Сайт за запознанства и грешки на колега - как да постъпим?

  • 2 948
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 432
Аз също бих дала толеранс като говоря първо с него, преди да се обърна към шефа. Все пак заслужава някакво предупреждение, в случай, че не се усеща.

# 16
  • Мнения: 5 841
Всички са изказали точното мнение. На ваше място, ако ми пречи на работния ми процес, ще поговоря първо с него. Ако не разбира от дума, директно отивам при шефа. Не ме интересува, че съм доносник. Няма да търпя такива като него и да провалят работния ми процес. Накрая ще се окаже, че аз съм виновна.

# 17
  • Мнения: 10
Вероятно бих подходила дипломатично, без атаки, особено, ако е някой, с който прекарвам време всеки ден. Ще го дръпна и вероятно ще кажа нещо от рода на: абе виждам, че в последно време мислиш за други неща, които взимат голяма част от вниманието ти, и ми се струваш леко разсеян на работа, допускаш грешки понякога. Опитай се да се фокусираш повече върху това, което правим тук.
Мисля че би било достатъчно, като за начало. Ако не се получи деликатно, чак тогава минаваш към по-категорични действия.

Абсолютно всичко, което бих казала и аз. Simple Smile Просто го дръпни на страна и му кажи нещата в прав текст. В краен случай на шефа ти, ако пречи на твоята работа, но първо говори с него.

# 18
  • Мнения: 3 792
Ако не си му пряк началник,нямаш никаква работа да ходиш да му търсиш сметка, да го предупреждаваш, съветваш и изобщо да се ангажираш лично. Ако е по-груб и цапнат в устата, директно може да ти каже къде да вървиш и ще бъде съвсем в правото си.

Като ти пречи на работата и не можеш да си я вършиш качествено, в срок и прочие (не знам какъв точно е проблемът), редно е да се обърнеш към твоя пряк началник и да обясниш какви са причините. Т.е, че твоята работа зависи от определен човек, който не си свършва неговата, следователно бави теб. Добре е да имаш примери, а най-добре е, ако са в писмен вид. И с това твоята лоялност към фирмата се изчерпва.

Оттам нататък е работа на шефовете да си оправят бакиите в задния двор.
Ти си служител, не собственик доколкото разбирам.
Ако беше собственик, съветът ми щеше да е съвсем различен.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 14 720
Как се разбира, че е "в резултат на което"?
Щото и аз цял ден надничам я тук, я в други сайтове, ама си греша независимо от това.

Иначе бих му казала на него, на шефа - не е моя работа и не е коректно.
П.П. И то - ако е свързано с моята работа. Иначе - изобщо па не е моя работа.

# 20
  • Мнения: 696
Как се разбира, че е "в резултат на което"?
Щото и аз цял ден надничам я тук, я в други сайтове, ама си греша независимо от това.

Иначе бих му казала на него, на шефа - не е моя работа и не е коректно.
П.П. И то - ако е свързано с моята работа. Иначе - изобщо па не е моя работа.

Точно, може просто да е разсеян? Аз бих говорила с него първо, бих обяснила на кое точно ми пречи или в какво ме бави. Не бих споменала нищо за сайтовете, защото си е вид навлизане в личното пространство и не знам дали наистина това е причината или просто е разсеян. Ако нещата продължават, бих го ескалирала на следващия в редичката, който е над него, по същия начин.

# 21
  • Мнения: 12 875
Не бих му правила забележки за това, което гледа или не гледа в работно време. Но грешките щяха да ме засегнат пряко, така че бих му обърнала внимание за тях, и ако не вдене, че трябва да работи внимателно, ще кажа на шефа.

# 22
  • SF
  • Мнения: 21 429
Бих му казала нещо по заобиколен начин или на шега. Не бих казвала на началника, че точно сайтове за запознанства отвличат вниманието му. Трябва да сме по-толерантни.
Имам колега, който работи много бързо и отхвърля много работа, но допуска и много грешки. 100 пъти му казах да не бърза, да свърши по-малко количество, за сметка на грешките - "добре, добре, ама то аз не греша заради това...", все някъде другаде е била причината. Нищо не е променил в метода си на работа. Едва събирам кураж да му правя забележки. А и не е моя работа. Така че с приказки или не, с предупреждение или не, не можеш да промениш природата на никого. Но не бих ходила и при шефа си. Такава постъпка не ми отива.

Общи условия

Активация на акаунт