Данъчни облекчения за деца

  • 34 070
  • 553
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 14 718
Попълвам си данъчната декларация, потвърдих предварително заредените данни, подадени от работодател, както и данните за детето. И стигам накрая до част 4, където би трябвало да ми излязат на ред 7 и ред 12 стойността на данъчното облекчение, в случая 450лв. Обаче сумите там са нулеви. Съответно и 12.1 не е активно.
Къде бъркам?
В част 3 има ли човка за приложение 10? И то трябва да се попълни.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Да, има. Част 3 -1,10,15 са маркирани.
Уф, сега в част 4 се зареди сумата от 450 на ред 7, но на ред 12 е нула. Защо така?


Ужасно трудно е! Не съм счетоводител и изобщо нищо не разбирам! Нали трябва да е направено така, че обикновения гражданин да може да си ги подаде сам. Ама не е. или аз съм прекалено тъпа!

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 19:19 от *Бенджи*

# 62
  • София
  • Мнения: 14 718
Да, има. Част 3 -1,10,15 са маркирани.
Виж тогава в приложение 10 дали си чекнала в долната половина сумата - на един ред са 450, 900... с квадратче за маркиране. Можеш пак да минеш пътя за попълване, все ще изскочи къде е проблема.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Отказвам се. Не мога да се справя. Ще търся помощ.

# 64
  • Мнения: 2 078
Видях моята от тела, имена, лични данни, адрес и на няколко места 0, показва ми част от I  до IV.  Не виждам къде какво да попълвам.
В менюто не виждам опции за друго.

С какви ли не формуляри се оправям, с това не мога.  И аз ще търся помощ от счетоводител.

# 65
  • Мнения: 3 250
В самата данъчна декларация дали ли сте отметки на: приложение 1, приложение 10, декларация по чл. 22в/г?

# 66
  • Мнения: 2 078
В самата данъчна декларация дали ли сте отметки на: приложение 1, приложение 10, декларация по чл. 22в/г?

Не го видях, явно няма да стане от телефона.
Благодаря!

# 67
  • Мнения: 688
След подадена декларация с ПИК, за колко време превеждат парите?

# 68
  • Мнения: 449
Подадох миналата седмица в понеделник, в сряда по някое време, вече имах превод.

След подадена декларация с ПИК, за колко време превеждат парите?

# 69
  • Мнения: 688
На приложение 1 потвърждавам данните подадени към НАП от работодател, обаче те не се генерират в документа. Това нормално ли е?
Част 1, част 2, част 3 са празни..

# 70
  • Мнения: 10 467
Отказвам се. Не мога да се справя. Ще търся помощ.
Подавам вече 15 години и още от хартиите по 10 пъти попълвам, докато го наглася
Онлайн е по-лесно за поправки, но наистина е трудно, ако не си го правил никога..
Не се оказвай 😁

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Стана! Подадох днес онлайн. Оказа се много лесно. Просто счетоводителката объркала нещо, като си го оправи и всичко се получи лесно.

# 72
  • burgas
  • Мнения: 486
Момичета правилно ли разбрах-годишната ми данъчна основа 5832лв данък върху дан. основа 524лв ще ми възстановят 53лв?

# 73
  • Мнения: 728
Момичета правилно ли разбрах-годишната ми данъчна основа 5832лв данък върху дан. основа 524лв ще ми възстановят 53лв?

Не. Ще възстановят 450 лв. за едно дете или 524 лв. за две деца.

# 74
  • burgas
  • Мнения: 486
Момичета правилно ли разбрах-годишната ми данъчна основа 5832лв данък върху дан. основа 524лв ще ми възстановят 53лв?

Не. Ще възстановят 450 лв. за едно дете или 524 лв. за две деца.
Благодаря,явно нещо пропускам в дебрите на тия декларации,това ми се зареди като сума за възстановяване. Пак ще гледам къде бъркам

Общи условия

Активация на акаунт