Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Пиша на Коледа, защото снощи изкарах кошмарна Бъдни вечер и вече съм много притеснена.
Моята история започва още на 1.12 когато усетих страшни болки в гърлото,при което си останах една седмица да се лекувам вкъщи.
Върнах се на работа, но болките се пренесоха към ушите и лимфните възли и отидох на УНГ, който ми направи изследване на гърлен секрет, което показа Стафилокус ауреус и докторът ми изписа антибиотик Зинат 500 и спрей Септофорт за гърлото. Диагнозата беше фарингит.
Бях отново болничен една седмица, през това време пих антибиотика, но резултат нямаше.
Върнах се на работа, но пак не се чувствах добре, болката в ушите остана, усещам виене на свят, много са ми надути лимфните възли под брадичката и около ушите.
Направих отново консултация с УНГ и му споделих, че имам нелекуван гранулом на умъртвен зъб, при което той ми каза, че може това да причинява инфекцията  .
Отново взех болничен и отидох на зъболекар, като в момента зъбът ми е отворен и е с лекарство, но аз нямам подобрение.
Междувременно пробвах абсолютно всички методи като- чайове, нагревки, инхалации, спрейове, хомеопатия, стрепсилс, фосфор-хомакорд, гелоривойс, фариностим, спрей прополис, мед, джинджифил, Трахизан, капки в ушите със зехтин, лук, алое Вера, ракия...
Вече съм отчаяна, ходих и на второ мнение при УНГ, но ми изписа гаргари със смрадлика и топли компреси, което не помага.
Моля ви, ако някой е имал подобен проблем, да ме насочи към лечение или доктор.
Аз не знам кога ще мога да запиша час, защото предстоят 4 почивни дни ...а в понеделник съм на работа.
Благодаря и Весели празници на всички!

# 1
  • Мнения: 2 330
От това, което чета, проблемът е, че този АБ не е подействал на стафилококите.
Тъй като аз самата имам стафилококово носителство в носа, като се обостри, понякога става страшно. Зинат е много тъп АБ според мен и за нищо не става. Поне при мен, въпреки че е според антибиограма, не действа изобщо.
След като не си се оправила, отивай в първия работен ден да ти вземат нов гърлен секрет и според резултатите да се лекуваш отново с АБ.  Или виж някоя от големите лаборатории може да работи дори и в празничните дни, за да отидеш още утре.
За болките в ушите не ти ли изписаха някакви капки? Че болките в гърлото са гадни, но да те боли ухо е някакви живо мъчение. Има едни капки - Фуроталгин, те вършат работа, поне няма да навредят, ползвала съм ги и като бременна.
За болките в гърлото - за момента, докато не дадеш секрет за изследване не прави нищо повече от обичайното. Гаргари, инхалации, спрейове и т.н., просто, за да облекчаваш положението.
А иначе, ако си от София, препоръчвам ти тази докторка:

https://superdoc.bg/lekar/d-r-verzhinia-petrova-georgieva-6231

# 2
  • Мнения: X
Не знам в кой град си, но ако си в София има денонощно у г в исул. Бих те постветвала да го посетиш, ако си в града. Може да те боли ухо от възпалението, ако е стигнало до там. Според мен в началото не е трябвало да отлагаш ходенето на лекар, забавила си се и си се влошила.
Някои лаборатории работят и в почивните дни, ако трябва нов секрет. Чайове и мед няма да ти помогнат за такава сериозна инфекция, отивай на лекар възможно най-скоро

# 3
  • Мнения: 47
Ако причината е в нелекувания гранулом, подутите лимфни възли и болките в ушите, за които съобщаваш, щяха да са едностранно, т.е. само откъм страната на гранулома.

Общи условия

Активация на акаунт