Внушение или реалност?

  • 3 954
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте момичета, мъж съм и имам нужда от съвет...
Женен съм от 10г. и през цялото това време никога не съм ревнувал жена си, имал съм и пълно доверие, дотам, че да гледам децата, за да отиде с приятелки на парти със стриптизьор, фирмени банкети, пътува сама из цяла Европа(не по работа. С две думи - пълно доверие.

Преди няколко месеца я запознах с една нова компания, с която излизам от около година, състояща се предимно от семейни мъже и един несемеен.
Тя сподели, че единственият умен и забавен тип от тази компания е несемейният. Не обърнах никакво внимание на това, както и на разговорите им през следващите 3-4 съвместни вечери на голяма маса, но си говорят на всякакви различни теми, смеят се, абе забавляват се, което не ми пречи и не съм го подвигнал на въпрос. Говорили сме още 2-3 пъти какво мисли за компанията, отговорът беше същият - само този човек е интелигебтен и забавен.
Всичките ни виждания с тази компания бяха в рамките на месец, месец и половина.
След това, видях, че комуникацията им продължава във фейсбук, не под формата на личен чат, но тя е харесала няколко десетки негови публикации и коментари за този кратък период, коментират общи теми, шегуват се и така. Притеснението ми дойде оттам, че тя е качила 4 лични снимки за този период и той е реагирал на всичките със сърце.
Прегледах жените на другите мъже от групата, няма такава реакция върху лична профилна снимка.
Та въпроса ми е, от женска гледна точка има ли повод за притеснение, внушавам ли си?

# 1
  • Мнения: 3 495
Не са си безразлични. Наблюдавайте отношенията им още известно време и ако те се задълбочат си поговорете със съпругата. Аз мисля, че там нещата ще се развиват.

# 2
  • Мнения: 13
Не са си безразлични. Наблюдавайте отношенията им още известно време и ако те се задълбочат си поговорете със съпругата. Аз мисля, че там нещата ще се развиват.
Попитах я за това, започва да напада жестоко и крещи, че я мисля за такава...

# 3
  • Мнения: 3 495
Уау ...
Щом заема такава позиция, оставете я да видите докъде ще се докара. В един момент може и да я попитате иска ли той да бъде третия във вашите взаимоотношения с консумация. Тя и той де.

# 4
  • Мнения: 13
Уау ...
Щом заема такава позиция, оставете я да видите докъде ще се докара. В един момент може и да я попитате иска ли той да бъде третия във вашите взаимоотношения с консумация. Тя и той де.

За нея това са няколко лайка и аз я обиждам, че я мисля за такава, а сърцата на снимките не ги е видяла...

# 5
  • Мнения: 1 992
Щом реагира така, значи го харесва и не й допада, че подозираш. Но я наблюдавай, може ако продължат така да стане нещо между тях...

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Обикновено има причина човек да реагира силно и агресивно на такива въпроси. И според мен не са си безразлични. Дори сега да няма нищо между тях, нещата лесно и бързо могат да се променят, ако никой не удря спирачката.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 085
Никога не съм очаквала, че хора на следпубертета възраст могат да отдават такова значение на някакви лайкове и сърчица.

# 8
  • Мнения: 6 553
Според мен, жена ти мъъъъъничко прекалява в отношенията с този. Смисъл, явно й е харесал, щом го е намерила във фейса и си лайкват някакви неща. Гневната реакция като си я питал, също за това говори. Има някакъв интерес. Въпросът е дали ще има някакво развитие или ще си го държи като фантазия. Единствено може да наблюдаваш как ще се развият нещата. Може също да се замислиш, така превантивно, дали има нещо във вашите отношения, което да не е наред, за нещо да ти мрънка, да е недоволна или подобно. Зависи и сексуалните ви отношения как са. Абе изобщо да порефлектираш за вашата връзка дали всичко е наред. Една щастлива жена, не би изневерила, поне аз така мисля, с деца особено.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 601
То точно от лайковете и сърчицата се започва.

Нещата и според мен не са съвсем невинни.

# 10
  • Мнения: 12 752
От моя (женска) гледна точка, хубаво си направил, че си я питал. Тя щом яростно отрича, това не доказва, че не се интересува от него, всъщност не доказва нищо, освен, че се е ядосала на питането.
На твое място нямаше повече да повдигам въпроса, но бих се опитала да вкарам малко повече емоция във връзката ни. Бих се опитала да я освежа с например с неща, които не сте правили отдавна, но харесвате и двамата. Смятам, че ще е полезно, без да декларираш каквото и да е с думи, да покажеш, че държиш на тази жена.

П.П. Всъщност и лайковете, и сърчицата във фейсбук също не означават нищо. Просто симпатия. Но за да не отиде коня в реката, погрижи се за връзката ви.
То аз на колкото хора слагам сърца във фейсбук, мъжът ми да се е побъркал... ако гледаше изобщо фейсбук.

# 11
  • Мнения: 46 508
Според мен пък, ако става дума само за лайкове и публични публикации, най-вероятно няма нищо.
И лични да е, пак ако разговорът е далеч от определени теми, не виждам проблем. Преди време си имах един такъв събеседник, приятел на мъжа ми, с когото бистрехме няколко въпроса виртуално. Никога не съм имала каквито и да е симпатии от друго естествено, уверена съм, че и той към мен. Съответно и никога нито един от двамата не се е опитвал да заоре в лична посока.
Разбира се, всичко е възможно, но няма как да се каже какво ще стане. Времето ще покаже.

# 12
  • Мнения: 1 992
Да, ама тук не става дума само за лайкове, съпругът е забелязал колко са близки по време на срещи и разговори.
Дали има влечение към новия вероятно ще забележиш, когато почне да се държи студено с теб.

# 13
  • Мнения: 12 752
Е той ако я гони с необоснована ревност, тя лесно ще започне да се държи студено.

# 14
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Съмненията радко са безпочвени. Ако нямаше повод, едва ли би се съмнявал. Жената или те дразни, или наистина има химия с този човек. Да признава пред теб искрено мислите си по отношение на личността му, е вид валидиране на чувствата й и елиминиране на вината.

Много често се случва при мъжете. Харесат си някоя колежка и държат да ви обясняват пространно за нея. В един момент се оказва, че значителна част от времето минава в на пръв поглед невинни разговори за нея. Това е моментът, в който образът на съпругата и майката се размиват тотално. Той ви поставя в ролята на майка, защото друга е вече любимата жена. Лекува съвестта си чрез акта на уведомяването - виждаш сама, че нямам грешни мисли по отношение на този човек и всичко е в реда на нещата.

Глупаво е, но се случва. В този случай нещата са с обратен знак.

Общи условия

Активация на акаунт