Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 9

  • 56 764
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 749
Аз имам голям прогрес с храната ,поизчистих видимо ,свалила съм два кг и изобщо не съм гладна ....е ..сега е и топло де...
Значи уикенда взимам смляна пред мен кайма -телешко и свинско и правя на барбекюто една голяма скара ,дето ме изкарва ако може до сряда +пека 5-6 сладки картофа на фурна и зареждам зеленчуци
Сутрин ям яйце ,картоф +сирене + чушка или краставица ,домат ....там каквото имам ....Ако имам силова -пия протеин и закуската си я взимам за офиса след два часа примерно...
Вечеря кюфтаци ,пържола +въглехидрат (картоф ,ориз или протеинова питка от Лидъл) +зеленчук....това е ...гледам винаги да съм сита и друго не ми се яде ,а и аз имам нула време в момента да готвя ...ако закъсам за храна минавам и взимам калмари и риба готови ...Не е нещо уау тая схема ,но пък голям ефект виждам ...+през седмицата не пия никакъв алкохол ,уикенда само твърдо без бира и вино...

# 481
  • Мнения: 803
Т.е., само закусваш и обядваш?
Колко часа имаш между закуската и вечерята?

# 482
  • Мнения: 4 749
Ако тренирам и пия протеин към 10 ам ,обядвам ,когато огладнея 12,1,2....и после ям когато огладнея ,ако огладнея два пъти -ям два пъти и не го мисля ....ако огладнея в офиса и нямам храна -също не го мисля и отивам да ям....но ...да около два пъти на ден +един протеин  ми е храната горе долу ,просто не съм гладна в тая жега ...плодове ям малко и изобщо не ги смятам -примерно три -4 парчета диня  или шепа череши...каквото и да е

# 483
  • Мнения: 2 575
Източник на протеин + срамно големи количества нискокалорични зеленчуци обикновено е формулата за тези обемни ястия. И от там нататък вече ги правиш по вкус и вид какъвто ти харесва.
Така се храних когато започнах да отслабвам, защото имах нужда от големи количества храна.
Да, това в ясно, но повечето момичета в темата знаят, че аз имам проблем с източниците на протеини Simple Smile За това питах за вашите любими ястия, с идеята ако мога да взаимствам или променя нещо, което да ми пасва на мен.

# 484
  • Мнения: 3 313
Какъв протеин обичаш?

# 485
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 484
На мен любимата ми храна за източник на растителен протеин е нахута и отчасти киноата, лещата също. От животинския предпочитам рибата и яйцата. Нискокалоричните добавки към тях освен салатите са печените зеленчуци на скара, бататите, както и всякакви зелени сготвени с малко ориз. Отскоро правя едно ядене с тиквички, яйца, извара,малко сирене и малко смлени овесени ядки или киноа. Пече са на фурната, режа на квадрати и става за топло или студено ястие с кисело мляко или скир.
Ето съдържанието и калориите с киноа, която е предварително сварена във вода. Варя е 1:2 с вода

# 486
  • Мнения: 2 608
Източник на протеин + срамно големи количества нискокалорични зеленчуци обикновено е формулата за тези обемни ястия. И от там нататък вече ги правиш по вкус и вид какъвто ти харесва.
Така се храних когато започнах да отслабвам, защото имах нужда от големи количества храна.
Да, това в ясно, но повечето момичета в темата знаят, че аз имам проблем с източниците на протеини Simple Smile За това питах за вашите любими ястия, с идеята ако мога да взаимствам или променя нещо, което да ми пасва на мен.
Рататуй, супи: крем супа от броколи и грах, тиквена, картофена-пасирани. Или чиста зеленчукова не пасирана. Зеленчуци на скара: един ред сладък картоф, един нормален, един ред гъби, един ред броколи, един брюкселско зеле, един чушка, скир: 50% в голяма чаша, 50% пресни малини, плодова салата, котидж с краставици и други зеленчуци на лентички, зеленчуков сос за паста или др
със скрити зеленчуци: лук, чесън, 1 сл зехтин, настърган морков, настъргана тиквичка и пасирани домати (трябва да са добро качество, харесвам на Франческо Мути)-готвят се общо 10 мин и могат да се слагат на пуешко филе например или паста или с хляб или просто така, може и върху варени яйца. Детето ми много често го яде.  и др.

# 487
  • Мнения: 2 575
В чист вид почти никакъв освен калмари, миди и скариди и сирене, т.е. риба, яйца, месо и така нататък само със салата не ми харесва, не ми е вкусно и все търся още нещо. Но на "манджи" ям почти всичко.
Обичам всички видове зеленчуци във всякакви комбинации и почти по всякакъв начин.
Правя си спагети от тиквички със скариди.
Протеинова "баница" със скир и извара
"Пица" от тиквички с хуск и нискомаслен кашкавал с пушка шунка.
Рататуй.
Патладжан с домати и нискомаслено сирене.
Богати салати. И такива неща. Онзи ден си хапнах пипала от калмари и бях много сита.
Плодове всякакви обожавам също.

