Какво повече НЯМА да купя - 20

  • 94 217
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 265
Хич не ми допадат тоя тип шоколади, пълна отврат са. Има едни други, то е голям шоколад с бисквита в  Лидл, 4-5 лв. Доста по- приятен на вкус. Някой спомена червеният Линдор, но и кафявият с черен шоколад също е изключително нежен и вкусен.
Лидълските с ядки, белият шоколад и по- качествените jd. Cross са невероятни.

# 736
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Прави сте момичета, точно това обсъждахме с мъжа ми снощи и той ми се чуди - преди обичах възможно най-изчистени шоколади: тъмен, млечен или най-много с ядки. Дори бял не харесвах. Откакто съм бременна обаче се спускам на всякакви измишльотини. Sweat Smile Не знам каква е тази мания по шоколад с крем, ама само за такива се оглеждам.

# 737
  • Мнения: 4 804
Хормони му се вика и не търси логика😉да му мисли мъжа ти😀 Явно гурме бебе расте в теб😉
Лека бременност и здраво , спокойно бебче да ви радва😊
По темата да се оплача от едно сирене , което грабнах с една диня подлъгвайки се от съдържанието отстрани на  опаковката и цената( около 8 лв за 500 гр.) - няма да повторя от тази марка нищо



Вътре е някакво подобие на много солено прясно сирене или по- скоро желирано крема сирене. За съжаление след като го опитах забелязах , че върхи капака има различен надпис за състава:

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 10:35 от ccvet

# 738
  • Мнения: 9 050
Кое е различното между надписа на кутията и този под капака? Аз не виждам да са различни. Те се допълват. На външната част на кутията не виждам информация за сухото вещество. Такава е допълнена с надписа под капака. Или аз нещо не довиждам?

# 739
  • Мнения: 1 472
Мляно кафе Pellini 100% Арабика. Не е нашето на вкус, но освен вкуса е много ситно смляно и запушва машината.
Преди него пиех Кимбо, отново 100% Арабика, но то е за другата тема. Топ е!

# 740
  • Мнения: 4 804
Точно това  , че не е коректна информацията ме подразни. Явно е , че се допълват , но защо е нужно това ?!

# 741
  • Мнения: 5 300
Има изисквания от БАБХ за етикетирането на сиренето от м. Ноември миналата година, задължително е на опаковката да е опоменато колко % е сухото вещество и каква е маслеността в него, ако е под 40% вече не се води бяло саламурено сирене и трябва изрично да е посочено като сирене с високо водно съдържание.

# 742
  • Мнения: 4 089
Еми не е коректно този етикет да е отвътре. Така е лъжа едва ли не. Четеш отвън, преценяваш да купиш и вътре изненада. За мен е неприемливо.
Мечтая за деня когато ще имаме истински контролни органи, където могат да се подадат сигнали без да нося кръв от девица и косъм от еднорог. Но абсурдистана в които живеем се променя прекалено бавно, ако въобще тръгне към промяна.

Последна редакция: чт, 21 юли 2022, 11:12 от Lale_Lili

# 743
  • Мнения: 2 381
Не е от вътре, на капака е.

# 744
  • Мнения: 4 244
Има изисквания от БАБХ за етикетирането на сиренето от м. Ноември миналата година, задължително е на опаковката да е опоменато колко % е сухото вещество и каква е маслеността в него, ако е под 40% вече не се води бяло саламурено сирене и трябва изрично да е посочено като сирене с високо водно съдържание.
...а тогава вече май не трябва да се нарича сирене, а имитиращ продукт ли?  Има ли такова бяло саламурено сирене с високо водно съдържание? Прясното ли е такова?

# 745
  • Мнения: 5 300
То не е коректно и пре 3,4 месеца да има нови изисквания за етикетите, първо някоя дума да е удебелена, пък после с друг шрифт, пък после направете еди какво си, най-новото за сега е изискването за този надпис. И имайте предвид, че при поръчка за отпечатване на етикет минимума е 10000 бр, които от някой артикул сигурно и за по година стига, къде ще му излезе края, ако при всяко ново изискване трябва да се хвърлят стари. Тук са ползвали, че това не спада към състава и са си разпечатали отделни стикери.
Не не се води имитиращ продукт, пак си е сирене, но просто понякога и самото мляко не е високомаслено и не може да се достигне нужното водно съдържание и преди разфасоване на дадена партида се пуска лабораторен анализ за водното съдържание, от там вече се подразбира и с кой етикет да бъде етикетирано.

# 746
  • При децата ми
  • Мнения: 6 125
Еми не е коректно този етикет да е отвътре. Така е лъжа едва ли не. Четеш отвън, преценяваш да купиш и вътре изненада. За мен е неприемливо.
Мечтая за деня когато ще имаме истински контролни органи, където могат да се подадат сигнали без да нося кръв от девица и косъм от еднорог. Но абсурдистана в които живеем се променя прекалено бавно, ако въобще тръгне към промяна.

Не можах да се сдържа: Истински ме разсмя! GrinningSmile

И за да съм по темата: Не бих купила отново скир от "Лидл". Колежки ми го похвалиха, но на мен не ми хареса никак! Никакъв вкус, или по-скоро бие на сухо мляко с плодове.

# 747
  • Мнения: 1 276
Еми не е коректно този етикет да е отвътре. Така е лъжа едва ли не. Четеш отвън, преценяваш да купиш и вътре изненада. За мен е неприемливо.
Мечтая за деня когато ще имаме истински контролни органи, където могат да се подадат сигнали без да нося кръв от девица и косъм от еднорог. Но абсурдистана в които живеем се променя прекалено бавно, ако въобще тръгне към промяна.

Не можах да се сдържа: Истински ме разсмя! GrinningSmile

И за да съм по темата: Не бих купила отново скир от "Лидл". Колежки ми го похвалиха, но на мен не ми хареса никак! Никакъв вкус, или по-скоро бие на сухо мляко с плодове.

Подкрепям напълно, и аз реших да опитам, ама взех пък и 2 опаковки.
Ужасен вкус.

# 748
  • Мнения: 10 434
И на мен не ми хареса скира. Купуват го фитнес маниаци, защото е с високо съдържание на белтъчини и ниско на мазнини. Затова е и толкова особен на вкус, все едно скърца като го ядеш. По съвет от форума един път правих Снежанка с него, но допълних със цедено мляко и сметана. Стана добре, скира уплътнява консистенцията.

# 749
  • Мнения: 9 050
Еми не е коректно този етикет да е отвътре. Така е лъжа едва ли не. Четеш отвън, преценяваш да купиш и вътре изненада. За мен е неприемливо.
Мечтая за деня когато ще имаме истински контролни органи, където могат да се подадат сигнали без да нося кръв от девица и косъм от еднорог. Но абсурдистана в които живеем се променя прекалено бавно, ако въобще тръгне към промяна.
Без да оспорвам решението да не купуваш повече това сирене, не разбирам къде е лъжата. Количеството сухо вещество и маслеността отговарят на тези на сирене. Т.е. лъжа няма. Значи си купила опаковка, на която не е изписано сухо вещество и масленост и това ти е ОК. Отваряш тази опаковка и под нея виждаш допълнителна информация - сухо вещество и масленост, отговарящи на изискванията. И това е лъжа? Наистина не разбирам.
Нали не бъркаш сухо вещество със сухо мляко?

Общи условия

Активация на акаунт