С какво ви дразнят свекървите? – 134

  • 34 081
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25 900
Честито и от мен на новата свекърва в темата! Да са живи и здрави младите, много да се обичат и по-малко търкания между снаха и свекърва! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 9 465
veni,
Свекърва ти и преди май ти беше спретнала подобен номер, имам някакъв спомен. Искала едно нещо за ядене, сготвила си го, тя сега иска друго. Явно и на празници се чуди, как да те засегне.

# 47
  • Мнения: 594
Абсолютно, малко бебе си седи вкъши, който иска да идва. Има си режим, ритъм на сън, храна, обезопасено.
Пък някой пита колко толкова обикаля под едно годишно - непрекъснато обикаля! Пипа, лази, изправя се, отваря шкафове, вади, дърпа, проверява...

Момичето с килима, толкова ведро и приятно звучи, подразило я, написа, посмяхме се. Нали затова са темите.
Не е - за какво мразите от душа тая кукувица свекървата.

А и последно - моите собствени родители, не вярват и не уважават алергиите на племенничето. Склонни са тайно да дадат храна, да си опита, защото им е жал, че е лишено. Говорим за много и силни алергии, със задушаване, въпрос на минути. Постоянно повтарят, че вече трябвало да се израстнат, че трябва да се пробва. Че няма кой да им казва как се гледат деца и т.н. Обичам си ги много, те мен също, мои са си, на са ми свекъри. Просто са ми пример, как не със всеки ще се разбереш, макар и добронамерен човек, може много да навреди на малко бебе.
Ето моите родители са и свекъри:) Ум да ти зайде е положението и в повечето случаи не е виновна снахата.

# 48
  • Мнения: 1 029
Дама от морето, честито! Дълъг и щастлив семеен живот, да гледат в една посока и да вървят рамо до рамо! А на вас  желая да се разбирате чудесно!
Veronikaaa, това си е чисто глезене на свекърва ти. Оставяте и достатъчно храна, пък ако иска да яде, ако не гладна да стои.
tiny_lili така е, има и такива баби и дядовци. Но ако таткото в такава ситуация, при дете с тежка алергия, с диабет и т.н разреши на майка си да даде непозволена храна, говори че е малоумен и изхвърча от живота ми и на детето.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 11:47 от ~Боряна~

# 49
  • при късмета
  • Мнения: 24 138

tiny_lili така е, има и такива баби и дядовци. Но ако таткото в такава ситуация, при дете с тежка алергия, с диабет и т.н разреши на майка си да даде непозволена храна, говори че е малоумен и изхвърча от живота ми и на детето.
Продължаваш да тропаш с краче на твоето, като истинска свекърва. И в двата казуса ключовото е, че свекървата е склонна тайно да даде нещо забранено, ти продължаваш да настояваш за таткото. Ако в единия случай може да е манипулиран от майка си, а в другия дори зад гърба на сина си да даде нещо, то изхода за децата е един и същи. За какво само таткото да води детето при майка си, да му стои пъдар ли? По-добре да си го спести и той, да се спестят евентуални проблеми на детето (в някои случаи гарантирани) и майката да си спести притеснения. Фасоните, исканията и тръшкането на бабиерата може да се пренебрегнат спокойно

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 954
И после децата стават на 15 и не искат да стоят с никоя баба Simple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 51
  • Мнения: 1 029
Не аз, а ти тропаш като свекърва с краче, мако!
Тъй като нямаш такава ти е лесно да даваш съвети в стил убийте свекървата с камъни. Но понякога това нежелание да се контактува и изолиране на едната баба само, рефлектира в отношенията с мъжа и оттам върху младото семейство! И е хубаво да се търсят и компромиси!
А ти като станеш свекърва, коя ли ще закъса с теб! Хич не можеш да приемаш чуждо мнение!

# 52
  • Мнения: 18 880
Що бе, Ма ко само в тази тема е категорична, казвала съм и го.Иначе си е  готино момичето.

# 53
  • Мнения: 1 029
Може, ама е прекалено категорича, за човек без такива проблеми!

# 54
  • при късмета
  • Мнения: 24 138
Хубаво е да се търсят компромиси по принцип. Когато става въпрос за дете, особено за здравето му, никакъв компромис не е оправдан. А такива проблеми съм имала, няма нужда за всяка новодошла в темата свекърва да го обяснявам. Всяка без аргументи го е казвала ,мислейки, че това е аргумент. Дали от зълва и свекър, дали от свекърва, все едно е.  Именно категоричното решаване на проблема е решение, другото е ненужно съобразяване, без нищо насреща

# 55
  • Мнения: 18 880
Споделяла съм случка, децата се събрали мои и  на девер, тогава стават решителни и били правят та моето набрало кокичета, пет - шест, то връхчета само показали се, свекърът го кара да ги изяде, (нищо тяхно не се пипа)че като скочих пред него като квачка, изненадах го ,аз дето не отвръщам.
За детето си майката е готова  на повече и на невъзпитано , и на кавга , и на всичко.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 14 570
Категорично налагане на мнение(решение) би се бойкотирало и от невръстни деца. Съветите за семейни битки са ирационални.

# 57
  • при късмета
  • Мнения: 24 138
Колко невръстно дете, на година!? Какво ще направи, ще отвори хладилника и ще вземе точно шоколада, за да бойкотира майка си? Пък и по-голямо да е и да го направи, дали би осъзнало, че бойкотира себе си, не майка си? Напоследък съвсем не се четеш какво пишеш. От задълбочените ти анализи ще да е

# 58
  • Варна
  • Мнения: 14 570
Ма ко, не разбирам твоите аналогии. Визирах твоят хъс и съвети за безпрекословно подчинение.
Изискваш, без да се съобразяваш с пълнолетни индивиди. Давам ти семпъл пример, неизискващ анализи.
Добрият учител респектира, поощрява и възпитава. Привлича децата с такт и позитивно отношение. Той лесно въвежда правила и норми и обучава, без ултиматуми. Незротизираният е бойкотиран, неглижиран и недооценен. Дори да е притежавал гениални качества.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 14:08 от Viviana91

# 59
  • при късмета
  • Мнения: 24 138
Пак да те питам, осмисляш ли прочетен текст? Свекървите са тези, които обичайно изискват безпрекословно подчинение, независимо, че дори вредят на внуците. Пълнолетните в случая са те. А за малолетното в картинката не отговарят те. Така, че да, става ли въпрос за детето ми и другата страна не е другия родител, няма кой друг да изисква безпрекословно подчинение. За друго не съм изисквала, изобщо не е на общо основание, както се опитваш да го изкараш. От къде на къде трябва да се съобразявам с друг за детето си, дори да му е баба? Няма нито законова, нито морална, нито обстоятелство за причина за подобно нещо

Общи условия

Активация на акаунт