Ще имам близнаци ! Тема с продължение 38

  • 43 543
  • 934
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 860
Стискам палци всичко да е наред и да се родят големи и здрави бебетата!😊 37+4 е супер. При мен се наложи още в 35 да ги извадят, понеже не растяха и бяха мънички и в кувьоз постояха доста. Нормално е да си притеснена, но вярвай, че всичко ще е наред.😊

# 31
  • Мнения: 2 420
Здравейте, присъединявам се към вас.
Днес закръглих 11г.с  утре съм на преглед и ми е притеснено дали всичко ще е наред.
Имах две прокървявания и последното е било с отлепване, но лекаря в спешното не го видя...установи се миналата седмица като старо отлепване.
Иначе дечицата бяха добре и мърдаха...едничкото даже избързваше с 3 дни.

Да ви питам вие БХС и прентални тестове правихте ли?

# 32
  • София
  • Мнения: 7 485
Аз правих БХС на две места заради прегледа при добър фетален АГ. Плюс следящия ме АГ който е рискова бременност и гледа всичко с доплер на всеки преглед. Пренатални тестове не правих, защото са прекалено скъпи, изследват само 3 синдрома, и ако излезе вероятност за проблем не е ясно при кое бебе е - тоест пак следва преглед при фетален и ако се потвърди подозрението - амниоцентеза на двете бебета.

# 33
  • Мнения: 860
Аз правих само БХС, излязоха добри резултати и затова се отказах от пренаталния тест. А и заради описаните в предния пост причини.

# 34
  • Мнения: 2 420
Аз правих БХС на две места заради прегледа при добър фетален АГ. Плюс следящия ме АГ който е рискова бременност и гледа всичко с доплер на всеки преглед. Пренатални тестове не правих, защото са прекалено скъпи, изследват само 3 синдрома, и ако излезе вероятност за проблем не е ясно при кое бебе е - тоест пак следва преглед при фетален и ако се потвърди подозрението - амниоцентеза на двете бебета.

Благодаря за инфото.
Това ми е и на мен драмата ... обаче едва убедих лекаря да ме замери и аз да си нося кръвта в лабораторията, че  двама лекари вече ми казват, че БХС на близнаци не се прави, а на мен ми го искат изследването от клиниката.
И в лабораторията ми потвърдиха, че БХС се прави само ранно, не и късно.

Но днес  на едното ми детенце не му стигнаха 3 мм за замерването  ( малко изостава) и ще ходя другият петък пак.

# 35
  • Мнения: 697
Аз правих предател тест и ФМ .
Винаги казвам преди да решиш да правиш теста , помисли за най- лошият сценарий . След като вземеш решение как ще постъпиш тогава си давай парите . Аз бях категорична в решението си , че ако е + правя амниоцентеза и ако се наложи ще прекъсна бременността.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 485
БХС на близнаци СЕ прави, отдавна има формула за това. Единственото, което няма как да се направи, е скрининг за прееклампсия, който е част от комбинирания БХС.

Това ми е и на мен драмата ... обаче едва убедих лекаря да ме замери и аз да си нося кръвта в лабораторията, че  двама лекари вече ми казват, че БХС на близнаци не се прави, а на мен ми го искат изследването от клиниката.
И в лабораторията ми потвърдиха, че БХС се прави само ранно, не и късно.

Но днес  на едното ми детенце не му стигнаха 3 мм за замерването  ( малко изостава) и ще ходя другият петък пак.

Аз правих БХС в 12+4 и 12+6. В 11гс бях при следящия ме АГ, беше още рано за БХС, второто бебе беше по-малко. Първото беше ок, ама то си вървеше голямо през цялата бременност, и до ден днешен си е така.

Стискам палци всичко да е наред 🍀🍀

# 37
  • Мнения: 433
И аз правих БХС, и при ултразвуковия преглед се установи, че едното бебенце е с по-дебела нухална транслуценция и се наложи да направим само на него хорионбиопсия (като амниоцентеза, но вземат проба от плацентата). Слава богу, всички резултати са си наред и сега си бременея спокойно. Но ако нещо не беше както трябва, ми обясниха, че редукция може да се направи макс до 14-та седмица, затова направихме хорионбиопсия, а не изчакахме за амниоцентеза. Така, че според мен това си е задължително изследване Flowers Four Leaf Clover

