Любители на кучета - 125

  • 29 090
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • под тепетата
  • Мнения: 9 409
Змия, стискам палци да мине бързо и успешно  операцията на Холи! Тази принцеса от първия ден е превзела не само къщата, но и сърцата ви.

# 61
  • тук-там
  • Мнения: 5 768
Змия, стискам палци и честито!

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 511
Палци за оченцето!

Не мога с тая кучка, дето все трепери и все й е студено( а тук все пак зимата не е съвсем зима). Ей така е по цял ден.

# 63
  • Мнения: 2 433
Змия, не знам защо мислех, че вашата девойка е млада дама. Ще стиснем 8 лапи всичко да е наред с операцията.
Тарталета и баба Кая само търси да се завива, ама и помощ и трябва, че сама не може- рови, рови с лапи, пък те погледне жално, пък се чуе тежка въздишка.. кога започна да побелява така тя? Аз виждам, че брадата и побелява на нашата и има едно петънце на бузката, но още са много малко косъмчетата и не личи толкова. Започва да ме гони шубето нещо, че си е голямо куче и 8 години са повече от половината и живот..

# 64
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 511
Побеляла е моята, адски много, чак не е за вярване. Тук е 2015 г, когато я осиновихме.




И насам във времето

Скрит текст:







На 8 ще стане по паспорта от приюта на 1 януари.

# 65
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Прекрасна, побеляла муцунка!

Лека от двама сънчовци!

# 66
  • Мнения: 2 433
E, че те наборки, явно си и е такъв джинса.
Кришка, аз се канех да те питам, с какво го обезпаразитявате господина? Подобно плешиви петна имаха някои от овчарските ни кучета, по ушите и сгъвките на лапите(мишниците?). Не казвам, че ще оправи нещата, но защо не опиташ курс симпарика? Нищо не губиш, а така и така трябва да обезпаразитиш с нещо.
Това миже и друг път да съм го писала и да си повтарям като строшен касетофон, ще ме прощавате, но от известно време съм доста изветряла.

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 6 142
Аз пак се връщам фрустрирана от Турция:

Бездомните влизат в магазините на топло, или лежат пред вратите, за да се топлят като се отвори. Задръстили са входовете, а там са огромни кучетата. Слагат им кашони, одеяла. Никой не пищи и не се възмущава.


Това е модерно кафене. На стола - кот, на пода - куч. Сега си представете и тука същото:(


Това е фирмен магазин на Беко, с купички отпред. И преди съм била фен на марката - сега, още повече.
А защо ние сме толкова лоши и нетолерантни като общество, не знам. Как не сме поели и малко поне от съседните народи, да не говорим за европейските ценности и отношение към животните.

# 68
  • Мнения: 594
Кинг отново се препича, но този път предколедно. ❄

# 69
  • Мнения: 2 920
Tintina ходила съм два пъти в Истанбул и винаги това ми правеше впечатление. Навсякъде хранилки и поилки за бездомните с надписи всеки да оставя вода и храна за тях. А техните кучета все едни такива огромни, ама дебелички и никой не ги гони, никой не ги рита. Напротив, всеки им сипва храна и вода. От тях сме на светлинни години, а се борим да сме наравно с европейските държави.
utro всички чакаме новини и продължаваме да стискаме палци.

Миналата седмица едното ми бездомниче го намерих умряло в къщичката си. Това от тези дето са в полето. Видях, че имаше на места кръв по козината и явно нещо го е нахапало, защото нямаше видими признаци да е болно от нещо. Не можах да го огледам обстойно, че и нямаше смисъл вече. Ходя при тях през ден-два и явно топно в такъв момент е станало каквото е станало. Може да са били чакали, а може да е някое домашно, което са отишли да разходят в района. Много ме е яд така, да го излекуваш, да го храниш, да го милваш и накрая да не идеш на време за да видиш, че има проблем и да му помогнеш. А за капак жената, която едно време също ходеше да ги храни 1-2 пъти в седмицата (че беше дошла с мен) ми вика да докараме едно мъжко куче да ги пазело другите, че са само моми. Ядосах се и казах, че не искам повече кучета, защото ходя само аз и понякога трудно смогвам с храната и с времето си. Малко и стана криво, ама след като ходя само аз е редно аз да съм човека, който да прецени да заведе ли там ново куче и дали ми е по силите. А и ново куче там ще иде, само ако това е най-добрата му опция за оцеляване, а не някое дето си го хранят пред нечий блок да ми пазело женските. Помрънках малко, ама вие си ме търпите 😁
Хайде един премръзнал Макс за малко цвят на поста ми:

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 093
Да си платя данъка
Блек "Чичака" ,стопил шкембака Wink





# 71
  • Мнения: X
'начи..... кучешки живот уж е нещо лошо, ама като гледам снумките тука... Кинг си полегнал на слънце, Макс се сгушил под одеялото, Блек и той по слънчеви полянки... Аз от 3 дни не съм излязла от кухнята. Рила само се върти около мен и чака нещо да падне на пода.

# 72
  • София
  • Мнения: 5 847
Скрит текст:
Аз пак се връщам фрустрирана от Турция:

Бездомните влизат в магазините на топло, или лежат пред вратите, за да се топлят като се отвори. Задръстили са входовете, а там са огромни кучетата. Слагат им кашони, одеяла. Никой не пищи и не се възмущава.


Това е модерно кафене. На стола - кот, на пода - куч. Сега си представете и тука същото:(


Това е фирмен магазин на Беко, с купички отпред. И преди съм била фен на марката - сега, още повече.
А защо ние сме толкова лоши и нетолерантни като общество, не знам. Как не сме поели и малко поне от съседните народи, да не говорим за европейските ценности и отношение към животните.

Защото сме прости и алчни, затова. Българинът най-много обича да се грижи за бездомното куче или коте като му метне кокал през терасата. Така де, защо трябва да се разкарва да хвърля боклука до кофата, като бездомните кучета ще го изядат? Пълна простотия е това. И обикновено пуска по една сълза за бездомните, ама да не са му в къщата. Има и куп НПО, които точат пари от животните.  Голяма драма им е никой да не пипа бездомните кучета, ама това да ги хранят или кастрират - забрави. Затова имаше случаи преди години на разкъсани хора от гладни и озверели глутници. Много голяма е темата, уви.

Аз да похваля едни съседи - младо семейство. Хранят десетина котки, но са си направили труда да ги кастрират.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 011
По-лош човек от българина няма.
Затова не сме добри с животните.

# 74
  • София
  • Мнения: 5 847
О, има. Ама това не е успокоение.
Не е просто лошотия. И простотия е. То няма толерантност към различните хора, ти очакваш към животни да има. Забрави.

Общи условия

Активация на акаунт