Данъчни облекчения за деца

  • 33 049
  • 536
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 728
НаБабаДетето, вижте дали не са в Прил.2 или евентуално в 5.

# 46
  • София
  • Мнения: 14 638
На ММ сумите от Еконт бяха в приложение 3, под данните за  доходите от работодател.

# 47
  • Мнения: 263
Здравейте, влизам в НАП с ПИК, но не намирам къде се попълва декларация и приложения. Можете ли да ми помогнете къде да гледам?

# 48
  • София
  • Мнения: 14 638
Здравейте, влизам в НАП с ПИК, но не намирам къде се попълва декларация и приложения. Можете ли да ми помогнете къде да гледам?
Цъкаш си на името, после Декларации, документи или данни, подавани от физически лица, после Декларации по чл. 50 - Попълване.

# 49
  • Мнения: 449

Здравейте, влизам в НАП с ПИК, но не намирам къде се попълва декларация и приложения. Можете ли да ми помогнете къде да гледам?

# 50
  • Варна
  • Мнения: 256
Здравейте! ПИК имам, ок стигам до декл. По чл. 50 и сега какво точно трябва да маркирам като работеща по трудово право отношение, изкара ми, че има данни за наложен платеж, но там е заключено прил. 3, сумите са получени само от продажба на лични стари вещи?Отворено ми е данни за ДЕКЛАРАТОР, част III, IV и V. И хич не ми е ясно какво да маркирам, доход от труд. право отношения, мярнах по-надолу нещо за образец за облекчение на деца. То като цяло дохода ще е малък,защото е само от платени отпуски и ще е само за 1 дете в непълен размер, а бащата няма как да получи остатък предполагам не работи, нито се осигурява, иначе си плаща данъците и няма глоби. Аз нямам нищо на мое име.
 Едит: отключи и прил. 1 там само доход от работодател виждам толкоз, потвърди, обаче на част IV ми изкара някакво данъчно задължение 0.01, кво е тва незнам, но не мога да отворя пък др полета, прилагам снимка
  В част III автоматично само доход от тр. Отношения ми е маркирано, все още нищо не съм потвърдила, че да не оплескам нещо.

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 13:31 от Dessy1988

# 51
  • София
  • Мнения: 14 638
Сигурна ли си, че част V е отключена, тя не те касае. В част III  трябва да има отметка на приложение 3 и 10. Част IV е за най-накрая. Потвърждавай си готовите страници, иначе няма да се прехвърлят сумите в окончателната част IV. Докато не се натисне бутона Проверка и подаване горе вляво, няма страшно. 😃

# 52
  • София
  • Мнения: 38 431
Записвам се тук. Но първо трябва да си платя здравните.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 256
Направо се отказах и излязох  за сега. Отключено е, освен ако аз нещо не съм оплескала. Още с влизането ми зареждаше, че има данни за доходи от труд. правоотношения и наложен платеж. Зададох потвърди и светнаха няколко полета в жълто. Да, сега проверих и е отключено V   за някаква транс гранична схема, това пък какво е?

# 54
  • софия
  • Мнения: 2 542
Някой подаевал ли е на място в НАП?Аз съм попълнила декларации 22В и 22Г.Тази по чл. 50 няма как да я попълня, нямам ПИК. Служителката ли ще я пусне?

# 55
  • Мнения: 3 250
Не, работата на служителката е съвсем друга.
Или си извадете пик, или си искайте бележка от работодателя.
Също така трябва да попълните приложение 1 и приложение 10.

# 56
  • софия
  • Мнения: 2 542
Не, работата на служителката е съвсем друга.
Или си извадете пик, или си искайте бележка от работодателя.
Също така трябва да попълните приложение 1 и приложение 10.
Отивам до офиса за бележка, отивам до НАП за ПИК, един служител няма да работи днес. Красота..Сериозно ли мислите , че работата на служителката е да връща някого.Мен ме интересува какви документи да нося, за да загубя само един  работен ден.Ако си извадя ПИК, ОК- и бабата знае-сам си пускаш.Ако през работодател, това свърши. Ако е на място, какво да нося...?????

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 17:46 от gabelas17

# 57
  • София
  • Мнения: 14 638
Не, работата на служителката е съвсем друга.
Или си извадете пик, или си искайте бележка от работодателя.
Също така трябва да попълните приложение 1 и приложение 10.
Отивам до офиса за бележка, отивам до НАП за ПИК, един служител няма да работи днес. Красота..Сериозно ли мислите , че работата на служителката е да връща някого.Мен ме интересува какви документи да нося, за да загубя само един  работен ден.Ако си извадя ПИК, ОК- и бабата знае-сам си пускаш.Ако през работодател, това свърши. Ако е на място, какво да нося...?????
Готова декларация се носи, в данъчното няма кой да ви я попълни.

# 58
  • Мнения: 3 250
В НАП се носят попълнени: данъчна декларация,  приложение 1, приложение 10, декларация по чл 22в и/или декларация по чл. 22г.
За да се попълнят част от документите задължително ще трябва или пик за НАП, за да препишете сумите или бележка от работодателя със същата идея.
От някъде трябва да си видите банковата сметка, защото и нейният номер се пише.
Ако ще ползвате данъчно облекчение по чл 22г, е нужно и копие от решението на ТЕЛК.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Попълвам си данъчната декларация, потвърдих предварително заредените данни, подадени от работодател, както и данните за детето. И стигам накрая до част 4, където би трябвало да ми излязат на ред 7 и ред 12 стойността на данъчното облекчение, в случая 450лв. Обаче сумите там са нулеви. Съответно и 12.1 не е активно.
Къде бъркам?

Общи условия

Активация на акаунт