# 38
  • Мнения: 2 420
EllieDD, благодаря и на вас за инфото и това с  редукцията до 14 седмица не го знаех...
Много се радвам, че при вас нещата са се развили в положителна насока. Спокойна и лека бременност и успешен финал! Simple Smile

# 39
  • Мнения: 6
Здравейте!
Очаквам моите бебета през Юни.
Правих и бхс, и фетална морфология в началото на бременността. Скоро трябва да си запиша час за следващата фетална.
В началото на 5я месец съм. Прегледите ми са на 2 седмици и вече нямам търпение отново да ги видя. Това са най-спокойните ми минути. Все още не ги усещам, а и признаците на бременността започнаха да отшумяват и на моменти се усещам малко напрегната. С предна плацента съм, но се надявам, че скоро да почувствам движенията им. На прегледите са доста активни. 😁
Вие как се справяте със стреса покрай бременността (имам предвид притесненията дали всичко с бебетата е наред.) Преди всеки преглед съм на тръни, а след това сякаш за кратко не стъпвам по земята. Това е много дълго чакана бременност и се моля с цялото си сърце да ги родя живи и здрави и в нашия дом да влезе най-голямото щастие. Това желая и на всяка една от вас!

# 40
  • Мнения: 148
Здравейте!
Очаквам моите бебета през Юни.
Правих и бхс, и фетална морфология в началото на бременността. Скоро трябва да си запиша час за следващата фетална.
В началото на 5я месец съм. Прегледите ми са на 2 седмици и вече нямам търпение отново да ги видя. Това са най-спокойните ми минути. Все още не ги усещам, а и признаците на бременността започнаха да отшумяват и на моменти се усещам малко напрегната. С предна плацента съм, но се надявам, че скоро да почувствам движенията им. На прегледите са доста активни. 😁
Вие как се справяте със стреса покрай бременността (имам предвид притесненията дали всичко с бебетата е наред.) Преди всеки преглед съм на тръни, а след това сякаш за кратко не стъпвам по земята. Това е много дълго чакана бременност и се моля с цялото си сърце да ги родя живи и здрави и в нашия дом да влезе най-голямото щастие. Това желая и на всяка една от вас!
Здравейте, много добре разбирам всичко 😁 моите бебоци ги очаквам юли месец, ако всичко е наред, бях последно при АГ на 23.12 и на БХС на 04.01.2022г.. и сега съм чак на 27.01 при АГ и нямам търпение, при вас на 2 седмици е добре.. нека всичко с всички е наред! Blush

# 41
  • Мнения: 34
Здравейте! За първи път пиша в темата Simple Smile Бременна съм с близнаци в 16 г.с. Това ми е първа бременност. Имах две прокървявания е 8  г.с. и 13 г.с., лежах и двата пъти в болница и нещата бързо се овладяха. Следя се на две места. АГ от частния преглед ми препоръча да направя серклаж, защото съм бременна с близнаци и това било превантивна мярка. Честно казано не мисля да правя, прочетох доста по темата и плюсове, и минуси, ами страх ме е да не си направя беля. Дължината на шийката на матката в момента ми е 40 мм. Моля ако на някоя от вас е предлаган серклаж да сподели, ще съм благодарна Simple Smile

# 42
  • Мнения: 906
Да, аз имам 2 даже с близнаците. Той ме спаси да ги износя до 37-ма седмица.

# 43
  • Мнения: 936
На мен не са ми предлагали и не ми е правен, не съм имала проблеми с износването на близначките.

# 44
  • Мнения: 165
Здравейте! И аз съм бременна с близнаци в почти 14 г.с. Следя се в болница Надежда. Моята дължина на шийката на матката също е около 40 мм и до сега никой не ми е предлагал превантивно да се прави серклаж. Може би ако нещо много се скъси, тогава ще се прави, но дано не се налага.


Здравейте! За първи път пиша в темата Simple Smile Бременна съм с близнаци в 16 г.с. Това ми е първа бременност. Имах две прокървявания е 8  г.с. и 13 г.с., лежах и двата пъти в болница и нещата бързо се овладяха. Следя се на две места. АГ от частния преглед ми препоръча да направя серклаж, защото съм бременна с близнаци и това било превантивна мярка. Честно казано не мисля да правя, прочетох доста по темата и плюсове, и минуси, ами страх ме е да не си направя беля. Дължината на шийката на матката в момента ми е 40 мм. Моля ако на някоя от вас е предлаган серклаж да сподели, ще съм благодарна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт