Августинки Тема 2

  • 20 848
  • 695
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32
DesitoNiki1, споделете повече информация,
С какво закъснение сте, колко ви е ЧХГ-то ? Как нараства?
Няма как да се гадае ...
Днес станаха 13 дни, на лекар бях на 8 ден от закъснението.
Правих само веднъж ЧХГ и от него разбрах като цяло, че има бременност.
Доки ми каза, че няма смисъл да правя ЧХГ отново, като цяло ЧХГ самия доктор го интересува, ако сметне за необходимо ще ме накара да пусна повторно и за това и не съм правила

"Със сумати положителни тестове съм, кръвни, уринарни каквито има на пазара." - Ваш цитат

"Правих само веднъж ЧХГ и от него разбрах като цяло, че има бременност." - Ваш цитат

Аз съм объркана...
Имай закъснение на цикъл от 3 дни, направих уринарен тест - отрицателен, обаче на своя глава реших да си пусна ЧХГ, защото нещо предчувствах, вечерта при референт 5, аз имах 27.
Така разбрах, че може би има бременност и след няколко дни вече sure chek и други.

# 76
  • София
  • Мнения: 215
Веcелa Коледa, Дaми!❣️
 При нac cъщо беше много вълнувaщо cъобщaвaнето нa хубaвaтa веcт. Нa cеcтрa ми кaзaх още кaто видях двете чертички(ние cме близнaчки и проcто нa нея нямaше кaк дa не и кaжa веднaгa). Отидох у тях и тя докaто ми покaзвaше кaк и излизa ечемик нa окото и ми cе кокореше нacрещa, проcто извaдих теcтa пред очите и(товa без дa го плaнирaм cе cлучи тaкa😁). Тя първо не можa дa го фокоcирa и поcле кaто cе дръпнa нaзaд и го видя. Cупер много cе зaрaдвa.
Зa Коледa cе cъбрaхме вcички в домa нa родителите ми. Зa родителcкото тяло бях подготвилa по еднa торбичкa c мaлки бебешки обувчици и върху тях кaртичкa c текcт "Милa Бaбо/ Мили Дядо, пaзи ми обувките, зaщото aвгуcт меcец идвaм дa cи ги обуя. C обич, Внучето"
Мaйкaтa нa ММ чете cтъпиcaнa и не може дa повярвa, a мaйкa ми първо взе дa cи търcи очилaтa😁. Aз и кaзвaм дa го дaде нa тaтко дa го прочете и той чете нa ум и го гледaм кaк зaпочвa дa плaче. В този момент мaйкaтa нa ММ кaзвa "Aмa нaиcтинa ли?" Мaйкa ми еcтеcтвено рaзбрa кaквa е новинaтa и докaто cе уcетя вcички ме прегръщaхa и cи поплaкaхме дружно. Еcтеcтвено мъжa нa cеcтрa ми зacне нa видео цялaтa тaзи кaртинкa. Cеcтрa ми и тя cе рaзплaкa, въпреки че вече знaеше. Нaиcтинa доcтa емоцинaлно cи беше ❣️

# 77
  • Мнения: 70
Здравейте, вчера цял ден съм на крак и готвих и чистих, защото имахме гости и последно в 1 почистих масата и се оправих да си лягам. Цяла нощ сякаш имах придърпване и не спах добре.. Тази сутрин ме боли стомаха. Възможно ли е да съм се преуморила? Гърдите сякаш вече не ме болят в началото ме боляха всеки ден до 7ма седмица. Влезнах в 9та и симптомите поотшумяха. Сега този корем ме притеснява, нормално ли е според вас.. Днес ще си почивам повече и нищо няма да правя, макар че имам 100 перални да пускам... Но ще го преживея и ще пера друг ден. Не ми се иска да пия ношпа и тем подобни. Гледам до колкото е възможно да избягвам лекарствата.

# 78
  • Мнения: 227
Весели празници на всички!Дай Боже август всички да гушнем живи и здрави бебчета!❤️🤰👶Нека си заслужават мъките ни!😁
Оххх момичета страшна работа с това гадене и повръщане,за първи път не можах да си сготвя за празниците,ама такова е.

