Порцеланови фасети - 3

  • 28 678
  • 218
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 19 988
Пренавита и на всяка цена да ти вземе парите. Мен лично това ме стопира и се отказах. Имах запазен час за вземане на шаблон, но тази напористост ме отблъсна.

# 181
  • Мнения: 176
Пренавита и на всяка цена да ти вземе парите. Мен лично това ме стопира и се отказах. Имах запазен час за вземане на шаблон, но тази напористост ме отблъсна.

Как точно се изразява напоритостта и ? Просто ми е интересно.

# 182
  • Sofia
  • Мнения: 1 185
Аз отидох при нея за консултация дали може да ми оправи проблема. Тежък случай съм. Започна с големите обещания и голямото чакане за час. Прави ми дребни кариесчета, почиства зъбен камък. После се оказа, че забравила да ми вземе отпечатък, та чаках няколко месеца , взе отпечатък и в резултат ми предложи решение, което изобщо не бяхме коментирали , с което не бях съгласна и което е абсолютно неправилно, според последващото мнение на специалисти. Загубих повече от половин година подлъгана от напразните й обещания. Ставаше въпрос за малко над 5 000 лв коронки и бондинг. В крайна сметка си реших проблема по друг начин, при хора, които подходиха много професионално и без холивудско фамилиарничене и кухи обещания. За мен тя е повече звезда в социалните медии отколкото професионалист.

# 183
  • Мнения: 19 988
Съгласна с горното мнение. И на мен ми поиска близо 5К за просто избелване, зъбен камък и имам нужда от действителен бондинг на може би макс 4 зъба от фасадата, защото исках корекция на криви зъби просто. И смяна на 2 коронки, че след избелването ще са по-тъмни, но аз ги бях сложила съвсем скоро и това хептен ме отказа.

# 184
  • Мнения: 2 897
А за какви процедури ги е искала тези 5К? За бондинг на колко зъба?

На мен Райчев също ми отказа бондинг, но аз пък смятам, че при мен би се получило добре, просто не му се занимава, защото е малко по-нестандартен случай.

# 185
  • Sofia
  • Мнения: 1 185
Бондинг, коронки. Имах предвид, че ми беше направена оферта за не малка сума и после 6м ме мотаха, за да се разбере че нищо няма да направят.
Защо не проверите и на друго място за бондинг, ако смятате че ще ви се получи добре.Ако ви харесва Ситновска - пробвайте и при нея.

# 186
  • Мнения: 19 988
А за какви процедури ги е искала тези 5К? За бондинг на колко зъба?

На мен Райчев също ми отказа бондинг, но аз пък смятам, че при мен би се получило добре, просто не му се занимава, защото е малко по-нестандартен случай.
Почистване на зъбен камък, горни и долни 6 зъба бондинг (като криви са 2 горни), избелване леко и 2 коронки.

# 187
  • Мнения: 2 897
Да, доста излишни процедури.

Иначе в България освен Ситновска и то последните и случаи и сега д-р Пенчев, който показахте, друг не виждам с естествени резултати.
Евентуално и д-р Миков, но и той има доста дъвки орбит и то при случаи на боднинг. https://instagram.com/dr.smile.aesthetics?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Вече не знам къде да ходя. Пенчев, като гледам, също не се занимава с по-нестандартни случаи и вероятно и той ще ми откаже и ще предложи алайнери. Аз съм готова дори и на леко изпиляване на кривия зъб. Не ми се занимава с алайнери, шини и т.н.

# 188
  • Мнения: 8 890
аз ли не разбирам, ама какво значи "дъвки орбит" Simple Smile ? Някакъв нов идиом ли, реклама ли е?

Чистене на зъбен камък изобщо не би трябвало да е скъпо.

# 189
  • Мнения: 1 171
Др Стоян Русев работи също добре, др Рангочев, др Риахи.

Можете ли да споделите цените при др Райчев, чисто информативно. При др Ситновска за бондинг е по 300 лева на зъб например. Ако при др Райчев е около тази цена в напълно оправдано. Simple Smile

# 190
  • Мнения: 1 751
На Райчев пломбите са по над 300 лв., значи бондинга със сигурност повече.

# 191
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 116
аз ли не разбирам, ама какво значи "дъвки орбит" Simple Smile ? Някакъв нов идиом ли, реклама ли е?

Това е, когато зъбите нямат анатомия. Има мамелонна анатомия на зъбите, която го прави по-естествени. При липса на такава започват да приличат на "дъвки орбит".
Ето едни с добра мамелонна анатомия:

Ето и т.нар. "Орбит"



Моят шеф ги прави грозни също, защото не отделя внимание на пациентите и много пъти сме изпадали в спорове с него, но така е като се работи на конвейр. 🙄 Моите фасети лично аз съм си ги правила, защото на него нямам доверие и пробните, които ми направи бяха ужасни. 😒

# 192
  • Мнения: 2 897
Горните зъби са моят кошмар хаха
Добре, че не се подведох за д-р Миков, защото колкото повече му гледам работата, толкова повече дебели зъби, без анатомия виждам. Отпада.

Остават Ситновска и Пенчев, който вероятно ще ме отреже и ще иска първо да минавам на алайнери. Обмислям вече и фасети да правя, ако трябва...
При Пенчев как вървят фасетите, като цена?

# 193
  • Мнения: 2 549
КРР, аз съм забравила за твоя случай, имаш криви, но здрави зъби, които искаш да изпилят и да сложат бондинг ли?

Аз съм с оцветен преден зъб. Ситновска щеше да му сложи бондинг, Райчев предложи като най-малко инвазивен метод - вътрешно избелване. Бондинг каза, че няма да е добре, за фасетите не разбрах съвсем. Май не е ОК с фасета само на един зъб, било трудно, а за две фасети - май не подкрепя пиленето на здравия зъб. И ако избелването не е задоволително, предлага коронка... Надявам се да не стигаме дотам...

# 194
  • Мнения: 1 171
Ако постигнете добър резултат с вътрешно избелване би било чудесно, наистина. С бондинг е възможно потъмняването да не може да се скрие напълно, особено без изпиляване.

Общи условия

Активация на акаунт