На пазар във Варна - тема 67

  • 35 347
  • 730
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 875
В Денталния на 5ти етаж има кабинети,където работят преподавателите,платено.Доколкото знам е най големия дентален център,но е само платено.Синът ми ходи само там,но той е голям,даже не чувствал упойката като му слагат.Имам приятелка с дете аутист,също ходи само там.Мисля,че е единственото място където правят пълна упойка на деца,ако се наложи.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 750
В Денталния на 5ти етаж има кабинети,където работят преподавателите,платено.Доколкото знам е най големия дентален център,но е само платено.Синът ми ходи само там,но той е голям,даже не чувствал упойката като му слагат.Имам приятелка с дете аутист,също ходи само там.Мисля,че е единственото място където правят пълна упойка на деца,ако се наложи.
От моя опит с две деца мога да кажа, че не е необходимо задължително да е детски стоматолог за нормални прегледи, а да може да общува с децата. В началото и аз като млада майка обърнах света за детски стоматолог и когато сестрата ми каза вие нали сте си подготвили психически детето леко обвинитело и надменно реших да си ползвам нашия изпитан стоматолог за възрастни. Но наистина е важно за децата да са доволни, защото аз цял живот не мога да преборя страха от грубите зъболекари от моето детство.

# 647
  • Мнения: 15 356
Нашата зъболекрка ни е много близка ,каза че работи с деца,но зависи от детето все пак.
Навсякъде четох,че дете се води на зъболекар на годинка,пък аз съм закъсняла.Като ви чета,ще изчакам да стане малко по-голяма ,за да разбере добре и да я подготвя.Аз като малка изядох един шамар от зъболекарка ,когато ни водеха от ДГ .Заплаши ме и да си мълча,ами да ви кажа ,голям страх ми причини за години.Едва от десетина години ходя на зъболекар без да треперя .

# 648
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Още един глас за професор Андреева. И двамата ми синове са при нея- големият вече в процес на махане на шини. Изключително съм доволна, може и нашият случай да бил лек, но за няма две години постигнахме целта. Когато се е налагало, прави консулт и с Арнаутска. Малкият е на 6, не падат млечните зъби сами и се налага стоматологична намеса. Драматично беше първия път, но той си е такъв. Жената не го докосна като видя в какво състояние е изпаднал. Изчакахме, след време му сложиха локална упойка и махна зъбчето.

# 649
  • Варна
  • Мнения: 690
Здравейте,някой с препоръка за добър гръден хирург работещ с НЗОК.
Д-р Стефан Корновски, работи в ДКЦ4, по график на кабинет и в отделението на Окръжна болница. Работи по каса, но не му знам графика, попитайте на регистратура на ДКЦ4.

# 650
  • Мнения: 11 474
Да добавя, че проф. Андреева в частния си кабинет до Техникумите раб по Каса. Поне преди нова година работеше.

# 651
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 697
Аз водя дъщеря ми от малка в денталния център на д-р Кунева. Като беше на 6-7 г. направи сериозен проблем, с болки и подуване. Водих я по в кабинети за възрастни -  на едното се оказа кошмар за нея, защото много я болеше, а те нямаха подход. Отказахме се. След това моя колежка има роднина, която уж работила и с деца - заведох я там. С много нерви й направи зъба, но се оказа, че е останало нещо вътре и след две седмици се поду, вдигна температура. Близо до нас е центъра на д-р Кунева. Отидохме преди началото на работното им време, приеха ни и оправиха проблема - е, с няколко ходения беше. И антибиотик пи, но се отзоваха веднага. Там има млади лекари  някои,  от които работят с деца и са много внимателни. От тогава ходи само там- поне 1-2 пъти годишно. Иначе първото й ходене беше на 3 г. - за профилактика при д-р Краева. И тя не е детски стоматолог и й коства усилия да предразположи детето.

# 652
  • Варна
  • Мнения: 4 963
Търся еднократни найлонови калъфи за дрехи, като тези, в които ги дават от химическо.

# 653
  • Мнения: 309
Здравейте момичета.
Знаете ли магазин за мебели втора употреба и на символични цени или някаква група. Вече 2ра седмица търся в Олх, но хората там са решили да правят пари от ' боклуците си ", хем са им ненужни , хем им слагат цена на нови мебели. Не го разбирам..нямам претенции дали ще са надрани, с някакъв дефект и т.н, но не и на 100% надценка в цената. Студентка съм и ми трябват шкафове или скринове за стая, където да нареждаме основно учебници и вещи. 

Също искам да попитам откъде си купувате прясна риба. Аз избягвам на 100% супермаркетите за месо,риба и яйца, но не знам на кого да се доверя за рибата. И също имате ли трикчета за познаване коя е прясна и хубава ?
Благодаря предварително ❤️

# 654
  • Мнения: 3 995
Meri jan, мъжа ми купува риба от рибната борса (колхозен пазар).
Аз съм много *боса* в купуването, но мога да ти кажа аз какво гледам, когато ми се налага.
Обезателно виж очите на рибата.
Трябва да са ясни. Мътни ли са, не се ли вижда добре ириса направо подмини.
Ако е без глава гледай цвета отвътре. Трябва да е розов. Е,това не важи 100% за всички риби де...
Та от лайк като мен- толкова. Надявам се някой разбирач да се включи🤗
За мебелите не мога да помогна. Дано да намериш нещо, което ще ти свърши работа 🤗

# 655
  • Варна
  • Мнения: 5 409
За рибата - да не е с кървясали очи. В колхозния все попадам на кофти риби напоследък. Лично ние купуваме от Лидл. Месо също не купуваме от веригите, но специално рибата в Лидл е ок според мен.
За мебелите - до колкото разбирам, ви трябва само етажерка, да си нареждате учебниците. Защо не погледнете във Виденов, Икеа, Мьомакс? Имат симпатични модели на смешно ниски цени и ще ви послужат достатъчно добре за вашите цели.
Иначе в Олх трябва яко дебнене за нещо изгодно. Освен това ако купувате дървения втора употреба, винаги съществува риск да си вкарате дървеници в апартамента.

# 656
  • Мнения: 5 397
Трябва да намеря добър учител по френски за подготовка за DELF B2 и за матура. Ако познавате, пишете ми лично съобщение.

# 657
  • Варна
  • Мнения: 750
Здравейте, откъде купувате хубаво месо извън веригите, да сверим малко часовниците. Виждала съм на фермерския пазар производители на домашни пилета, но не пазя контакти

# 658
  • Варна
  • Мнения: 5 409
На фермерския пазар мисля, че са доста надценени продуктите.
Ние купуваме месо от месарския магазин в Цветния на ул. Синчец, тъй като ни е близио. По-скъпо е от колкото по веригите, но поне не ми се пълни тигана с два пръста вода като сложа да се пече нещо.

# 659
  • Варна
  • Мнения: 4 963
Когато купувам сурово, защото е рядко и вземаме предимно сготвенж су вид(11 meats): Свинско и телешко-"Джуро" на ул. Кавала (под синия пазар)
Пилешко - точно отсреща магазин "Еди" или Лидл(от всичко, което съм вземала тяхното е добре, не мога да намеря домашно или друг специализиран за пиле)
Заешко-домашно, когато познатите ни имат.
На базарите нещо не мога да се доверя. Предвид многото прекупвачи не мога да отсея честните производители и търговци.

Общи условия

Активация на акаунт