се постопли ще редя на терасата, където те почти не стъпват.

# 682
  • Мнения: 4 368
HighSpeed, и един да е пъзела ще ти го спрат на митницата. Плащаш мито и ДДС /над 30 лв стойност/. На големия ми син му спират книги и то като списания, нито са обемни, нито са дебели.
Ако е от един продавач ще платиш една доставка, но ако е от двама или трима ще платиш за всеки поотделно доставка.
На 18-ти ще купя нещо, но още не знам за каква сума.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 18:44 от mery_poppins1

# 683
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Коледния ми подарък Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 448
Много харесах ето този пъзел:

Много е забавен. Дано някой ден го докопам Smile
Гениален е!

# 685
  • Мнения: 2 341
Такааа, най-накрая готов! Поизмъчи ме накрая и леко пренареждах. Слагам го в скрит текст, Venislava
искаше да се пробва без картинка да го нареди:) Ако не се е отказала, да ми драсне на лично адрес за доставка;)
Скрит текст:

Черните части ми взеха акъла(или по-скоро ми извадиха очите и сега ме болят). Да видим колко дена ще ми държи пренасищането от редене на не много приятен пъзел:)
Ако искате коментирайте в скрит текст картинката:) Наистина се оказа 1000 части, а го започнах за 500🥴

# 686
  • София
  • Мнения: 8 520
Venislava да не чете Simple Smile

Скрит текст:
все пак твърдя, че лодката прилича на веранда Grinning

# 687
  • Мнения: 1 448
Обоже Simple Smile Изненадата е пълна, това въобще не го очаквах.

Зори, Bella98, HighSpeed - прекрасни пъзели Heart

В духа на последните публикации, реших да се самонакажа, като отидох да разглеждам сайта на Wentworth. Естествено, те имат много на брой и много хубави нови пъзели. В този се влюбих:

https://www.wentworthpuzzles.com/wooden-jigsaw-puzzles/zojoji-te … ple-in-shiba-1925

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 19:49 от Ghibli

# 688
  • Мнения: 6 874
Готова съм! Снимки утре на светло.
Прибрах се, смъкнах пъзела и заявих, че тази вечер ще го завърша. 3-годишното се обади "аз този пъзел искам пак да го наредим". WTF, тя една част не е сложила от него, никакъв интерес нямаше. Успокоих я, че има още 5 такива да направим ама не, тя си държи точно на този Joy
Мъжа ми се върна - почнах веднага да го разпитвам колко е сигурен, че не е имало други паднали части. Напълно бил сигурен.
Продължих да редя, постоянно не можех да намеря разни парчета, предполагам на много от вас се е случвало, това безпокойство, че някое парче го няма.
В един момент сложих всички червени, останаха ми само черни. И едно червено. Точно с формата на липсващото. Но не пасваше. Предполагам усещате накъде бия. Светна ми, че най-вероятно съм объркала нещо. Викам си като сложа останалите ще го мисля и търся, но нямаше нужда, още докато редях го видях къде е. Супер странно е, че другото пасваше мнооого добре на чуждото място. От четирите страни.
Те все пак имаме хепи енд, всичко е налично Smile Остава забавната част утре, да го прехвърлим на картон, да го стречоваме и да го запокитим някъде където няма да пречи, но няма и да се изсипе Smile


HighSpeed, и един да е пъзела ще ти го спрат на митницата.
Не е задължително, има сайтове като амазон(може би не за всички артикули, то е упоменато) където могат да се предплатят таксите и не би трябвало да го задържат на митница. Но на мен въпреки предплатените такси пак ми го спряха само за проверка, беше кофти изживяване.

# 689
  • Мнения: 1 958
Venislava да не чете Simple Smile

Скрит текст:
все пак твърдя, че лодката прилича на веранда Grinning
Скрит текст:
и на файтон Satisfied

Общи условия

Активация на акаунт