Пъпчици при бебе на 1 м.

  • 1 582
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 761
Бебешкото акне минава от само себе си. Синът ми имаше много жестоко - с гнойно пъпки по лицето. С нищо не съм го мазала. За около месец се изчисти само - без рани и без белези.

26 градуса е непоносима температура дори за мен, а аз съм зиморничава. Синът ми през деня стоеше на 22 градуса. Нощем спеше на 18-20 градуса. И все още е така.

Явно не е бебешко акне, понеже почти веднага имаше ефект след крема. Също така мисля, че са били сърбящи понеже много си търкаше лицето с ръчички.

Дано да е така, ама не ми се вярва, че ефектът ще е дълготраен.

Кортикостероиден крем (май точно Фенистил) ползвах, когато синът ми на 3 месеца получи разни лишеи около ушите и по гърба. Докато мажех, веднага изчезваха, но при всяко спиране на крема те отново се появяваха. И така пет месеца, когато се прибрахме в България и аз на шега го мазнах с Бочко. Ами повече не се появиха.

Та не знам дали от Бочко му минаха, но от кортикостероидите със сигурност не.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Фенистил е противоалергично, кортикостероидите не трябва да се ползват повече от 3 до 5 дни максимум. Да не говорим, че за толкова малко бебе, по лицето и на големи площи си е просто противопоказно.

# 17
  • Мнения: 109
Какъв е крема? Дано не е кортикостероид. Ама така като чета как веднага са минали, явно е.
Какъв е крема? Дано не е кортикостероид. Ама така като чета как веднага са минали, явно е.
  На Avène е кремчето! Сутрин и вечер ползваме, а фенистил капките са ни до утре ( 5 дни )

Общи условия

Активация на акаунт