Съчетаване на имена - ПОМОЩ

  • 4 852
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 460
Веднъж срещнах една Калица с ударение на първото а. Никога не го бях чувала като име и се зачудих какво са имали родителите й против хубавото име Калина. Калица, младо момиче, 21 в. Ясно, че е кръстена дословно на някоя баба. Та от тая гледна точка Кера-Елена много повече ми допада, щом трябва и баба Керка и баба Елена да са доволни. Много по-добре от Калица, Кунка, Карълайн Димитрова, Кимбърли Петрова или Кайли Узунова.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 978
Вижте, аз просто гледам реалистично над нещата, знам играли си, но бъдете честни децата в днешно време са лоши. Не говоря за детска градина 1ви,3ти,5ти клас. Ами като отиде в гимназията, да не е задължително всички деца да са лоши и тн, но в по-голям процент са такива. Не се заяждам или нещо такова, но съм го виждала с очите си на мен не ми беше хубаво за приятелката ми, а представяте ли си да виждате мъката в очите на детето си и то заради името му... Но авторката сама ще си изере името за детето си! Аз не бих рискувала дори да има и 1% възможност един ден да виждам сълзи в очите на детето си заради едно мое решение...
Ако решат да се подиграват както и да се казваш ще го сторят и обратното ако си част от "готините" името ти ще е ок.
Аз се казвам Весела в училище ми викаха Тъжна. Познавам Мина викаха Мина всеки я мина, Мила викаха Мила Камила, в същото време на остарялото Живка и на странното Ахинора никой нищо, защото бяха от техните си хора, така че Кера не мисля, че ще е драма, а може дори да се открои много и да се радва от факта.
Кера звучи яко далеч е от Стоянка, Иванка, Пенка и т. н.
А и не говорим просто за Кера, а заКера-Елена, звучи доста царствено, винаги може да е пеосто Ели или Кери

# 77
  • Мнения: 339
Харесвам името Кера, сигурно защото баба ми, която го носеше, беше прекрасен човек. Керка, Керана и Керанка не харесвам.
Мислила съм си дали бих го дала на мое дете, но това, което ме спира е, че ако е смотано като мен, ще му се подиграват 😄. Мразех да се откроявам. За пред другите дори променях името на кучето ми Чери, защото мислех, че е прекалено странно, и го наричах Шаро (уж по-нормално за куче) 😆. Сега съм пълна противоположност на малкото ми аз, но ми беше нужно доста време. 
Но има деца, които умират да са различни, имат самочувствие, и дори някой да се подиграе на името им, изобщо няма да обърнат внимание.
И все пак,  Кера-Елена ми звучи още по-добре от Кера. Но ако бях аз, сигурно щях да избера само Елена (любимо име) 😁

# 78
  • Мнения: 3 922
Сега се сетих за една Кралина.
Не знам защо е кръстена така, вероятно модификация на "кралица".

# 79
  • Мнения: 4 052
https://Аз се сетих за Карлина. Възрастна жена

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 06:57 от blueeyes

# 80
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Кали,Каля,Калица са прабългарски имена.Значението е ,,алена,, на старобългарски.
Все още се срещат.
За Кера,Кераца -името е често срещано в династичния именник на Второто българско царство.
Кера Тамара,Кераца Мария...
1.Древно персийско и означава ,,слънце,,
2.гръцко от Кира и означава,,господарка,,.

Мисля,че Кера няма да отнесе подигравки.
Бих го използвала ,но като второ име.
Елена Кера
Елена Керана

# 81
  • Мнения: 4 052
Измислих какво ми звучи добре - Кери. Само толкова. Както съм срещала и име само Кети.
Вместо Елена предлагам или само Ели, или Елисавета - тя си има отделен имен ден и ми е  много любимо име.

# 82
  • Мнения: 7 002
Само Кети се казваше едната ми съквартирантка в студентски град. Все си мислех, че е Катерина, Константина, нещо дълго, но не - Кети си беше.
Кумата ми обаче се казва Кета и това си ми звучи като цяло име Grinning Сигурно заради и-то Кети е по-галено и затова ми звучи съкратено.

# 83
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Кери,Кети са благозвучни галени имена.За малко дете -ок.Обаче като цяло име на зряла жена звучи несериозно.А децата порастват.
Едно е например
доктор Кери Петрова
съвсем друго е доктор Кера Петрова
или адвокат Катерина Петрова

# 84
  • Мнения: 3 041
Кери,Кети са благозвучни галени имена.За малко дете -ок.Обаче като цяло име на зряла жена звучи несериозно.А децата порастват.
Едно е например
доктор Кери Петрова
съвсем друго е доктор Кера Петрова
или адвокат Катерина Петрова
Поради тази причина предпочитам традиционните имена. Има толкова хубави сред тях. Не виждам смисъл да се отказваме от тях само, за да сме различни, супер нетрадиционни.
Но, съдейки по критериите на пишещите във форума, това не е на мода.

# 85
  • Мнения: 1 510
Кери,Кети са благозвучни галени имена.За малко дете -ок.Обаче като цяло име на зряла жена звучи несериозно.А децата порастват.
Едно е например
доктор Кери Петрова
съвсем друго е доктор Кера Петрова
или адвокат Катерина Петрова

На мен д-р Кери Петрова ми звучи добре, ама това е защото правя асоциация с д-р Кери Уивър от Спешно отделение Smile

# 86
  • Мнения: 5 600
Аз пък като чуя Кери, се сещам за книгата и хоръра по Стивън Кинг. Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 1 413
Аз пък се сещам за Марая Кери и онази участничка от Music idol, която пееше “Кенлииии..”😂 Странно, но факт..

# 88
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
Булонката на съседите ми се казва Кели.

# 89
  • Мнения: 34
Кателина

Общи условия

Активация на акаунт