Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 11

  • 40 101
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Аз не схванах нещо - цикълът има общо със степента на болката ли? Blush

Така ми е казвала козметичката, че при цикъл хормоните бушуват и боли повече😊
Както при бременност на мен козметикът ми е бил мъка, един път бях в цикъл на козметик и козметичката каза, следващия път след цикъл!😊

# 16
  • Мнения: 4 717
Здравейте и от мен Simple Smile
Имам 14 годишна тинейджърка у дома и честно казано завидях на Isi-andi за смелото дете, което само си е довършило кола маската.
Моята дъщеря не понася болка изобщо, за козметик не дава да обеля и дума. Лицето се научи да почиства сама, без особен ефект, но все пак нещо.
С окосмяването обаче ще берем грижи. Под мишниците маха с бръснене, но на краката и интимната зона не ги е пипала, пък то не като да няма нужда.
Някоя от вас пробвала ли е Филипс Лумене с детето? Четох, че не се препоръчва преди 16г, но предполагам това е стандартното предписание от производителя защото до тази възраст се водят малолетни/непълнолетни и при злополука евентуално обезщетенията са много по-високи.
Просто нямам вече никаква идея как да подходя, хем да не я боли, хем да премахне космите по щадящ начин за една млада дама.
Ще се радвам ако споделите вашият опит.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Препоръчват 16 години заради хормоните. Поне в моето студио за лазерна епилация. Или поне 2 години от първия цикъл да са минали. Едва изчакахме с голямата да минат 2 години и я метнах на лазер. Което ми напомня, че трябва да й вземам час за краката, тъкмо до лятото ще има две процедури и няма да мисли за косми.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 072
Тарти, е какъв е интервалът между двете процедури?
Още е рано да водя дъщеря ми на лазерна, все пак е на 13 г, нищо че минаха вече 3 г от първия й цикъл. Ще изчакаме да стане на 15.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
В моето студио е 3 месеца в началото
 Чета, че в Бг масово прекарват процедури на по месец- месец и половина, което няма никаква логика, косъмът си има цикъл на растеж. Аз съм доволна от резултата и им се доверявам напълно.

# 20
  • Мнения: X
Здравейте! Да попитам нещо, на децата ви случва ли им се да започнат да се смеят от нишото за всяка малка глупост 10мин по-късно безумен рев за всичко. Първо се смееше на всяка моя дума, после започна да плаче, защото била дебела, грозна никой нямало да я хареса, тъпа и куп неща които поне да бяха верни. Не го казвам, защото ми е племеница. Има синьо-зелени очи, тъмна гъста коса, почти без никакви пъпки лице и слаба с изключение корема където натрупа малко, но не е нещо и бързо ще ги махне. Както бях споделила по-рано правеше такива дефицити, че сега съм и казала едно приложение и ако премине границата и спирам диетата. Ще яде 1600калории на ден (15%дефицит) без захар, газирано, чипсове/снаксове! Кажете ми Ок ли е това емоционално премятане?

# 21
  • Мнения: 24 276
Хормоните са това. Лошото е, ако пубертета на детето съвпадне с климактериума на майката Bowtie

# 22
  • Мнения: 110
Момичета, някой ползвал ли е такъв тип машинки



Пощуря моята голямата да купува. Гледах няколко ревюта, следя няколко машинки като цени в Амазон, но пък и намерих в една дрогерия на съвсем достъпна цена. Страх ме е да не се посини, както казват в ревютата( ако не се определи добре потенцията). И засега отбивам атаките, но май ще купя, за да миряса. А може и да работят?!

Съвсем случайно попаднах в тази тема, нямам деца, но имам уреда Rolling Eyes
Напълно безполезен е, насиних се жестоко и при двата ми опита, а ефектът беше 0.
Ако все пак го искате, мога да подаря моя, само събира прах

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И аз съм ползвала подобен. Не се насиних, но ефект не видях...

# 24
  • Мнения: 195
И аз съм ползвала подобен. Не се насиних, но ефект не видях...

Не трябва ли някаква подготовка - парна баня например да се поразширят порите ? За пъпките гледах някакъв комбиниран молив който санира и след това матира, но не смея да го купя - детето е с АД и не знам кое ще предизвика реакция. Отстраняваме с памуче със кислородна вода или спирт по-голяма пъпка с връх ако има и гледам да не яде много много шоколад и захар

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Засега не ми е напомняла за желанията си, аз мълча. Като зарита пак, ще й дам да прочете отзивите ви. Благодаря!

# 26
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
От половин година водя дъщеря ми на козметик за подмишниците и краката до коляното и за почистване на вежди. Търпи на болката там, а вкъщи опищя света, докато действаме с епилатора. Казва, че там болката била за секунди и резултатът е налице, а вкъщи само се мъчела...

# 27
  • Мнения: 208
Бихте ли ме посъветвали какъв размер е подходящ за дъщеря ми от sinsay? Тя е слаба 1,60. И доволни ли сте?

# 28
  • Мнения: 3 651
Аз на моята и взимам XS от дамската номерация. Стават, качеството е прилично, не е скъпо.

# 29
  • Мнения: 208
Аз на моята и взимам XS от дамската номерация. Стават, качеството е прилично, не е скъпо.

Благодаря за отговора, а твоето момиче колко е висока?

Общи условия

Активация на акаунт