Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 28 863
Явно да.
Как разбрахте, че тези деца от клипа не са били шамаросвани вкъщи?

# 286
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Изтезаването на деца спада ли към ценностната система за възпитание? В отминалите времена страха е бил основно от МВР.
А преиграването къде влиза?

# 287
  • Мнения: 6 244
При самозабравянето боя може да има отрезвяващ ефект. Понякога много траен и водещ до никога да не повтори провинението. Когато боя е за щяло и нещяло, или просто фон, избиване на комплекси и неуравновсеност у родителите може да има наистина разрушителни последствия върху психиката на детето. Както и подигравките и униженията, примера даден от Вививана- свито дете, искащо да учи бива унижавано, подигравано и малтретиране от родителите си. Имам подобен пример на един от махалата, малко по-голям от мене. Умно дете и бил, учил, добър ученик до 6-ти клас, но доста буен. Става така, че набил детето на някаква учителка в училището ни, която била приятелка с класната му. И по тази причина не го пускат да премине в следващия клас, оставят го да повтаря въпреки, че знае всичко. Следващата година заебава училище, тръгва по лош път, наркотици и не доживява 18-тия си рожден ден. Причината е, че децата имат вродено чувство за справедливост. Когато боя или наказанието е заслужено, когато са се самозабравили и по този начин им бъде напомнено, не оставя щети върху психиката. Когато това обаче е несправедливо, независимо дали е бой от родители, или други неща, последиците могат да бъдат катастрофални.

# 288
  • Мнения: 18 687
Simple Smile Когато приятелят ти е пребил детето на учителката било поради вроденото му чувство за справедливост?
Това е идея за тези маргинали от клипчето, което се обсъжда - бият, за да възстановят справедливостта, която им е вродена. Те не са виновни, а са алтруисти.

# 289
  • София
  • Мнения: 35 288
Е, те на откровени поведенчески проблеми викат буйност, та...

# 290
  • София
  • Мнения: 28 863
А на домашното насилие - ценност...

# 291
  • Мнения: 6 244
И викаш щото две деца са се сбили, едното трябва да бъде смазано ли? Не знам подробности, ама навремето се биехме много, и мен са ме били, и аз съм бил. Не сега някое дете като пипне с пръст друго се почва- ауу той е насилник.

# 292
  • Мнения: 2 007
Simple Smile Когато приятелят ти е пребил детето на учителката било поради вроденото му чувство за справедливост?
Това е идея за тези маргинали от клипчето, което се обсъжда - бият, за да възстановят справедливостта, която им е вродена. Те не са виновни, а са алтруисти.

Може би отношението на учителката не е коректно, това, че го не го оставя да върви напред не го прави по-добър човек, детето е извършило престъпление, вместо да получи наказание както нормалните хора - например общополезен труд, да ходи на психолог, той понася отмъщение. Ако бяха му наложили наказание, щеше да го приеме за справедливо  и нямаше да се стигне до такъв момент.

# 293
  • Мнения: 18 687
Simple Smile Когато приятелят ти е пребил детето на учителката било поради вроденото му чувство за справедливост?
Това е идея за тези маргинали от клипчето, което се обсъжда - бият, за да възстановят справедливостта, която им е вродена. Те не са виновни, а са алтруисти.

Може би отношението на учителката не е коректно, това, че го не го оставя да върви напред не го прави по-добър човек, детето е извършило престъпление, вместо да получи наказание както нормалните хора - например общополезен труд, да ходи на психолог, той понася отмъщение. Ако бяха му наложили наказание, щеше да го приеме за справедливо  и нямаше да се стигне до такъв момент.

Този отговор няма нищо общо с моя пост.
Но да, и за този алтруист, и за съучениците му би било далеч по-добре да влезе в ТВУ, тогава поне в една от десет глави можеше да влезе трайно разбирането, че боят не е приемлив за обществото и че се стига до санкции. Такива се впечатляват от санкции де, не от моралната норма.

# 294
  • София
  • Мнения: 152
Emma, децата, въдворявани в ТВУ, излизат оттам като "завършени" правонарушители (да не кажа - престъпници). То затова и ТВУ вече май няма...

# 295
  • Мнения: 6 244
Дадения от мен пример завършва със смърт на обявения за насилник. Което както виждам няма проблем, въпреки че става въпрос за дете, но явно за някои хора само техните са деца, другите нямат значение. И защо си мислите, че точно той е бил насилника, а не дали детето на мама (която е някоя в училището) не се е държало като леке, щото заради мама е голяма работа и винаги ще му се размине? Точно тези разглезените дечица, които каквото и да направят, никога не са виновни, щото мама и тате винаги ще им оправят бакиите, при тях също има потресаващи примери и на насилие, и на други работи. Точно чувството за безнаказаност води до подобни случаи като от клипчето- 10 да налагат един, особено когато има родители облечени във власт или пари. А не щото са изяли някой заслужен шамар като по-малки.

# 296
  • София
  • Мнения: 35 288
Някой го уби ли?

# 297
  • Мнения: 18 687
Е, ти сега ще изкараш, че набитото дете е набило приятеля ти.
Хем казваш, че не знаеш подробности, хем - ама вие от къде сте сигурни, че не е еди как си. Ясно е, че искаш да го оправдаеш и да изкараш набитото дете виновно.

# 298
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Не, починал е от свръхдоза.

# 299
  • Мнения: 6 244
Не ми е бил приятел, не съм го познавал лично и не знам подробности. Познавах брат му, той ги е разказвал тия работи. Пак питам, от къде сте сигурни, че детето на мама не е било леке и да е провокирало другите? Всички сме виждали такива, които се мислят за нещо повече заради положението на родителите си и се опитват да се налагат или да мачкат по тази причина. Така че не знаем кой е виновен, но отмъщението води до зарязване на училището, лош път и смърт.

Общи условия

Активация на акаунт