Тема 7 - Февруарски мами 2022 г.❄

  • 25 151
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Благодаря за новата тема 🌸
Отдавна не съм се включвала, но ви следя редовно и с интерес. Вчера бях да преглед и всичко с бебка е наред (дано така си е и занапред!). 32+3 е 1800. До миналият път беше седалищно, а сега е напречно и аз съм със стабилни болки, но всичко да е наред с нея, другото ще го изтърпим.
Възхищавам се на всички, които са готови или почти готови! Аз още нищичко не съм купила или гласила. До скоро освен, че за мен беше рано, страхът след миналият път (миседа) ме спираше да правя каквото и да било. Но вече събирам сили и ще събера всичко, което са ми нагласили близки и приятели, и ще допълвам, според списъка, което нямаме.
Честно да ви кажа, въпреки че ще е трето раждане и мен малко ме е страх. Имам две нормални раждания, ако не се завърти диването ме чака секцио, но каквото такова... Само да сме добре и двете...
За кърменето не се плашете, не е страшно... Бях на 20 години, когато родих големият, без идея да си нямам какво ме чака и без да има кой да те научи... Но успяхме! Кърмихме се година и месец, а после малкият две години и пет месеца...
Въпросът е да сте спокойни и да мислите, че не е на всяка цена! Важното е да сте спокойни, да се чувствате добре, че дори и да не се получи кърменето, ще направите най-доброто за дечицата си!
Желая на всички ни весели празници и възможно най-близо до термин да прегърнем малките душички!❤️

# 16
  • Мнения: 25
Мерси за темата. Относно шишетата, взех 1 комплект на филипс авен за новородено със залъгалка, четка и 4 шишета, едното анти колики.

# 17
  • София
  • Мнения: 744
Извинявам се за въпроса, но не ли прекалено дълго кърменето 2г и 5мес? Аз също съм ЗА кърменето, но до 4-5 месец, след това не виждам смисъл. Носи ли нужните хранителни вещества кърмата на детето след 2г и трябва ли да се продължи след като е захранено?

# 18
  • Мнения: 258
Извинявам се за въпроса, но не ли прекалено дълго кърменето 2г и 5мес? Аз също съм ЗА кърменето, но до 4-5 месец, след това не виждам смисъл. Носи ли нужните хранителни вещества кърмата на детето след 2г и трябва ли да се продължи след като е захранено?

Много е! Сега живот и здраве всичко да е наред и успея и този път да кърмя, не бих кърмила толкова дълго. Но да  не се заричам, че тогава така се стекоха обстоятелствата...супер чувствително, ревливо, злоядо, емоционално, захласващо се дете, което много трудно успях да отбия. Захранването беше направо невъзможно...
Сега младежа е на 7 години и е много злояд и не е много по-лесен характер.

# 19
  • Мнения: 1 037
Докъм година се счита, че основната храна трябва да е кърма или АМ. После детето суче по-малко, основно яде твърда храна. Но кърменето помага при никнене на зъбки, за успокояване, при болест (със сина ми ме спаси при неприятно заразяване с коремен вирус, приятелка влезе в болница с нейното дете за същото нещо). Теоретично помага на имунитета.
Във всеки случай, предпочитам кърма пред АМ. Не виждам причина да спирам да кърмя, за да почна да давам адаптирано мляко. А производителите на АМ препоръчват да се дава такова до 2 години и нагоре.
Баткото е кърмен 2г, малкото 1г5м.

# 20
  • Мнения: 2 352
За мен между 1г и 1г и 6м е оптималния период. На 4-5м още не са захранени дори, няма как да се спре кърмата. Ако се спре, трябва да се дава АМ, което е безмислено.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Благодаря за новата тема, Галя! Чудесна е! Blush

Аз днес бях на последната ФМ в 29+5г.с. Бебчо е 1675гр, отговарял за 30+4г.с., главично се е разположил. Blue Heart Всичко си му е наред и ще си изкараме едни спокойни и вълнуващи празници! Christmas Tree

# 22
  • Мнения: 1 037
Още по темата за кърмене след годинката Simple Smile
https://www.google.com/amp/s/xedra.wordpress.com/2015/09/08/after1/amp/

