шипове на врата, кръвно и главоболие

  • 5 323
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
От 1 г и 9 месеца имам главоболие, високо кръвно и ми откриха шипове на врата.
Според лекарите шиповете не са причина за главоболието и кръвното.
Проблемът с кръвното не бил кардиологичен, защото изследванията били добре.
През последните месеци като вдигна кръвно 150 (160) веднага лягам и то пада на 120 (130) за около 1 минута, но трябва да лежа с часове, защото ако стана пак се вдига.
Опитвала съм се сама да установя причините за кръвното и мисля, че една от причините е на психологична основа-когато имам неприятности - веднага го вдигам и ме заболява лявата половина на главата. Тогава лежа 1-2 дена и ми минава.
Вдигам го и когато говоря по-дълго.
Но го вдигам и когато нямам неприятности-дали промяната на времето или шиповете са причина-не знам.
Вдигам го и когато стоя права по дълго може би от 4-5 часа-на какво се дължи това не знам.
По принцип имам известен страх от лекарства, но какъв смисъл има да ги пия щом шипове не се лекуват, а за болката в главата никой лекар не ми е казал каква е причината та да я лекувам. Когато е нетърпима пия аналгини.
Относно кръвното миналата година ми изписаха хлофазолин, но от него изобщо не падаше кръвното, после тритейс-също нямаше ефект и кашлях като съдрана цяло лято докато 1 съседка ми каза, че кашлицата е от тритейса и го спрях. Когато лежах в кардиологията ми изписаха вивейс дуо-от него вече имаше полза, но го вземах вечер,а сутрин често кръвното беше доста ниско и 100/80. Тогава 1 лекар ми каза да си меря и записвам кръвното 1 седмица и да отида при него за да прецени какво и колко да ми изпише. Изкарах 6 дни без хапче за кръвно-като го вдигнех-си представях хубави неща и успявах да го смъкна. Само на 7-ия ден не успях и си взех хапче. Лекарят като видя записките ми каза, че хапчета за кръвно трябва да пия само при нужда, а не постоянно. От доста време не съм пила хапчета за кръвно, защото лягам и то пада, но ми писна постоянно да лежа. Предпочитам да разбера какъв е проблема и да го лекувам, но не знам при кой лекар да отида.  Кардиологът каза да отида на невролог, невролозите, които обиколих миналата година казват, че шипове не се лекуват...
В края на юли тази година реших да отида на ирисова диагностика-според нетрадиционната медицина шиповете се лекували-купих си билки, които пих 1 месец, прекъснах 1 месец по моя вина, после купих нови и пих пак 1 месец, но пак прекъснах, защото 3 от многото билки вече ги няма, а докторката е болна и няма кого да питам с какви да ги заменя.
Иска ми се да отида на чакръкчия, но съм много страхлива и сигурно няма да рискувам. Болката в лявата половина на главата я усещам като 1 жила, която стига до лявата лопатка. Имам чувството, че до лопатката тази жила ли е нерв ли е не знам какво е - сякаш е прищипано. Когато си наклоня главата на дясно и усещам лека болка на жилата от ляво. Понякога правя някои от упражненията за шипове на А. Шишонин, но ме заболява врата и се отказвам.
Какво да правя ?

# 1
  • Мнения: 12 473
Чакръкчията е добър вариант, аз така се спасих от операция дискова херния.
Ако вярваш в нетрадиционните методи - бих препоръчала и енергийно наместване.

# 2
  • Мнения: 1 119
Аз  имам същия проблем, само че съм с ниско кръвно налягане. Нищо не помага. И мен ме боли някаква жила (мускул?) но от дясно. Плексит? И глава не смея да обърна много. И шум в ухото и световъртеж, когато много падне кръвното, когато съм стресирана или се променя времето... с повод и без повод. Обиколих всякакви лекари. Пих каквото ми предписаха, но виждах, че не очакват добър резултат, а както каза една лекарка невролог, да не съм кажела после, че нищо не е направила. Все се надявам да прочета за някакво лечение.

# 3
  • Мнения: 4 204
Не бих рискувала с чакръкчия за шия. "Шипове" не съм чула и видяла да изчезват от каквото и да било. Кръвното най-вероятно няма връзка с шията.
Мая алекс, на отоневролог ходи ли?

# 4
  • Мнения: 6
не съм ходила на отоневролог-защото той не мисля, че се занимава с шипове на врата, а на чакръкчия ми се искаше да отида, защото ако имам притиснат нерв например около лопатката да го оправи, но ме е страх да отида

# 5
  • Мнения: 4 204
Шум в ухото и световъртеж са точно като за отоневролог, това беше за Мая алекс, която се беше оплакала от това.
Чакръкчия особено на шия е опасно. Както може да "отщипе", така може и да дозащипе, а ако има човек шийна дискова херния не е невъзможно да я избута в канала и да притисне гръбначия мозък с всички проводници за всички по-долни нива с всички потенциални последици от това.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
B- komplex , магнезий.
Ако можеш, иди на акупунктура.

Аз имам мигрена със схващане на врата чак до под лопатката, понякога и рамото е засегнато. Има една специфична акупунктурна точка, която облекчава много, но сам е много трудно да се масажира, че е отзад на главата.
Затова е по-добре директно на акупунктура.

За кръвното не мога да помогна.

# 7
  • Мнения: 1 119
Обиколих почти всички отоневролози в София. Те са един файтон хора и всички все едно говорят. Вече се примирих, но продължавам да следя новини по проблема. На чакръкчия не смея да отида. Изглежда ми много брутално. Акупунктура не съм пробвала. Това ми изглежда добра идея.
Скрит текст:
Преди 3 години паднах и си извадих раменната става. Мислех, че ще ме дърпат, за да я наместят. Включиха ми система и си казах “ ей сега ще дойдат и ужасът започва”. Вместо това докторът дойде след 15 мин. и каза, че мога да си ходя. Погледнах си рамото и видях, че си е на мястото.Та не се действа вече така грубо.

# 8
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Пробвай с топъл компрес, нещо което се загрява, топла възглавничка за шия и рамене. Пробвай и с масаж дали дава положителна разлика.  И упражнения за раздвижване на шия-рамене пробвай. Главоболието, шиповете и кръвното може въобще да не са свързани едно с друго, ако имаш неща дето ти вдигат нервите първо от тях започни.

# 9
  • Мнения: 6
Според лекарите шипове не трябва да се масажират. Скоро започнах да си правя вечер компреси със зелев лист и ракия в която няколко дни е престоял бял тамян. Около 14 януари трябвало да има ефект.

# 10
  • Мнения: 4 808
Чакръкчията може да навреди доста сериозно, аз не бих рискувала.. Най-важно е да се установят причините, заради които се вдига кръвното, а при вас явно не са го направили. От моя опит кардиологът трябваше да ви прати на допълнителни изследвания. Не мисля, че кръвното и шиповете са свързани, по-скоро може да имате прищипан нерв. Много е трудно да си намериш подходящия лекар, търсете кадърни кардиолог и невролог.

# 11
  • Мнения: 1
здравейте , намерихте ли решение на проблема ?

Общи условия

Активация на акаунт