# 488
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 484
Дух, като гледам колко много неща си изброила, не знам какво още разнообразие е нужно. А сиренето не съм много сигурна, че е добър източник на протеин, като в него обикновено мазнините са повече от протеина, особено в качественото добре узряло сирене.
Аз като се замисля ядем вкъщи точно 5-6 неща и ги въртим. Нито децата са се оплакали, че им омръзва, нито мъжа ми. Закуската почти ежедневно е мюсли или домашен кекс с банани и лимец, понякога правя солен кекс или мъфини, но в жегите си признавам, че много не ми се пече. Понеже децата много не обичат пилешко филе, освен ако не е с корфлейкс печено, затова правя пържоли от бутче без кожа. Ядем ги с печени зеленчуци и  със салата. Омлетите и яйцата на очи също са на почит вкъщи.
Идеите на Снежинка също са страхотни.
Можеш да помислиш за седмично меню и така да си спестиш постоянно да мислиш какво да правиш. Аз примерно още днес знам какво ще ядем другата седмица поне до сряда и съм напазарувала всичко необходимо. Момчетата ми са на 12 и 15години и нон стоп са гладни и за да не ядат боклуци, винаги гледам да има приготвено ядене вкъщи. Обикновено на обяд ядат нещо сготвено или си правят сандвичи, а вечер правя храната непосредствено преди да вечеряме. Единствено имат претенции, че не искат да ядат едно и също ядене на обяд и вечеря. Simple Smile

# 489
  • Мнения: 2 575
Сирене хапвам рядко и като добавка към нещо, купувам нискомаслено на млекарница Добрев.
Седмично меню си правя само за обядите, вечерите мъжът ми в последния момент решава какво му се яде, макар че от скоро понякога ядем различни неща, кой каквото иска.
Детето яде само 5 неща на кръст в нас, които се редуват.
Просто търсех още някоя и друга идея, а и самата тема ми е интересна и я повдигнах. Мъжът ми е решил за известно време да елиминира някакви храни, понеже го болят коленете и сме се разбрали да започнем да се храним по определен начин за няколко седмици - месец, да видим дали ще му помогне: зеленчуци, плодове, яйца, риба, малко месо и евентуално въглехидрати като ориз, елда, нахут и боб.

Аз пека яйчени мъфини на еарфраера, стават бързо и не затоплят толкова къщата.
Да, племенникът ми е на 15 каро дойде в нас едвам го изхранвам. Днес изяде половин тава с тази "баница" която споменах.

# 490
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 484
Хубаво направи , че повдигна темата, хем малко да се размърда, че беше позамряла Simple Smile
И да, тинейджърите от мъжки пол трудно се изхранват, с дъщеря ми нямах такива проблеми 😂  Не ми се мисли следващите 5 години какво ще е , както казва мама: Ще ви изядат ушите тези двамата. Но пък аз съм доволна , че предпочитат да ядат вкъщи, отколкото боклуци навън.

# 491
  • Мнения: 19 307
Ани, може ли да напишеш какво си планирала за ядене?
Аз съм постоянно уморена последните месеци. Такова чудо никога не е било.
Два пъти правя нахут за похапване между храненията или като добавка към плънка към тортили.
Накисвам го първо една нощ, после го варя, сменям води, накрая отцеждам хубаво, пека с подоравки.

# 492
  • Мнения: 1 935
Отдавна не сме писали, та да се отчета:
Тази закуска ми е любима и мога всеки ден да я ям Simple Smile
З: Протеин
Две филийки с извара и авокадо + 3 варени яйца
О: Заек с батат+ някакъв плод
С: Скир с чия, малко фурми и орехи
В: Пуешки кюфтета и тиквички+ салата

# 493
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 484
Дъждец, ето примерно за тази седмица до сряда какво съм измислила:
Понеделник - обяд зеленчукова мусака , на мен и мъжа ми добавям и по 2 пил.Бон филенца. Вечеря яйца по панагюрски със сирене и млечен сос със скир
Вторник: обяд -леща , вечеря - телешки кюфтенца с печен батат и салата домати, краставици и чушки.
Сряда: обяд - грах с пилешко, вечеря - кюфтета от лещата, която е останала с млечен сос със скир и салата червено цвекло , моркови, тиквени семки и магданоз.
За четвъртък и петък само вечерята съм измислила - единият ден ще е риба, а на другия вероятно пилешки пържоли от бутче с гриловани тиквички, моркови и чушки.
Може би ще направя една мусака, защото нея децата могат да я ядат и всеки ден. Другата седмица пък ще е пиле с ориз.

# 494
  • Мнения: 4 749
Да! Горе долу и аз така...яйца за закуска ,когато имам време месо със зеленчуци на мултикукъра ,скара или яйца със салата за вечеря ...и ние и децата ядем каквото има без много да го премисляме и без претенции,така ми е писнало от готвене ,а и никво време нямам напоследък ,но съм супер доволна от резултатите ...

Общи условия

Активация на акаунт