Джокович + Австралия = ?

  • 26 512
  • 764
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 268
Сигурно си мислят, че няма лош пиар, даже може би са очаровани от ефекта. Чета при моята приятелка, че днес сърбите правят купон; дано не се изпокарат, че, като гледам какво става Grinning Щяло да има предаване от съда директно онлайн, полунощ (значи един часа българско време, 10:00 понеделник австралийско). Наистина стана като Карадшианска сага.

Ще броим басовете; аз съм за "ще играе", с което Австралия ще плесне нормалния гражданин през лицето.

ПП В акаунта на съда в Туитър пускат линковете. Актуалният е този. Страница на съда тук. Има и някакъв тенис-канал в youtube.

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 14:49 от Ли Лу

# 61
  • Мнения: 1 976
Никой не го съди за това, че е неваксиниран и иска да играе. А и ние не съдим, само коментираме. Разбира се, има пълното право да не се ваксинира. Има и пълното право да практикува професията си. Ей тук се появява проблемът и той трябва да бъде решен. Затова аз лично следя случая. Интересно ще е утре. Дано разберем каква е истината, защото съвсем се объркахме от варианти.

Никой не му отказва правото да си практикува професията. Отказват му да влезе на територията на страна, чийто закони не спазва.

Да го обясня по нагледно, отиваш командировка в Африка, инжинер си някакъв, спират те на границата и ти казват, че не можеш да влезеш, защото визата ти не е изрядна.

Не слушайте Костадинов за правата и работата, моля ви се.

# 62
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 900
И аз натам клоня - ще го пуснат.

Оу, как ще слушам Костадинов?! Аз съм последния човек, който ще му слуша глупостите..

# 63
  • Мнения: 335
Не знам как ще се развие случая. Но това си е чиста дискриминация, не че съм очаквала нищо по-различно от една англо-саксонска диктатура.

# 64
  • Мнения: 18 528
Гласувах, че няма да го пуснат. Да видим.

# 65
  • Мнения: 10 888
Кога са изборите в Австралия Grinning
И аз клоня, че няма да го пуснат.
Каква дискриминация точно е това? Държавата има изисквания, за да можеш са влезеш, не ги изпълняваш не влизаш.
Колко българи точно могат да се вдигнат и да влязат ей така в Австралия примерно, даже и преди пандемията?
Да не говорим, че всяка държава може да ти откаже достъп дори и да си с изрядни документи. Ей тъй от нищото.

# 66
  • Мнения: 5 268
А, само сега да не започнете да се карате на тема ваксини, че в пет теми не стига Joy

Австралия е избрала правила, по които да елиминира участници - така е. Руснаците със Спутник например - факт. Но те не се опитаха като че ли да влязат в свещенната територия, а отидоха на други турнири. ´Секи сам си преценя. Австралия ползва същата строга политика и срещу собствените си граждани, спор няма.

Сега драмата е дали Австралия ще или не направи изключение за спортиста и това дали според личното ни скромно мнение е правилно или грешно.

# 67
  • Мнения: 1 976
Никоя ваксина не предпазва на 100%.
Това че сега ваксинираме децата и те не се разболяват от даденото заболяване се дължи на факта, че дълго време тези ваксини са били прилагани и благодарение на това болестта е изчезнала.
Най- елементарният пример в с Морбили. Преди да се навъдят антиваксари, тази болест беше изчезнала. Има и други фактори, но основно.

Та така и със сегашната ваксина. Ама българина е един конспиратор Sweat Smile

Не знам как да гласувам в анкетата. Мисля, че няма да го пуснат. Не вярвам да има документи, които до сега да не е представил.
Чакам с нетърпение в Австралия да стане утре Grinning

# 68
  • Мнения: 15 960
Колко българи точно могат да се вдигнат и да влязат ей така в Австралия примерно, даже и преди пандемията?
Да не говорим, че всяка държава може да ти откаже достъп дори и да си с изрядни документи. Ей тъй от нищото.
Ама той ей така ли се е вдигнал и отишъл в Австралия, или първо са му разрешили да влезе и са му издали виза?
Сега предстои да видим как ей тъй от нищото ще върнат № 1 и дали законите важат и за богатите и известните.

# 69
  • Мнения: 10 888
Така и не му разбрах сагата с документите, но дори и да са изрядни федералните власти могат да не го допуснат. Кое му е трудното за схващане на това? Не се грабнал от Белград за Ниш, а от една държава за друга и могат да не го пуснат ако искат. Това е положението. Отделно от това документите му очевидно не са изрядни.

# 70
  • София
  • Мнения: 13 709
Той има 9 титли и се очакваше да вземе 10та, с което да направи рекорд.
Има доста документи, които съдът да разгледа.

# 71
  • Мнения: X
Ама той ей така ли се е вдигнал и отишъл в Австралия, или първо са му разрешили да влезе и са му издали виза?

Ноле е нямал намерение да ходи в Австралия, но турнирният директор и организаторите на турнира "Тенис Австралия" са го убеждавали да се съгласи да участва, знаейки неговата позициия и нежелание да се ваксинира и уверявайки го, че може да се използват "вратички", едната от които е медицинско изключение. Те самите са подготвили документите, с които да влезе в Австралия. Все пак говорим за Джокович - 9-кратен шампион на Австралия Опън.

Или накратко "Тенис Австралия" е заблудила Новак, че няма проблем, той тръгва за Австралия, пристига там, но австралийските политици са на друго мнение. И сега организаторите на турнира и властите в Австралия си прехврърлят казуса "Джокович" като горещ картоф.

https://www.tenniskafe.com/atp/novak-dzhokovich/novi-dokumenti-p … iya-otricha-vina/

# 72
  • Мнения: 1 976
Pure, ако това е истина той защо просто не си тръгна като му отказаха? А седи в, по неговите думи, гаден хотел с кофти храна?
Пак ли организаторите го карат и как точно?

Чудно ми е.

# 73
  • Мнения: 10 888
Чист като сълза, подведен горкият, нямал намерение. А там в далечината корабчета плуват...
За влизане в която и да е държава спортните организации нямат думата

# 74
  • Мнения: X
Pure, ако това е истина той защо просто не си тръгна като му отказаха? А седи в, по неговите думи, гаден хотел с кофти храна?
Пак ли организаторите го карат и как точно?
Чудно ми е.

Е, тук вече може и балканският инат да напира! Grin

Тъй и тъй е бил път до Австралия и се е хванал на хорото...

Между другото, през февруари започва Зимната олимпиада в Пекин и дори китайските цербери, които все още следват стратегията Covid-Zero няма да изискват задължителна ваксинация на участниците, а само карантина преди започване на олимпиадата.

https://btvnovinite.bg/sport/bez-chuzhdestranni-zritelite-na-zim … igri-v-pekin.html

Общи условия

Активация на акаунт