Порцеланови фасети - 3

  • 26 659
  • 214
  •   2
Отговори
# 45
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
Да, солети. Аз лично със солета съм си чупила зъб с щифт до долу - буквално го раздели на две, а за фасетите просто има опасност да ги "избиеш", ако отхапеш от твърдо нещо с тях.

# 46
  • SF
  • Мнения: 20 771
А бондингът също ли е толкова деликатен?
Семки не ми се чоплят и няма да чопля, ябълки ще режа, но солети, гризинки, твърд шоколад, все ще ми се случи да отхапя.

# 47
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 047
Бондингът е по-скоро за поправяне на ъгълчета и запълване на диастеми и не е толкова здрав, колкото фасетите. Сега не си мислете, че няма вече да отхапвате от шоколадче, бисквита, просто се стараем да не е изцяло с предните зъби. Иска си пазене инвестицията, но в никакъв случай не е нещо екстремно. Казвам го като човек, който обожава да оглозгва кокали. 😬

# 48
  • Мнения: 8 601
шоколадчето разчупвате на квадратчета

# 49
  • Мнения: 743
С керамична фасета съм на единия преден зъб и керамична коронка на другия, бях ги   счупила като ученичка.Доктора ме предупреди никакво люпене на семки , захапване с тях. С времето ти става навик и се свиква.Вече 5 г фасетата не е мръднала.

# 50
  • SF
  • Мнения: 20 771
шоколадчето разчупвате на квадратчета


Ясно, ясно... Аз като пример го дадох. Твърд шоколад. Варена царевица на кочан може ли да се яде. По принци обичам, но за красива усмивка, се лишавам.
За солети се учудих.
Семки не ям.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 334
С керамична фасета съм на единия преден зъб и керамична коронка на другия, бях ги   счупила като ученичка.Доктора ме предупреди никакво люпене на семки , захапване с тях. С времето ти става навик и се свиква.Вече 5 г фасетата не е мръднала.
Основната функция на предните зъби е да отхапват, затова се наричат резци. Ако правейки ви фасети ви кажат, че не можете да отхапвате с тях, това е травма за цял живот. На моите пациенти им казвам, че трябва да забравят,че имат нещо на зъбите ( фасети, бондинг ) и да се хранят нормално. Чопленето на семки и гризането на нокти го слагаме в графа вредни навици и не е добре да се прави, защото с години човек използва точно определено място за беленето на семките и с времето може да се получи дефект. Естествения емайл се изтрива, камоли нещо което човек е сътворил.

# 52
  • Мнения: 49
Здравейте! Бихте ли споделили колко струва кабинетното избелването на зъби при д-р Ситновска и бондинг на горните шест зъба? Благодаря!

# 53
  • Мнения: 19 673
Около 1600 лв.

# 54
  • SF
  • Мнения: 20 771
Да, цената варираща ли е или е някаква твърда - цена на зъб?
Каква е цената за бондинг на 1 зъб?
За фасетите зависи и от цената на лабораторията.

# 55
  • Мнения: 49

Благодаря Ви! А, вярно ли е, че няма часове до юли?

# 56
  • Мнения: 19 673
С 3 месеца напред записване в графика.

# 57
  • Мнения: 239
Здравейте, някой да има впечатление от работата D.S. dent?

# 58
  • София
  • Мнения: 1 247
Здравейте! Имам сложен въпрос.
Зъбите ми са в окаяно състояние от години, емайл почти нямам и са пожълтели към венеца, тъй като са толкова изтрити, че са оголили предполагам дентина. Предните горни 4 на брой преди 20 г ги направих с керамични коронки, тъй като имах отчупени ъгълчета. Бяха перфектни, но преди 5 г. без да искам прехапах вилица и двата се счупиха. От тогава е мъка. През 2, 3 месеца ходя да ми ги доизграждат с фотополимер, защото понякога несъзнателно прехапвам нещо и изграденото се отлепва. Проблема при мен е че всички зъби са почти без емайл и вероятно материала не държи. Отделно от изтъркването на зъбите захапката ми е неправилна, долните предни 4 пък са криви. Решила съм да езема решение и да поправя тази каша в устата си, но  нито знам къде да се насоча, нито с какво да ги оправя, керамика, цирконий, бондинг... Живея в София. Моля за насоки и споделяне от някой, който е правил пълна реконструкция за ориентировъчна крайна цена. Благодаря!

# 59
  • Мнения: 8 601
Първо си оправи захапката, ортодонт. Може би това ще ти спре изтъркването на зъбите. Тези, които изграждат коронките, ще се опитат да ти подобрят захапката колкото могат, но според мен едно лечение при ортодонта ще е по-ефективно. Изисква и време, но го направи.
А после ще разрасяваш.

Общи условия

Активация на акаунт