Данъчни облекчения за деца

  • 30 989
  • 527
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 250
Трябва да имаш:
- данъчна декларация
-приложение 1
-приложение 10
- декларация по чл.22в
Може да си помогнеш като порзваш форма, която помага да се попълва:
https://old.nra.bg/page?id=384 - от тук сваляш данъчната декларация за 2021 година.
Ще се справиш ли?

# 16
  • Мнения: 69
Трябва да имаш:
- данъчна декларация
-приложение 1
-приложение 10
- декларация по чл.22в
Може да си помогнеш като порзваш форма, която помага да се попълва:
https://old.nra.bg/page?id=384 - от тук сваляш данъчната декларация за 2021 година.
Ще се справиш ли?

Да, Благодаря много!

# 17
  • Мнения: 4 122
Задължително ли е банковата сметка да е на подаващия декларацията, може ли да е на съпругата?

# 18
  • Мнения: 7
Здравейте,искам да попитам човек с ТЕЛК 60% с право на работа ,който работи с трудов договор можели да ползва облекчението за дете и облекчението за намалена работоспособност? Може ли да ползва и двете

# 19
  • Мнения: 11 737
Ако не сте внасяли данък не може да ползвате данъчно облекчение за дете. Щом сте с 60% ТЕЛК, то не плащате данъци и няма какво да Ви върнат.
Ако има друг родител, той може да ползва данъчното облекчение за детето.

# 20
  • Мнения: 3 250
Процентът от ТЕЛК не води задължително до неудържане на данък.
При една по-висока заплата се удържа.

# 21
  • Мнения: 217
За 2022 планира ли се отново да има данъчни облекчения за деца. Някой дали е запознат. Знам, че в момента обсъждат бюджета за годината и ще влезе в сила от април, но не мога на намеря дали данъчните облекчения за деца ще са отново такава сума. Благодаря, ако има запознат.

# 22
  • Мнения: 11 737
Май го приеха и за тази година да остане. Поне така четох, но не съм търсила в ДВ.

# 23
  • Мнения: 217
Благодаря много. Не ми е спешно. Просто ми е интересно. Бях чела, че са решили да остане, но исках да знам дали е истина.

# 24
  • Мнения: 77
Здравейте!
Някой знае ли кога ще се изплатят данъчните облекчения?

# 25
  • Мнения: 217
Ние подадоме през работодателя декември месец и парите получихме януари със заплатата.
Ако сте подали сами в НАП - срока е до 1 месец. Обикновено по-рано.

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 531
Здравейте,вчера подадох декларацията онлайн с ПИК код и ми върнаха отговор ,че имам задължение в размер на 0,12 лв.от 2013 година и няма да ми изплатят парите....доколкото разбрах ,ако имам задължения към държавата ,ще си удържат сумата и остатъка ще ми го изплатят,нали така ???сега да попълвам ли нова декларация или да изчакам известно време и да опитам пак .днес ще си изчистя задължението

# 27
  • Мнения: 217
Плащате задължението и попълвате нова декларация. Така поне разбрах аз.  Най-добре питайте в НАП.

# 28
  • Мнения: 31
Здравейте. В майчинство съм от септември месец и ползвах една част от облекчението чрез работодател, но понеже нямам достатъчно данък до пълната сума за 2 деца разликата ще се ползва от съпруга ми чрез НАП.Въпросът ми е аз трябва ли да представям документ от моя работодател за върната сума и какво точно ще е необходимо в този случай при подаване на документи в Нап за неизплатената разлика?

# 29
  • Мнения: 3 250
Не, не трябва.
При самото подаване съпругът пише имената, егн-то на съпругата и възстановената и сума.

Общи условия

Активация на акаунт