Съмнения за аутизъм..

  • 2 330
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте,имам бебе на 10 месеца от 1-2 месеца много често си гледа ръцете,отделно от 1 седмица забелязвам че мърда по странен начин пръстите си отваря и ги затваря дори и на предмети,когато го взема в мен на блузата ми го прави нещо като “чесане” и от днес го забелязах че си изпъва ръчичките и свива юмручетата… Не знам какво да си мисля,иначе е много контактен четох много за аутизъма за погледа той винаги гледа всички ,усмихва се,когато го извикам по име понякога се обръща понякога не… Sad Сподете ми ако имате подобни преживявания с вашето дете ,моля ви!

# 1
  • Мнения: 5 273
Детето е много малко. Не се занимавайте с глупости.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Чела съм и други твои теми. Спри да си мислиш глупости, той е още бебе. Изключително рано е за подобни диагнози. Детето изследва и опознава себе си и околния свят, както и взаимодействието с него. Няма никакъв аутизъм. Спри да четеш за тези неща.
В крайна сметка седи ли вече стабилно, как се развива двигателно? Надявам се да сте добре. Поздрави!

# 3
  • Мнения: 33
Много сте прави,знам и всички около мен ми го казват,но аз съм страшна параноя за всичко… Двигателно изостава,но нали открихме че има диалатация на левият латерален вентрикул и ми казаха че от това изостава и повечето деца го израствали много рехабилитция трябвало ,седи стабилно,но по някое време решава че иска са легне и ляга назад. Благодаря ви!

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 253
Успокой се и се наслаждавай на детенцето си. Весели празници!

# 5
  • Мнения: 5 273
Доста сериозна диагноза, сложно изказана. Вероятно на детето му няма нищо, ама понеже сте ходили на лекари, да "търсите под вола теле", та ето, намерили са. Гледайте да наметите с какво да занимавате ума си, че не знам до какви висоти на диагнозите може да стигнете до 2 годишна възраст на детето.

Общи условия

Активация на акаунт