# 79
  • Мнения: 110
Весела Коледа, мами!❤
Моля ви препоръчайте ми нещо за болно гърло, търпях няколко дена, но вече не могаа…

# 80
  • Мнения: 3 353
Здравейте, вчера цял ден съм на крак и готвих и чистих, защото имахме гости и последно в 1 почистих масата и се оправих да си лягам. Цяла нощ сякаш имах придърпване и не спах добре.. Тази сутрин ме боли стомаха. Възможно ли е да съм се преуморила? Гърдите сякаш вече не ме болят в началото ме боляха всеки ден до 7ма седмица. Влезнах в 9та и симптомите поотшумяха. Сега този корем ме притеснява, нормално ли е според вас.. Днес ще си почивам повече и нищо няма да правя, макар че имам 100 перални да пускам... Но ще го преживея и ще пера друг ден. Не ми се иска да пия ношпа и тем подобни. Гледам до колкото е възможно да избягвам лекарствата.
Преуморила си се. Почивай си малко днес, работата няма да избяга.
Весела Коледа, мами!❤
Моля ви препоръчайте ми нещо за болно гърло, търпях няколко дена, но вече не могаа…
Стрепсилс можеш да смучеш, Прополки. Питай в аптеката те ще ти кажат. И тамтунверде спрей съм си проснала, че ме пресича по-бързо. Но аз пръскам още докато усетя. Биозин мама е имуностимулатор и действа много добре, но задължително да е мама.

# 81
  • Мнения: 113
Здравейте,
Вчера и аз се преуморих и вечерта имах бледо зацапване. Днес пак малко. Много ми е притеснено.  Откакто не видяхме сърдебчна дейност на прегледа си мисля какво ли не. И симптомите ми намаляха. Сега ме боли кръста и корема. Притеснявам се да не е цикъл.
 Добре че дечко остана при баба и дядо и ще мога да почивам.

# 82
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета и Честита Коледа! Да сте здрави, обичани и успешен финал през август на всички! ❤ Аз също съм от тези без симптоми, само ме болят гърдите, от време на време ми е лошо на корема, имам киселини и това е. Колко болничен се полагаше през бременността, понеже чета различно? Работата ми е на студено, не е тежка физически, но психически съм смазана, искам да ползвам болнични, ако всичко е наред от рано.

# 83
  • София
  • Мнения: 5 623
Мисля, че са 180 дни без 45 дневния, ама може и да бъркам.

# 84
  • Мнения: 3 353
Здравейте, момичета и Честита Коледа! Да сте здрави, обичани и успешен финал през август на всички! ❤ Аз също съм от тези без симптоми, само ме болят гърдите, от време на време ми е лошо на корема, имам киселини и това е. Колко болничен се полагаше през бременността, понеже чета различно? Работата ми е на студено, не е тежка физически, но психически съм смазана, искам да ползвам болнични, ако всичко е наред от рано.
Болничния започва 45 дни преди термина. Ако се разберете с доктора си може да ви пусне болничен след като се запишете на ЖК, но трябва лекаря да е съгласен, защото има и такива, който не дават болничен ако бременността не е проблемна.

# 85
  • Мнения: 2 859
Момичета искам да попитам според вас след прием на витамини след колко време се усвояват?Вече няколко пъти ми се случва да ги изпия и след 30,40 минути или час да повърна. По принцип повръщам от всичко не е от витамините,ама се замислих така дали усвоявам нещо от тях?🤔

# 86
  • София
  • Мнения: 2 424
Мисля, че от 40мин нататък. Поне малкия, като трябваше да пие антибиотик/друго горчиво лекарство и повръщаше, ако беше след 40 минути, не рискувахме с нова доза.

# 87
  • Мнения: 164
Аз използвам спрейче, те се усвояват по-бързо.

# 88
  • Мнения: 1 377
Здравейте и от мен Simple Smile От Варна съм, първа бременност с ПРМ 20.11. Закъснява ми с 3-4 дни и вчера ми щукна да си направя последния останал вкъщи тест, макар някак да не ми се струваше вероятно... след секунди видях две наситени линии. Даже ми се стори, че резултатът излезе преди контролната.
С дълъг цикъл съм (31-32 дни) и ранна овулация - предполагам сме успели да я нацелим около 01.12. Не съм пускала ЧХГ.

Чудя се къде във Варна да се запиша след НГ за преглед. Последно ходих при Желязкова септември, но при нея часове дават за месец напред. Може би следващия път. Сетих се да ви препоръчам допълнително здравно осигуряване - добре е да потърсите групов договор с покритие за бременност и раждане, към който да се включите по-скоро. Мисля, че ще ни е по-леко финансово така.
Иначе всичко ми е ново и странно. При мен основен симптом са супер чувствителните гърди и ми се спи много... + тотална липса на апетит и леко гадене, днес дори не ми се говори. И тотална апатия... вчера беше луда радост, днес са ми потънали гемиите и само лежа и мълча. Не съм забелязала зацапване по-рано иначе. Но вдигах тежко и малко се притеснявам.
Радвам се да съм сред вас, надявам се всички да устискаме до август. ❤

# 89
  • Мнения: 2 859
Аз използвам спрейче, те се усвояват по-бързо.

Какво е това спрейче? Какви  витамини включва? Аз приемам прентал и отделно фолиева,ама си е на таблетки само витамин Д ми е течен.

Последна редакция: нд, 26 дек 2021, 19:53 от Милото

Общи условия

Активация на акаунт