Животът ми с него е кошмарен..

  • 9 471
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Животът сервира обрати и изненади. Някои се адаптират, други остават в сянката на "по-силния", наложен характер или модел. Интелектът респектира или проваля. Авторката може да попадне в много по-сложни и критични ситуации. Понякога няма време за съвети и помощ, а за адекватни реакции.
Имаше теми, в които гонени жени търсят съвети как да задържат "любимия". Никой гений или висш ментор не може да помогне на посредствената глупост.

Последна редакция: пн, 27 дек 2021, 20:48 от Viviana91

# 46
  • Мнения: 6 554
Вивиана, това, което описваш, не е глупост, а дефицити и компенсаторни механизми за справяне с тях. Не всеки има капацитета да идентифицира и преодолее дефицити, които му пречат, а пък с подхвърлени съвети от непознати - съвсем.
Летящата, с всички предпоставки, които описа за имане на дете, ако всички се придържаха към тях, въпросът с пренаселеността на Земята ще се реши за 2 десетилетия😊

# 47
  • Мнения: 1 206
sylviana, сред моето обкръжение хората са мн. амбициозни. В 20-те си  години мислеха за добро образование и купони, към 30г. се огледаха за партньор и всеки имаше нещо зад гърба си. Не казвам дали е правилно или не казвам, че така са избегнали терзания като на авторката.
А за пренаселеността на Земята има кой да се погрижи и без да ни иска специално мнението Simple Smile

# 48
  • Мнения: 6 554
Много хубаво, но никой не знае как ще го завърти животът, гаранция и "сигурно" няма. Преди години във ВМА случайно се запознах с тежко пребита жена. Оказа се, че е мъжът й - заможен и образован, но такъв насилник, че при скарване беше скачал върху й и й беше счупил почти всички ребра.
За пренаселеността, ако се вярва на някои от конспиративните теории за ваксините, проблемът вече бил разрешен 🤣

# 49
  • София
  • Мнения: 6 254
Ясно е , че не знаеш как ще те изненада живота.
Затова напълно зависима от мъж не трябва да се оставяш.

# 50
  • Мнения: 1 206
sylviana, за съжаление при повечето хора, които не са способни да осмислят факта, че образованието им дава материални възможности, но не ги поставя над другите хора, се изгражда едно самочувствие че на тях всички им дължат и че всичко е позволено и само тяхното мнение-меродавно.
За ваксините не знам, но ако се разгледат някои социални трендове, техническия напредък, течения като транс и постхуманизъм, може да се стигне до извода, че употребата на ваксина в тази насока не е необходима.

# 51
  • Мнения: 76
Махай се от тоя ,още малко и ще почне да те бие .Нямаш друг вариант ,ако искаш детето ти да живее нормално . Никой няма да му даде бебето така лесно .

# 52
  • София
  • Мнения: 62 595
Тук вече минахме в сферата на фантазиите. Повечето хора завършват в най-добрия случай средно образование с каквито и да е оценки и каквото и да е училище. Търсят някакво препитание, правят връзки и раждат деца. Дори доста от тях изкарват по-добри доходи от по-образованите от тях. Семейните проблеми и неудачните решения не зависят кой знае колко от нивото на образование, нито от отговорността на хората.

# 53
  • Мнения: 1 206
Образованието често /т. е. когато е съпроводено и с качества на личността/ предполага едно по-умерено общуване, едно разбиране нуждите на другия, едно намиране на партньор, подходящ  с твоя натюрел. Ако не отговорността /по-точно липсата на същата/ кое е това "нещо", водещо след себе си семейни проблеми и неудачи?
Съгласна съм, че като продавач в мола ще взимам повече пари, от колкото като младши специалист, но тази теми излиза от въпроса, който ни е задала авторката, а той не е какво да прави, а как да издържи в ситуацията, в която се намира. Аз бих казала- с повечко винце.

# 54
  • Мнения: 6 700
Не ви ли омръзнаха тези фантазии? Сама жена първо се образова, после почва да печели много пари, купува си собствено жилище в кеш и чак .......след това решава да ражда.

# 55
  • Мнения: 1 206
Сама жена как да го разбирам-че тя не може, а мъжа може?! Никой не е казал, че е с пари кеш-кредити няма ли, наследство няма ли. С мъжа си заедно да си купят не могат ли? Тъжно е, че този живот ти изглежда "фантазии", Dincho.

# 56
  • Мнения: 12 770
Авторке, нищо не си писала за отношението на твоите родители към твоето положение. Знаят ли, какво мислят, склонни ли са да си те приберат?
И не каза, брак имате ли?
Ако родителите ти те подкрепят и нямаш брак, взимаш си бебето под мишница и си заминаваш.

# 57
  • Мнения: 6 700
Сама жена как да го разбирам-че тя не може, а мъжа може?! Никой не е казал, че е с пари кеш-кредити няма ли, наследство няма ли. С мъжа си заедно да си купят не могат ли? Тъжно е, че този живот ти изглежда "фантазии", Dincho.

Сама жена, точно така сама за всичко. Иначе с наследство от мама и тати всеки знае как става. Какъв мъж заедно да купуват, нали жената трябва сама да се подсигури? Нещо почна да си противоречиш в теорията.....за независимата, справяща се напълно сама жена 😁

# 58
  • Мнения: 1 206
Изобщо никъде не си противореча, ти изопачаваш думите ми. Никъде не съм написала, че жените изкарвали милиони и купували кеш апартаменти. Казах, че за мен и моето обкръжение е било немислимо да се правят деца, напълно зависима от мъж, че образованието е било важно, както и дали половинът цени моето мнение или това на мамА/приятелите/родата/мача Левски-ЦСКА и други. Написах заедно да купят, понеже за мен това сплотява по-дългосрочно, неслучайно е вица "нищо не задържа така брака, както общата ипотека"-тълкувай разширително.Напълно сама справящата се с живота жена /каквато аз не съм била/ е много тежка роля /понякога стечение на обстоятелства/, така че не виждам нищо смешно.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Оф, като започнете така... Човек до пенсия няма да роди!

Общи условия

Активация на акаунт