С какво ви дразнят свекървите? – 134

  • 34 074
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 13 831
А тя познава ли ги? Както и те нея!
150 км не никак близо, надали се виждат през ден!
Мен започнаха да ме пращат сама при майчините ми родители едва след като навърших 10 години. При това имах братовчеди връстници там.

# 736
  • Мнения: 2 678
И определено сега на 43 години не съм като на 30, това исках да кажа.
Физически е така, макар и да има хора, които на млади години са отпуснати, а в по-зряла възраст се вземат в ръце и се докарват до много по-добра форма.
Като опит обаче, 40 са по-добри години от 20.
Хах, че аз първата година в клас не знаех на кой свят съм и какво правя. На по-късен етап ми беше по-лесно, въпреки че поостарях.
Опитът може да компенсира годините.
Затова младите като ходят на планина и се чудят как пенсионери ги отвяват по баирите. Grinning
Казвам го не за конкретния случай, нямаме си идея колко възрастна или болна е тази свекърва. Просто да се има предвид, че не всяка баба е бабичка. Wink

# 737
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Независимо от годините и формата на бабите, не може да им се вменява задължението да гледат внуци. Ако единия родител има нужда от почивка, затова е другия.
От друга страна, ако бабите не поемат някакви ангажименти с внуците, не могат да разчитат, че ще им се водят по команда когато кажат и за колкото време кажат. Тогава вече родителите изобщо няма да съобразяват с тях планове, време и да изпълняват прищевки и ще имат пълно право. Бабите са губещите, защото никога няма да изградят връзка с внуците и после ще реват, че снахата е виновна

# 738
  • Мнения: 658
Връзката само с гледане и ангажименти ли се изгражда? Не искам да се заяждам, питам от любопитство, тъй като нямам поглед над достатъчно случаи.

# 739
  • France
  • Мнения: 13 314
Връзката само с гледане и ангажименти ли се изгражда? Не искам да се заяждам, питам от любопитство, тъй като нямам поглед над достатъчно случаи.
С привилегировани контакти. Които в детска възраст се изразяват точно чрез гледане и ангажименти.

# 740
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Връзката само с гледане и ангажименти ли се изгражда? Не искам да се заяждам, питам от любопитство, тъй като нямам поглед над достатъчно случаи.
С децата - според мен да. Както и да се върти проблема, около малки деца основното е обгрижване и отглеждане. Понякога за тях е игра, ама за възрастните пак си е грижа. Като порастнат достатъчно да са относително самостоятелни, започваш да градиш връзка и по други фронтове. Ама това е на 2-3 нива по-нагоре в играта Grin

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 11:45 от InaV

# 741
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Връзката само с гледане и ангажименти ли се изгражда? Не искам да се заяждам, питам от любопитство, тъй като нямам поглед над достатъчно случаи.
А как предлагаш? На камера по-добре ли ще се получи? А и "гледане" си си го измислила ти, аз не съм казала такова нещо. При това казах "някакъв ангажимент" не всички ангажименти. Не може и родителите да се въртят на пета, като поиска бабата, тутакси да се води детето, нали?

# 742
  • Мнения: 2 678
Връзката само с гледане и ангажименти ли се изгражда?
Може и само с гледане.
Слага се една снимка в цял ръст на свеки в детската стая, може и леко фотошопната, и няма нужда от ангажименти. Wink
За мен е най-естественото нещо бабата и дядото да искат да прекарват време с внуците, може би защото моите много ме обичаха. И да им е тежала грижата за нас не са го показвали. Още си спомням усещането за напуканите ръце на баба на челото ми и вкуса на сиренките, които ни правеше за закуска. Като бях болна, исках да лежа само в леглото на дядо ми. Той ме е водил за риба, за гъби, учил ме е да познавам часа.
Гледане и ангажименти са били, вярно е, обаче после аз съм им готвила, треперила съм над тях като са били болни и съм им сменяла памперсите. С много обич!
Харесва ми, че свекърите ми имат подобни отношения и силна връзка с внуците си.
Бившата ми свекърва имаше едно внуче и го виждаше за по няколко часа по празници по време на обяд с родителите му. Не си спомням да го е водила някъде или да е оставал при нея. После ревеше защо другите внуци обичат бабите си, пък нейният не.

# 743
  • Мнения: 658
За въртенето на пета съм напълно съгласна, ма ко. Но изискването да се изпълняват прищевки не ми се вижда редно даже в някакви моменти бабата да е поемала отговорности. Но имам усещането, не непременно в това, което си написала, оттам се замислих само - че често се получава някакъв вид реваншизъм - ти ако не искаш да се ангажираш, значи не заслужаваш да се порадваш на децата. Имам предвид, дори моите близки да не искат да остават насаме с малки деца и да се занимават с тях самостоятелно, не виждам защо да се опъвам безпричинно, ако ме поканят да се видим когато им е удобно. Това, докато са малки, после - както каза InaV за следващите нива.

# 744
  • Мнения: 18 854
Направо ми късата душата с тези постове.
Като отгледана от баба, като научена да чете от дядо, като не можеща да гледам, въпреки да искат.
Примирила съм се, но се измъчвам постоянно.

# 745
  • Мнения: 2 678
Бор_яна, ти беше разказвала ако не се лъжа преди време как сте си играли с внуците, как да не можеш да гледаш?
Точно пък ти, поне от мненията ти тук, си един добър, деликатен и съобразителен човек и според мен няма как да нямаш хубава връзка с деца и внуци. Hug

# 746
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
За въртенето на пета съм напълно съгласна, ма ко. Но изискването да се изпълняват прищевки не ми се вижда редно даже в някакви моменти бабата да е поемала отговорности. Но имам усещането, не непременно в това, което си написала, оттам се замислих само - че често се получава някакъв вид реваншизъм - ти ако не искаш да се ангажираш, значи не заслужаваш да се порадваш на децата. Имам предвид, дори моите близки да не искат да остават насаме с малки деца и да се занимават с тях самостоятелно, не виждам защо да се опъвам безпричинно, ако ме поканят да се видим когато им е удобно. Това, докато са малки, после - както каза InaV за следващите нива.
Едно е да те поканят и да се видите, като за двете страни е удобно, съвсем друго бабата да претендира, че иска връзка с внуците, ама само като тя каже и както тя каже. Не, нещата стават както кажат родителите и бабата е тази, която се съобразява, не поставя условията. Това, ако говорим, че съвсем искрено иска връзка с внуците занапред. Иначе, продължавам да смятам, че изобщо не е длъжна, само до нейното  желание опира всичко.
Ако непрекъснато повтаря, че иска да гледа и вижда внуците, ама на практика някак всеки път се измъква или като ги вземе се оплаква, не може такава баба да ме убеди, че е искрена. Лицемерно е и го прави не заради внуците, а заради "какво ще кажат комшийките на село, ако не идват". Айде няма нужда от такова гледане и връзка с бабата за децата, по-добре без нея
Боряна, ти си друг случай. Най-важното - желанието, при теб го има. Другото е чисто физическа невъзможност и предполагам са наясно и сина и снахата ти

# 747

Общи условия

Активация на акаунт