# 23
  • Мнения: 122
Благодаря много за новата тема 😻!
Вчера бяхме на последната фетална морфология . Слава Богу бебка е добре и се развива идеално. Дебеланка е,2кг в 31+2г.с. Преди две седмици беше с главата надолу, но сега е застанала седалищно. Пъпната й връв е около врата,тя се върти като шугава и започва все повече да става неудобно и на двете ни . Ще започнем да следим тоновете от първата седмица на 2022.Д-р Сигридов препоръча да опитам с упражнения за обръщане,както и след 36г.с. за стимулиране на раждането, защото шийката ми е 4см,а ако чакаме до термин беба може да удари 4кг. Имаме си и прекрасна 4д снимка на която е страшно нацупена 😄. Сега ще се опитам да се насладя на празниците, а щом дойде новата година активно ще се подготвям за раждането.

Последна редакция: пт, 17 дек 2021, 19:34 от KaterinaGeorgievaa

# 24
  • Мнения: 283
И аз да се отчета 😀 Беба е в правилно главично разположение в 30г.с. тежи 1504гр. Няма пъпна връв около вратлето. Плацентата е първа степен зрялост (каквото и да значи това). Лекаря се опита да ме обеди, че идеално мога да родя нормално без епидурална ама смятам да се застраховам. Каза, че епидуралната можело да удължи раждането, но съм чувала и обратното та ако някоя мама знае моля да сподели.

# 25
  • Мнения: 1 037
Ако епидуралната е сложена прекалено рано, преди да станат регулярни контракции, може да стане нещо такова. Иначе май не забавя.

# 26
  • Мнения: 739
Благодаря за темичката, Гале! Както винаги си включила интересни неща за бременността! 🤗

Аз за сега не мисля да взимам шишета. Със сина ми не ползвах в началото, а чак към 5-6 месец, когато започна захранването. Просто имах купени, но понеже кърмех и не ми трябваха. А специално за водата от ден първи му предлагах и все се мръщеше и въртеше глава. Когато почнах да захранвам сам си пожела водата и влязоха в употреба. Та сега няма да бързам да взимам. Ще видя как ще е първите дни и ако случайно трябва, ще взема, но винаги имам под ръка резервно от тези на малкия. Иначе залъгалки въобще не мисля да взимам. Тук си имам две, които са неизползвани. Постоянно ги плюеше и то когато плачеше. Просто не ги харесва и слава богу, че и после отучването е голям зор. Та мисля и да не го научавам на тях. Ще се успокояваме с малко гуш и после в кошарата да свиква там. 😃

Иначе относно упойката, ако доктора знае кога да я сложи, няма да попречи на раждането и да го забави. От мията докторка знам, че е добре да се слага, когато контракциите са постоянни и интензивни, а не още от началото. Тогава вече може да се получи забавянето.

# 27
  • Мнения: 786
Аз съм решила да пробвам без упойка, ако ще раждам нормално.  Разбира се, какво си мислим и какво ще стане са съвсем отделни теми Simple Smile
Картинката в първия пост как да облечем бебето за сън спрямо различните температури е супер. Срещали ли сте аналогична как да го облечем навън?

# 28
  • Мнения: 1 825
Здравейте, много благодаря за новата темичка Heart

Аз днес минах на последната ФМ 29+1 1.3кг е беба галвично за сега (дано остане така), малко кисела беше и се наложи да се връщам да и прегледат сърцето, но важното е че няма поводи за тревога и всичко се развива в норма Simple Smile

Аз ще мисля за раждането след като офталмолога каже дали мога да раждам нормално Simple Smile
Шишета мисля да взема основни 2 малки 2 големи да има за чай/вода ... вода няма да насилвам да пие, ако не иска окей, чай ако се налага за колики. Мисля да взема Томи или Нук (тези на Дисни много ги харесах Simple Smile )

# 29
  • Мнения: 652
Не знам защо във всяка нова тема, ако пиша на първата страница, дори 2-3 мнения да имам, на другия ден ги няма и все едно не съм писала. Нито ми излизат нотификации, нито нищо - а даже за шишета и биберони се обяснявахме. Затова с този пост само се записвам да следя.

Общи условия

Активация на акаунт