Да се оплачем... 2022

  • 1 875 687
  • 32 033
  •   2
Отговори
# 32 010
  • Мнения: 39 633
Вярвам ти. Това обяснявах оня ден. Само болест или недай боже смърт биха ме сринали. Всичко друго се преживява.

# 32 011
  • Мнения: 5 050
Шефката с цялата си наглост ми се обади да пита до къде съм докарала задачките и да ми дава нови. Колегата явно не си гледам имейлите и хич не регистрира, че му изпращам неща. Ако ще.. Аз съм в болничен. Не ми дреме.

# 32 012
  • Мнения: 4 270
Скрит текст:
Meri jan, ти си знаеш колко дини можеш да носиш и кое ти е приоритет. Съвет не мога да дам, но мога да кажа какво аз бих направила.

Аз съм страшен кариерист, винаги съм била такава, и собствената си майка ще прегазя образно казано, за да се издигна. Харесва ми да взимам решения, да нося отговорност, да решавам разни завъртяни проблеми, да командвам хора и думата ми да се чува. Съответно, аз бих се домогвала до тази позиция на всяка цена и с всички средства.
Сега, другото е, че аз съм много компетентна в работата си, с много опит, знания и нужното образование, така че, където и да съм, много малко хора знаят и могат колкото мен. Никога не се съмнявам в себе си и в това, което мога, защото многократно съм доказвала, че наистина отлично се справям с всичко, което ми се случва в служебен план, включително и в кризисни ситуации.

Проблем може да ти е, че когато се издигнеш, хората започват да те гледат по друг начин. Не очаквай да създаваш приятелства, очаквай завист и ножове в гърба. Някои хора сякаш отиват на работа да правят приятели, аз не съм от тях и липсата им на работното място не ми пречи. Даже предпочитам да не се сближавам, за да мога да съм обективна, когато трябва.

На мен стресът на работа не само, че не ми пречи, ами ме мотивира и нахъсва. Ако ми е спокойно, се отпускам някак и губя фокус. Това, което ме стресира са некадърниците около мене, които ме бавят и ми объркват нещата, защото все пак всички с хора работим.
Ако искаш позицията и се чувстваш сигурна в себе си - действай. Няма значение, че са мъже колегите и шефовете, няма значение възрастта, имат значения амициите, способностите и знанията на човек.

Meri jan,
ако си настроена за позицията, пробвай се. Докато четях Babri си казах, че вероятно най-успешните хора са именно с нейната нагласа. От поста ѝ лъха такава самоувереност, че само мога да гадая какво е в реалността. Искам да кажа, че докато се съмняваш в собствените си възможности, някой като Babri (извинявай, Babri, но съм впечатлена от прочетеното. Рядко някой си вярва по този начин. Което всъщност е много ок.) ще се презентира по този безапелационен начин и ще създаде усещането, че по-подходящ и компетентен от него няма.
Та, много съм съгласна с болднатата час от поста.

# 32 013
  • софия
  • Мнения: 1 246
Боли ме кожата по тялото и е чувствителна на допир. И кръст ме боли, и очите ми парят, и вратът ми е схванат.
Имаш ли температура, при чувствителна кожа винаги е така при мен

# 32 014
  • Мнения: 5 414
И аз много харесах написаното от Babri.  Така звучи човек успял благодарение на себе си. Със самочувствие почиващо  на лични професионални  постижения .   И като виждаш, че това носи добавена стойност на компанията, а трудът ти е адекватно оценен, си още по нахъсан.  Ако всички бяхме така, светът определено щеше да е различен.
Майка ми е с Ковид. Никак не е добре. Нормален пулс и сатурация, относително нормално кръвно като за 80 годишен човек, но с нечовешки болко в тялото. Температура 37 градуса.  Не мога да й пипна ръката да й измеря кръвното, вие от болка. Ставите я болят, постоянно й е студено, въпреки очевидно ненормнално топлото време навън. Почти не се храни, и умът и е доста разбъркан. Зверски ме тревожи.  Не иска да си пие лекарствата, тичам сутрин и вечер да я видя и да съм сигурна че няма влошаване и е изпила всичко. Витамини не иска... Не съм вярвала че някога ще стигна до тук. Гледала съм баба, но такова чудо ми се случва за първи път. Факта че е болна силно й влияе на психиката, тя е убедена, че не боледува никога ( което  не така, разбира се) и смята, че преекспонирам състоянието й. В постоянна битка сме.  А аз умирам от страх да не се влоши...

# 32 015
  • Мнения: 7 271
Ох, направила съм подостър тиреоидид Sad
Щитовидните ми хормони са в небесата, а по принцип съм с хипофункция. Сега ще намалявам дозата на еутирокса и ще пия кортикостероиди. Ужас. А ме боли десния лоб, който е много уголемен. Боли ме и при преглъщане, главоболие почти перманентно, сърцебиене, температура, СУЕ-то и CRP-то са увеличени... все хубавини.
И от кортикостероидите съм наплашена, кой знае какви странични ефекти ще си навлека Confused

На болните пожелавам бързо оздравяване! В такива случаи все се сещам един лаф - 'Когато човек е здрав, има много проблеми. Когато е болен - само един'.

