Ще имам близнаци ! Тема с продължение 38

  • 43 531
  • 934
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 167
Здравейте, за момента само следя, но ще се представя и ще се включа Simple Smile Аз съм с еднояйчни с една плацента в 23+1гс. Както delisardeli е написала по-горе, при еднояйчните е малко по-особено положението и наистина е хубаво да се следят по-изкъсо, защото разликата може да се увеличи за дни, особено в случая, когато едната пъпна връв не е захваната централно за плацентата. В момента моите са с 25% разлика. Следи ме Чачева на 2 седмици. Вероятно тя е едната с Ч, другата е д-р Чавеева Simple Smile На моята първа фетална в 13+2, единият отговаряше на 13+2, другият на 12+5, не знам колко процента разлика е това. В 16гс разликата им е 16%. Това го пиша за ориентир. И според мен 6% е ок и не е повод за притеснение в толкова ранна седмица, но е хубаво да се следи. Успех и оставам на разположение, ако имаш въпроси Simple Smile

# 676
  • Мнения: 2 736
И преди съм писала,  моите се родиха - едното 3,420, другото - 2,100
В началото имаха 20-30 гр разлика, после 100-200гр, към 30-та седмица 300гр.
В 34-35 седмица се отчете увеличаване на разликата повече.

По-голямото беше в позиция главично и беше започнало да се храни по-добре в това разположение. Преди раждане в 37+седмица го смятаха, че отговаря на 39 седмица.


Щом ви следят редовно добри доктори всичко ще е наред. Процентите са за ориентир, бъдете спокойни и уверени, че всичко е наред и ще бъде. Много е важно да не се ходи в постоянен страх, спазвайте си терапията и препоръките.

# 677
  • Мнения: 47

Здравейте, аз родих мойте еднояйчни близначки на 12 Април, разликата не трябва да е повече от 30%, както и момичетата по-горе са написали. И е важно да ви следят специалисти, които разбират от това. Лично мен ме седяха на 2 седмици и то фетален морфолог + следящата ме акушер гинеколожка. Писала съм малко по назад в темата.
Ако имате и други въпроси оставам на разположение.
Желая ви успех и не се притеснявайте всичко ще е наред 🥰🙂

Това, което ми казаха е, че за сега всичко е окей, имат си достатъчно води, развиват се добре. Обаче, ако следвашия път е станало по-голямо изоставането и има проблем с водите ще ме оращат в София, но ми излезе от главата при коя лекарка, нещо с Ч беше 🙄

6% разлика въобще не е притеснително, дано и така да е за напред, ако пък намалее процента още по добре 🥰 🙂

pan_pan ви е писала или д-р Чачева (Надежда) или д-р Чавеева (Щерев). Аз бях в Щерев, но тъй като д-р Чавеева е много заета и доста рано трябва да си запазиш час при нея. Тя има екип от ФМ - д-р Калев и д-р Василев и двамата са много добри. Ако има нещо те винаги се съветват с д-р Чавеева. Даже последния ми преглед преди да родя д-р Калев държеше и тя самата да ме прегледа.

При мен в 12г.с. +2 дни ме е написана разликата, която е била тогава.
16г.с. - 15% разлика
18г.с. - 18% разлика
22г.с. - ми е била първата ФМ и не пише %-ти
24г.с. - 7% разлика
26г.с. - 2% разлика
33г.с. - 22% разлика
Аз родих 35г.с. + 2дни.

Имайте предвид, че последните седмици самия апарат дава разлика в размерите мисля, че беше +/-300гр., т. е. колкото по големи са бебчетата става все по трудно да се измерят с точност. При мен последно излиза разликата от толкова висок процент, защото едната ми бебка се беше разположила много надолу и той не можа да и измери с точност главичката.

Реално всички ги изкараха и двете повече килограми едната към 2 500кг., другата 2400кг. А се родиха 2000кг. и 2240кг.

