Коледата на вратата чука, а ОКТОМВРИйче до елхата гука!- Тема 2

  • 25 317
  • 803
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 598
На 3тия месец беше качила 700гр и беше 6500, други ден на консултацията за 4ти м. очаквам да е над 7кг моята бубка Simple Smile
Уикенда ходихме на спа и явно й дойде в повече стресът от пътуване, много хора, ново място... миналата нощ се буди през час и половина да яде, изцеди всичко, днес цял ден гърдите ми са супер меки, не могат да смогнат милите да се напълнят. Дано тази нощ е по-спокойна

# 736
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен, отдавна не съм писала, но ви чета редовно. Моят бебчо на 3м. Беше 7.200 кг. След седмица тава на 4м и очаквам да е около 8 кг. Само на кърма е на поискване и наддава доста добре. Проблемът при нас е, че имам замръзени около 40 пликчета кърма, а бебчо не иска да пие от шише. Явно много е свикнал с гърдата и не му се иска друго. Сега се чудя как да му я предложа тази кърма. Кажете какви шилета ползвате. Аз съм на Томи Типи, но нещо не му харесват на бебчо.

# 737
  • София
  • Мнения: 886
Хепи мама, сондичка за дохранване дали няма да свърши работа. Макар че имате кърма да разбирам, просто искате някой друг да храни бебето вместо Вас. Тогава сондата не е решение.

Аз съвет за шишета нямам. Малката я храних с фърст чоис на Нук, ама успях да я върна на гърда и имам подозрения, че сега ше откаже шишето.

# 738
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
Можеш да използваш млякото за забъркване на каши, когато започнеш със захранването.

# 739
  • Мнения: 1 266
И аз ползвах останалата във фризера кърма за приготвяне на кашу и разреждане на по-гъсти пюрета. Има шишета с лижичка, може да пробваш и с тях. Не съм ползвала, само съм гледала на клип.

# 740
  • Мнения: 476
Големи проблеми имах с шишетата на Томи Типи, от както сме с Нук живота ни много се улесни 😀 Пробвайте с друго шише.

# 741
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
И нашето момиче не хареса Томи Типи, така ми си търкалят 6-7 шишета. Взехме Авент, серията Natural, дават я, че е съвместима с кърмене от гърда заради формата на биберона. Хареса ги и пие с удоволствие от тях, но тя е кърмена само 20 дни. Въпреки това до преди седмица си търсеше млякото от гърдата. Сега знае вече, че млякото идва от шишето и не се върти към гърдите на баща й и моите. На 2 месеца е. Бибероните на Томи Типи са по-твърди, Авентските са меки и изглежда по-приятни. На Нук бях взела залъгалки, изобщо не ги иска заради особената форма. До дете си е, пробвай и дано откриеш това, което работи при твоето дете.

# 742
  • Мнения: 84
Момичета, благодаря за съветите. Всъщност не искам никой да храни бебето вместо мен, просто искам да си използвам замръзената кърма, тъй като срокът и доколкото прочетох е не повече от 6 месеца, а моята гони четвърти месец. Страхувам се, че докато дойде време до захранване, замръзената кърма ще е на границата на срока й за годност.

# 743
  • Мнения: 4 518
Хепи мама, сондичка за дохранване дали няма да свърши работа. Макар че имате кърма да разбирам, просто искате някой друг да храни бебето вместо Вас. Тогава сондата не е решение.

Аз съвет за шишета нямам. Малката я храних с фърст чоис на Нук, ама успях да я върна на гърда и имам подозрения, че сега ше откаже шишето.
Пак може просто вместо зърно и сонда се вкарва пръст и сонда (който пръст е най-близък до размера на зърното).

# 744
  • Мнения: 758
Но ако давате на детето замразена, значи няма да суче и може да повлияе на лактацията и да Ви намалее кърмата.

Аз с първото дете замразих и веднъж исках да й дам размразена нито тя я искаше, нито аз я харесах. Тя си променя вкуса и става гадна. На някои бебета не им пречи, при нас не се получи. От тогава и с двете деца, давам от шише, само ако трябва да я оставя и баща й да я храни и цедя няколко часа преди това. Гледам и в хладилник да не влиза, а да е в рамките на 6-8ч, в които може да стои на стайна температура. Ползвам шише на авент.

