Парфюмни размисли и страсти - 268 януари 2022

  • 59 002
  • 682
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 31 168
Парфюмите на Мерцедес са хубави.

# 511
  • Мнения: 2 818
Денси би ли препоръчала конкретен? Разгледах ги но съвсем се обърках , не знам в кой да гледам по-напред🤣🤣🤣😀. Не искам да го карам да ги разглежда защото ще разваля елемента на изненадата

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 16:48 от Mimeto74

# 512
  • София
  • Мнения: 1 973
Скрит текст:
Днес пристигна това Bentley за младежа и той просто е очарован. В този ред на мисли като сме подкарали с парфюми на автомобилни марки, препоръчайте ми друг аромат подходящ за неговата възраст(21г.) може би Ламборджини или Ягуар не знам към какво точно да се ориентирам. През март има повод и искам да го зарадвам. Преди време му подарих този на Ferrari ,което също много харесва.
Благодаря предварително на отзовалите се!


Mimeto74 - Ето този заслужава Вашето внимание: Mercedes Benz Select Day / https://www.fragrantica.com/perfume/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz- … ct-Day-57304.html

Скрит текст:

Много свеж, витален, пълен с енергия и настроение парфюм. Големия плюс тук е, че наистина е рафиниран и хармоничен. Убеден съм, че ще го одобри младежа, а и другите около него. Smiley Тестера/без капачка идва/, мисля, че е под 50лв за 100мл и гарантирам, че по-добър в тази посока, и в тези ценови граници, няма в момента. Които познават вече спрения прекрасен Mercedes-Benz Cologne, правен също от Olivier Cresp, ще потвърдят, че Мерцедес се справят чудесно и в този свеж, ежедневен жанр.

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 16:54 от Deetron

# 513
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Наистина с тъжна новина започна деня ни Disappointed За мен Мюглер беше име, институция в парфюмерията и модата, творец, шоумен, лидер, смел и независим, за да излезе с такива революционни за времето си аромати. И въпреки, че отдавна не беше в парфюмната индустрия, оставя огромно парфюмно наследство, и едва ли има човек в нашето хоби, непознаващ поне едно от произведенията му. Мир на душата му!

И аз го почитам с виолетовия Ангел, прекрасна версия на любимият ми Ейнджъл, обогатена с виолетки. Секси, нестандартен, провокативен, оставящ дълга следа, просто прекрасен парфюм!

Наскоро си поръчах втори флакон от любимият ми Mad about you PG, и с него дойде като по поръчка и проба от новият му парфюм, който ми беше супер интересен La Nymphe & Le Poete. След няколкодневно носене определено и твърдо знам, че това ще бъде новият ми пролетен парфюм. Името е вдъхновено от романтизма, музата на любовта  Ерато и немския романтичен поет Новалис. Ако на някой му е интересно повече около историята по създаването, може да прочете повече в сайта на марката.

За мен Нимфата и Поета е щастлив, пролетен и жизнерадостен парфюм, напук на меланхоличните и романтични описания, с които искат да го натоварят.
На пръв поглед е обикновен и ежедневен освежаващ одеколон от типа на Диптик, Джо Малоун или Ателие Колон. Обаче това е само привидно. За мен Пиер Гийом е от най-добрите парфюмеристи в днешно време. Човек, който успява да съедини несложни ноти по един уникален, и луксозен начин. Не знам как го прави, но парфюмите му, дори да приличат на други, миришат просто съвършено. Има много хубав, независим стил, а произведенията му са много носими и комфортни.
La Nymphe & Le Poete започва с красиви цитруси. Уловена е по неповторим начин цялата красота на портокаловото дръвче. Меката листна зеленина, сладостта и свежестта на разчупения сладък портокал, ароматната бяла част под кората му. А след това в това красиво цитрусово съвършенство е вмъкнал безкрайно нежни, зелени виолетки. Сякаш сте попаднали внезапно на слънчева поляна в пролетна гора, и някак съвсем фино и отдалече усещате повече зеленината им, и съвсем тънък, виолетов нюанс. По-скоро усещане, отколкото истинска виолетка. Едновременно с виолетките се усеща и роза. Много нетрадиционно представена. Зелена, хладна, мокра и чиста. С една нежна, зелена сладост и свежест, сякаш сте откъснали листенце от роза, обрулена от буря, и сте го сложили в устата си. Ароматът на хладните капчици по розовите листенца, кристалната им чистота, мокрото усещане, не знам как го е направил, но го е уловил. Точно този нежен, чист природен аромат е представен тук. Зеленото усещане е допълнено и от нотки на прясна мента, нацъфтяла на огромни туфи около река, толкова натуралистично я усещам. Дава невероятно хладно, ведро и жизнено усещане, и чак ми става студено на моменти от нея, толкова е мощна. В базата горското, зелено усещане остава през цялото време, но е допълнено от деликатни дървесни нотки, които дават известна топлина на композицията. Понеже съм от почитателите на марката, и следя изкъсо нещата им, бих го сравнила от една страна със зелената изящност и прозрачност на Jardins de Kerylos 16 Pierre Guillaume. От друга, с ментово-цитрусовата свежест от Morning In Tipasa 7.2 Pierre Guillaume. За мен Пиер Гийом е ненадминат в предаването на дървесни нюанси, на зелените им подтонове, на естественият аромат на растенията. И тук е създал отново нещо нетипично и много красиво.
Труден за улавяне и описване аромат е. Твърдо унисекс. Ако трябва да ви ориентирам стилово с нещо по-масово, то Номад Абсолю на Клое е от това ароматно семейство, Сицилия на Мансера също. Зелено, горско усещане, цитруси, топли дървесни подтонове. Само за любители на цитруси и дървесни зелени ноти. Трайността му е около 5-6 часа, не е от най-трайните аромати на марката, но пък не съм нанасяла от истински флакон, а само от фабрична мостра. Надявам се от флакон нещата да са още по-добре. Обаче толкова хубаво ми стои, толкова добре е направен, че му прощавам Blush Със сигурност ще стане част от колекцията ми.Green Heart