Ще стискам палци следващия път при вас разликата да се е стопила, но и да не е не се притеснявайте, това е нормално все пак са 2 отделни бебчета, все някаква разлика ще има. 🙂

# 678
  • Мнения: 828
Благодаря ви за отговорите. Успокоих се 😀
Дано и занапред да си вървят добре ☺️

А може ли да ми дадете информация къде мога да прочета повече кое е нормално при двуплодна бременност. Нямам направо се чувствам все едно преди бременна не съм била 😀

# 679
  • Мнения: 73
Моите бебета също се родиха с голяма разлика - 1 кг в теглото и 8 см с ръста да бъдем точни. Сега са на 10 месеца и разликата им е същата Grinning. Аз бях взела размер 50 за изписването, на едното бебе му беше малко, другото го носи до 3тия месец. Много е индивидуално наистина...

# 680
  • Мнения: 61
Здравейте и от мен! Включвам се за първи път. Бременна съм с двуяйчни близнаци в 20 г.с. Имам едно момиченце на 2 годинки. Чета ви с огромен интерес!

# 681
  • Мнения: 73
Nelita90, ще имат г/д същата разлика като моите деца - дъщеря ми беше на 2, когато сестрите й се родиха. Малко е страшничко в началото, аз още не мога да кажа, че съм намерила баланса между трите, но се старая всяка да получи поне 10-15 минути персонално внимание на ден, встрани от хранене, сменяне и т.н. Успех и лека бременност!

# 682
  • Мнения: 828
Моят син ще е на 1,9г, живот и здраве, като родя 😅
Нямам идея какво ме чака с 3 под 3 😬

# 683
  • Мнения: 61
Аз още не смея да си помисля какво ме чака. Да мине всичко нормално живот и здраве,да са износени и здрави децата,а все ще се оправим.

# 684
  • Мнения: 73
Чакат ви безсънни нощи, само с много здрави нерви и спокойствие ще се справите. Игнорирайте рева и всичко ще бъде наред Grinning

# 685
  • Мнения: 697
Разбира се , че ще се справите.
Безсънието не е задължително. Въпрос на организация е , а и ако включите активно таткото е супер лесно.

# 686
  • Мнения: 1 132
Да, 6% разлика не е много при еднояйчните, обаче трябва да се следи изкъсо кръвоотока. При мен изоставането започна с малко и все повече се увеличи. Тук във Варна, трима различни лекаря ме убеждаваха, че всичко е точно, ама не беше баш така. Общо взето май и апаратурата тук не е толкова добра, щою най- прехвалената лекарка не видя единия кръвоносен съд на едното бебе. Доследих се в София при Чачева. Малките се родиха в 30г.с с над 400г разлика. Но при мен имаше проблем с кръвоотока. А за Чавеева даже не искам да си спомням. Твърдеше, че ще се родят 100% инвалиди и ме караше да ги махам в 25.г.с., много ми се иска да й ги заведа да ги види сега... Ама както и да е, минало е.

# 687
  • Мнения: 1 710
Разбира се , че ще се справите.
Безсънието не е задължително. Въпрос на организация е , а и ако включите активно таткото е супер лесно.
Е чак пък супер лесно ..
таткото беше включен , но докато единия беше на шише , другия го кърмех , после се изцеждах за следващото хранене .. дремват 40 минути и айде пак 😂

# 688
  • Мнения: 697
Разбира се , че ще се справите.
Безсънието не е задължително. Въпрос на организация е , а и ако включите активно таткото е супер лесно.
Е чак пък супер лесно ..
таткото беше включен , но докато единия беше на шише , другия го кърмех , после се изцеждах за следващото хранене .. дремват 40 минути и айде пак 😂

Аз успях да кърмя до края на втория месец, след това спях по цялата нощ а баща им се занимава с тях до ден днешен. 👶👶🤫

# 689
  • Мнения: 2 420
А бащата ходили на работа?

Общи условия

Активация на акаунт