# 745
  • Мнения: 578
Размразете и опитайте кърмата. При първото дете имах много замразена, но се оказа че имам някакъв ензим повече и кърмата имаше вкус на сапун. Оказа се, че трябва да се вари до преди точка на завиране, да изстине и тогава да се замразява. И така е годна за консумиране. Изхвърлих всичката, а беше над 6 литра. Не посмях да я слагам във ваната с вода дори. Сега въобще не съм събирала кърма.
Вие ще захранване най-късно началото или средата на 6 месец. Използвайте част за пюретата. Кашите стават много течни с кърма. Трябва да правите по една лъжичка, да се изяде и тогава друга. Сложна работа.
Ако давате кърма от шише, ще ви намалее лактацията. Всяко пропуснато кърмене е сигнал към мозъка, че бебето не се нуждае от това мляко. Кърмете си докато можете. Размразяване, топлене, стерилизиране, шишета, хамалогия голяма. Не си го причинявайки. А и може да не иска да пие от шише въобще, независимо от марката или формата. Голямото ми дете отказа шишето, когато го оставих на таткото, за да изляза. Беше се пристрастено кърмаче. После и вода не искаше с биберон.

# 746
  • Мнения: 227
Здравейте и от мен! Не съм се включвала от доста време, моят юнак преди два дена навърши 4 месеца - 7.740кг и 63см. е. Изцяло на кърма е, но напоследък колкото и да опитвам отказва гърда или, ако суче - то е много малко и не се наяжда. За това започнах да се изцеждам и да давам от шише. Надявам се да го кърмя,поне докато заместя 2 хранения, а мисля да започна да го захранвам на 6месеца. Ние използваме шишетата на Томи типи и нямаме проблем. Simple Smile)

# 747
  • Мнения: 658
Отчетох фейс-групата днес, сега идвам да мрънкам малко тук Smile
Абе бях на разходка днес и след като седнах да изпия едно кафе, една дама дойде и седна при мен (и тя с количка). Пита ме малката на колко е и се почна КОЛКО ТРУДНО СТАВАЛО ПОСЛЕ, ама как сега да съм се радвала (не разбрах нещо отчаяна ли ѝ изглеждам Rolling Eyes ), защото после почвали зъби, пък прохождане, пък как гърба ми щял бил да иде и така около (без да преувеличавам) половин час монолог колко тежък е животът с бебе, което се превръща в малко дете. Това цялото идва от жена, която гледа второ. Хубаво, де, питах я като е такава мъка всичко (в нейните очи) 'що АДЖЕБА се е хванала да гледа второ. Мъжът ѝ бил искал, тя не искала, но, като не можела да се гледа сама, се налагало 🤦🏼‍♀️
Момичета, не ви го разказвам това, защото нещо ме е стреснало. Напротив. Откакто забременеях от всякъде бях бомбардирана с информация КОООЛКО е трудно в последния триместър, колко ужасно травмиращо можело да е раждането, колко болезнено е възстановяването, колко тежък безсънен период ме чака с коликите, та после тъкмо отминавали и почвали зъби. Абе, не разбирам, това някакво удоволствие ли доставя? Не бих казала, че и тогава съм се наплашила, но хормони и всякакви ала-баланици си ме бяха притеснили в известна степен. Ами имах супер лек финал на бременността, възстанових се мега скоростно, с коликите изобщо не съм имала безсънни нощи или някакви притеснения. Защо трябва да се внася допълнителен стрес в един и без това достатъчно деликатен момент?
Пууу, аман от "доброжелатели" за всичко да подготвят останалите.

# 748
  • Мнения: 758
Оооо, то е нон-стоп това даване на акъли и изнасяне на лекции. Мен ме плашеха, как ще съм бременна и ще гледам голямото, което е и то малко, хахха, тогава на 1г. Ами гледах, не е било трудно, деня преди раждането си разнасях каката, супер лято си изкарвахме. После викат, да, ама като се роди, как ще я караш с двете. Е, ми карам си, не е особено трудно, гледам си ги. Сега ме плашат като почнат да се карат и да се бият, скубят, голямото още не разбирало, бла бла.

Аз пък имам обратния опит, като пълзят и ходят е по-лесно. Не ги разнасяш, оправят се сами.

# 749
  • Мнения: 658
Много запалих днес аз. Ма направо не знам за какво ги правим тея деца. То не е живот, а мъка. Joy

Аз пък имам обратния опит, като пълзят и ходят е по-лесно. Не ги разнасяш, оправят се сами.
Heart Ей такива неща трябва да се говорят! Не казвам да се захаросва всичко, обаче обратното е много натоварващо.

Общи условия

Активация на акаунт