Последна редакция: пн, 24 яну 2022, 17:35 от kovatcheva

# 514
  • Бургас
  • Мнения: 821
Парфюмите на Мерцедес са хубави.

Сина ми има този  - подновихме го втори път, много е свеж. И аз много го харесвам
https://www.fragrantica.com/perfume/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz-13496.html

Сега съм хвърлила око да му взема и този, тествах го и много ми допадна
 https://www.fragrantica.com/perfume/Mercedes-Benz/Mercedes-Benz-CLUB-21813.html

# 515
  • Мнения: 31 168
Много добри са и трите предложени тук.

# 516
  • Мнения: 680
Здравейте! Моля за мненията ви за Guerlain Аqua Allegoria Pera Granita.
Много го харесах, с изключение на трайноста. Чудя се, ще ми помогнете с впечатленията си.
Харесах и друго: Eden на Casharel.
Казвам, че го харесах, но всъщност нито знам защо, нито мога да си го обясня. Желая ви хубава вечер! Heart

# 517
  • by the sea
  • Мнения: 628
Днес ми се наложи да снова из града в този кучи студ и понеже беше неизбежно, реших да се сгрея допълнително с някой подходящ парфюм, избрах  Memo Lalibela, студът изяде някои нотки и успях да усетя успокояващ , сладък тамян.

Утре ще почета паметта на Мюглер, в знак на благодарност, създателят на моя signature няколко години подред-Angel edt(comet)Blue Heart

# 518
  • Мнения: 3 452
Здравейте! Моля за мненията ви за Guerlain Аqua Allegoria Pera Granita.
Много го харесах, с изключение на трайноста. Чудя се, ще ми помогнете с впечатленията си.
Харесах и друго: Eden на Casharel.
Казвам, че го харесах, но всъщност нито знам защо, нито мога да си го обясня. Желая ви хубава вечер! Heart
на Алегориите аз съм голям фен, но човек трябва да избере какво му пасва за момента
Eden е много красив парфюм, харесвам и Lou-Lou, интересен ми е Catch Me

# 519
  • Мнения: 680
Здравейте! Моля за мненията ви за Guerlain Аqua Allegoria Pera Granita.
Много го харесах, с изключение на трайноста. Чудя се, ще ми помогнете с впечатленията си.
Харесах и друго: Eden на Casharel.
Казвам, че го харесах, но всъщност нито знам защо, нито мога да си го обясня. Желая ви хубава вечер! Heart
на Алегориите аз съм голям фен, но човек трябва да избере какво му пасва за момента
Eden е много красив парфюм, харесвам и Lou-Lou, интересен ми е Catch Me
Eden е красив, наистина. Различен, нестандартен, специфичен... Много ми хареса, но е и много силен и плътен, в което няма нощо лошо. Опасявам се, дали аз ще имам смелостта да го нося. Признах си го!
BlushHeartHug

# 520
  • Мнения: 31 168
Не го купувай никога без да си го носила хубаво няколко пъти от проба на врата, както обичайно пръскаш.
Алегории не харесвам. Стават само в топло време, нетрайни са, а прекалено скъпи за качеството си. Бутилките им се съсипват много бързо и на мен лично парфюмите от тази линия ми омръзват за 10- тина носения. Само с хубави проби и те. На блотер стоят чисто и хубаво, но кожата ги променя. Имала съм 5-6, но сега съм оставила само една, с колекционерска цел, не я нося.

# 521
  • Мнения: 464
За Еден няма как да си изкривя душата и да кажа, че не е уникален! Това съвсем не означава обаче, че сме си напълно комплементарни...той ми е в категорията условно носими, ин хоум офис предимно, на четири очи. Преди да се консултирам с фрагрантика относно  пирамидата му,  незнайно защо в съзнанието ми изникна  прасковената тръпчива сладост на друго отминало във времето ароматно творение - Gucci Rush Gucci (чак ми се прииска да си го припомня пак). Също страхотен парфюм, който така и не можах да нося, но който се оказа съвсем приемлив за вкуса на  съпружието ;P Виждам във фрагрантика, че хората са открили даже някакво сходство между двата, което е под огромен въпрос. За подобието с Figment Woman Amouage мога само да гадая.....

https://www.fragrantica.com/perfume/Cacharel/Eden-244.html

# 522
  • Мнения: 2 051
Може ли да ми кажете дали Dior Poison Girl Unexpected си прилича много с първообраза? Влезе ми някаква муха, че трябва да го имам. Преди време го намерих в Бюти Зон в Ринг Мол, но сякаш беше почнал да се разваля тестерът и не успях хубаво да го усетя, но по спомен имаше приятни цитруси. Бутилката ми изглежда невероятна, но първият Poison girl не го харесвам.

# 523
  • Мнения: 31 168
Нищо общо няма Eden с Figment Woman Amouage.

# 524
  • Мнения: 7 570
Познавате ли Tiziana Terenzi Mirach Extrait De Parfum ?

Общи условия

Активация на акаунт