Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 76

  • 45 720
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • На острова
  • Мнения: 1 273
Точно от Икеа си взехме и нашите, сребристите, чудесни цени и различни размери.

https://www.ikea.bg/products/curtains/curtain-rails-rods/

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4
Здравейте! Кой вариант бихте избрали вие като най-функционален? Ще се радвам да видя и други идеи Simple Smile




# 32
  • Мнения: 2 322
За много години, момичета!
https://veroniquevecco.com/%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%B8-%D0%B7%D0%B0 … 0%B5%D1%82%D0%B8-
%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B4%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%B9%D0%BD/%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B8
/
Тази статия намерих за пердетата. Мисля, че може да е полезна Grinning
Да се отчета и аз. Поприключихме вече, останаха дребни детайли тук, там
Това се получи:


Бях решила тънкото перде да е воал, никакви дантели/ кордели, ама като я видях тази дантела.....любов от пръв поглед( явно не мога да избягам от себе си, трябва да сложа и лек ретро нюанс )

И кухнята с нова премяна. Само в ъгъла на Г-то остана един несменен панел, но до края на седмицата се надявам да приключим изцяло.
По "острова"  също останаха малко довършителни работи....ама понеже сами си го правим ремонта и става по- бавно от очакваното, но посрещнахме празниците наредени, че и украса успях да спретна в последният момент пореди Коледа.

# 33
  • Мнения: 39 306
от А до Я, аз харесах предпоследния модел.
Щастлива мама, честито.

# 34
  • Мнения: 2 322
Благодаря!
От А до Я и на мен най- ми допадна последния вариант. Повече плот и място за съхранение

# 35
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Кой вариант бихте избрали вие като най-функционален?
Втория вариянт, но аз харесвам да има разделение между зоните ¯\_(ツ)_/¯

# 36
  • Мнения: 6 284
Вариант 3 .
Маса на линията между две врати не ми допада, единствено в него е “чисто”

# 37
  • Мнения: 8 062
Здравейте! Кой вариант бихте избрали вие като най-функционален? Ще се радвам да видя и други идеи Simple Smile
Скрит текст:



Предлагам вариант между 3 и 4 с допълнителна мебел в зоната маркирана в сиво - Пространството там е достаъччно освен за TV шкаф и за "бюфет", който да поеме част от нещата, обичайно заемащи пространство в кухнята - покривки, някои сервизи, купи, дори някои уреди, които се прибират (хлебопекарна, гофретник и т.н.).
А и маса за 6 човека ежедневно ли ще се ползва за толкова? Може да се помисли и за по-малка - разтехателна 120-140/80-90, която става на 180...
Моята маса е 120х80 и си я ползваме и за 5 човека ежедневно, а при гости става 120+40+40, т.е. 8 места абсолютно спокойно, а ако се сложат странично столове, става за 10, но съвсем малко по-притеснено Hands V

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Аз съм за последния вариант, 4тия. Онова кухненско ръбче което загражда вратата ми изглежда супер удобно и точно като малко параванче. Едновременно обособява изхода и може да служи като помощна маса за покупки или багаж. Останалата част от помещението е ясна  - масата или на дългата или на широката страна, дивана в ъгъла и няма особено много място за рокади. Аз бих допълнила единствено някаква помощна ТВ маса, не ТВ шкаф, а нещо като модул - за цветя, за дистанционни и телефони, зарядни и подобни неща около ъгъла на дивана. Дори само за красота да е, все пак да си имат тяхна си мебел всичките ежедневни джаджи. Може и само за красота да бъде, но да има нещо малко Simple Smile
Пишейки това осъзнавам, как купувам мебели за предметите ми, не за хората... Ужас! След шкафа на кухнята за хлебопекарна и тостер, през дупките от бетон за косачка и разпръсквачки за поливане, вече и за малките неща телефони и дистанционни мисля....

# 39
  • Мнения: 9 774
Голяма маса на пътя от вратата към дивана за мен е крайно неудобно, а и некрасиво.
Съгласна съм със Skk за плота до вратата, ще е удобен на домакинята, а и отделя кухненската част при влизане в помещението.
Бих предложила за ежедневно ползване от обикновено семейство масата да е долепена до стената отстрани на края на кухненския ред - така ще има 2 места от дългата страна откъм хола, 1 място от тясната страна и 1 място с гръб към кухнята, т.е. за 4 човека. А при гости ще може да се дръпне и да бъде в сегашното положение на вариант 4. Така че съм за вариант 4.

# 40
  • Мнения: 1 208
На мен варианта на Пенева ми харесва най-много. Има възможност тази дълга мебел да се направи, така че да не утежнява помещението с много възможност за съхранение на вещи.

# 41
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 470
И аз съм съгласна, че мебелите трябва да се на пасват на предметите. Единствено така може да се въведе удобство и ред.

Никак не съм съгласна обаче за масата. Какво по-красиво в една огромна стая, от една просторна трапезна маса, където всеки седи удобно? Трапезата маса е централно място в една къща и там се събира семейството, или хората сядат, като имат да си говорят нещо важно. Стандарта при трапезните маси за четирима е 160/90 - всичко останало се води малко. Никаква идея как седят 5 човека на маса 120, аз се притеснявам че не мога да си позволя маса над 140 до 150 в мъничката кухня - и то моята ще е като част от кухненския плот. Но съфорумката може да си позволи красива трапеза, защо малка маса в голяма стая, защо до стената?

# 42
  • Мнения: 40 857
Дали е красива или грозна зависи от сто неща. Но при всички случаи трапезната маса не бива да се пречка и да стои на пътя на маршрутите за минаване из помещението.

# 43
# 44
  • София/Варна
  • Мнения: 1 427
от_А_до_Я аз бих го направила така. Зад вратата на стаята бих използвала пространството да е към кухнята. Бих преместила и хладилника там, е не точно зад вратата за да не стават инциденти. Така хем е сводбодна ходовата линия между вратите, хем и кухнята не е съвсем на показ към дневната. Последното за мен е важно, защото имам трима мъже и постоянно е разхвърлено около мивката и котлоните. А от както малкия мъж се учи да готви е страшно.
 

Общи условия

Активация на акаунт