Палци и късмет на всички нуждаещи се Flowers Four Leaf Clover

# 32 016
  • ново
  • Мнения: 6 051
Стела, в твоят случай ползата надвишава вредата, не се тревожи, някои хора си живеят на кортикостероиди.
Палци за всички в нужда🍀
Аз се оплаквам, че съм адски напрегната от два дни. Имахме планове, които се сгромолясаха с пълна сила не по наша вина, а бях вложила много усилия в реализирането им. Сега запопвам всичко отначало. Това ме побърква! Обичам всичко да е ясно отдалеко, а то е пълна мъгла.

# 32 017
  • Мнения: 4 270
Ох, направила съм подостър тиреоидид Sad
Щитовидните ми хормони са в небесата, а по принцип съм с хипофункция. Сега ще намалявам дозата на еутирокса и ще пия кортикостероиди. Ужас. А ме боли десния лоб, който е много уголемен. Боли ме и при преглъщане, главоболие почти перманентно, сърцебиене, температура, СУЕ-то и CRP-то са увеличени... все хубавини.
И от кортикостероидите съм наплашена, кой знае какви странични ефекти ще си навлека Confused

На болните пожелавам бързо оздравяване! В такива случаи все се сещам един лаф - 'Когато човек е здрав, има много проблеми. Когато е болен - само един'.

Палци и късмет на всички нуждаещи се Flowers Four Leaf Clover
Каквото е необходимо, вземи мерки. ЩЖ е един много подвластеннамоментнотонисъстояниеорган, който трябва изключително професионално да се следи. Успех и бързо да се оправиш!
Мен ме побърква ненормалното време и смяната на часа. От това се оплаквам. Парцал, с ниско кръвно и близки граници, главоболие, не мога да спя, едвам се тътря и съществувам.

# 32 018
  • Мнения: 4 822
G..D.. предлагай и настоявай да приема  течности и като  напитки и като храна, колкото повече толкова по- добре  .
Барби респект😊
Meri jan ти най- добре си запозната с колектива и материята  в която ще работиш , ако имаш знанията действай щом ти се дава възможност. Най- малкото ще придобиеш опит и реална преценка .
Първият път когато станах началник бях на 26/7 г с оня младежки хъс за доказване , който има Барби основан на компетентност , образование и стаж с години в сферата,  но подцених точно личностният фактор - скатаване, интриги и чашата преля най - вече отвратително отношение  от прекия ми шеф .
Издържах едни десетина години, но като започна да се отразява на здравето ми и сложих край от раз за ужас на всички .
Уж си бях научила урока , но в последствие на още две местоработи ме повишаваха до началнически пост - в едната отново попаднах на енергиен вампир за шеф, а другата беше супер , но дейността на фирмата беше обвързана с Кремиковци и фалира , а беше супер колектив , предимно от мъже.
Оплаквам се , че няма отърване от кашлица , тормозя я с какво ли не , ама упорито не си отива.

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 11:55 от ccvet

# 32 019
  • Мнения: 18 685
Stella, пиши ми ако искаш на ЛС. Борих се с подостър тиреоидит 2020 и пих КС близо 9 м. Защото от зор да не взема да напълнея, ги самоспрях по-рано и си докарах ново възпаление. Още по-жестоко от предното. И в хипертиреотоксикоза се вкарах. Последното не го пожелавам и на най-големия ти враг. Смея да твърдя, че успях да огранича много от страничните ефекти на КС. Та, ако ти е интересно, ми пиши. Следвай си лечението и не прави моята грешка. Важно е да се овладее възпалението, за да се възстанови функцията на жлезата после.

# 32 020
  • Мнения: 15 136
Да няма Меркурий пак? Хората изтрещяват тотално.

# 32 021
  • тук и там
  • Мнения: 11 718
От няколко дни ми играе едното око. Преди да започне то , мускулът на бедрото ми играеше-пак от същата страна. Да се притеснявам ли за нещо здравословно или е нормално и хич да не го мисля?
Ама е неприятно това постоянно потрепване на окото.

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 12:25 от Кайсия

# 32 022
  • Мнения: 7 271
Благодаря, момичета, за подкрепата! Hug Признавам, че много се притесних, дори в началото при лекарката говорих леко объркано.

Попи, благодаря, ще ти пиша. Аз първоначално се възпротивих на кортикостероидите, но след като лекарката ми описа какво мога да си докарам, ако упорствам, и омекнах Grinning

Кайсия, това са мускулни/нервни съкращения. Магнезий, витамини Б пиеш ли?

# 32 023
  • тук и там
  • Мнения: 11 718
Да, да -аз знам какво са.Пия и магнезий и вит. Б. Ако не минат следващите седмици, може да се обадя на ЛЛ.
Малкото днес е на очен-да видим дали ще сменя очила или ще остава със същите..
Имам прятелка с подостър тиреоидит.И тя беше на КС. Оправи се-добре е от доста време.(няколко години) . Мисля и бяха забранени аеробни, кардио  натоварвания от тогава.
Бързо оздравяване на болните!

# 32 024
  • Мнения: X
Атаките над виртуалната ми идентичност продължават… днес получих мейл, че съм се била регистрирала в SOS credit, ако има такова нещо? Направо не знам… дали да ходя да си подменя личната карта за всеки случай…

Общи условия

Активация на акаунт