Джокович + Австралия = ?

  • 24 823
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 266
Голям праз, че не е ваксиниран и иска да  се състезава. Разбирам да се коментира
Ако Австралия прави изключение за някого, само защото има пари и е известен, засяга всички. Знам, че това за много хора е "голям праз", затова не сме "мръднали на сантиметър". Виж колко са ни различни гледните точки Blush

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 787
Никой не го съди за това, че е неваксиниран и иска да играе. А и ние не съдим, само коментираме. Разбира се, има пълното право да не се ваксинира. Има и пълното право да практикува професията си. Ей тук се появява проблемът и той трябва да бъде решен. Затова аз лично следя случая. Интересно ще е утре. Дано разберем каква е истината, защото съвсем се объркахме от варианти.

# 47
  • Мнения: 10 862
Разбира се, правилното послание трябва да е "аз съм богат и известен, затова правилата не важат за мен." Не сме мръднали и на сантиметър, защото все има по-равни, да, това е така. И защото има хора, които махват с ръка и казват "голяма работа да не е убил някого". Когато това са ти двата критерия, няма как да мръднем. Но има време, ако има късмет човек си разширява хоризонтите и разбиранията с възрастта.

# 48
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Някъде бях чела, че се е ваксинирал със Спутник, ама нали тази ваксина не се признава извън подопечните руски държави. Макар че и това не пречи да си перне два Пфайзера, например.

# 49
  • Мнения: 54 294
Даниела, ти освен, че не знаеш кой е Джокович, не знаеш и какви мерки и локдауни прилага Австралия. Като се запознаеш, ела пак с мнение, дали е голям праз, че искал да влезе в страната неваксиниран.
Държавата има изисквания, които трябва да бъдат еднакво приложими за всички, без значение от името и титлите.
Той се е опитал тарикатски да мине метър.
За това негово деяние е темата.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Много харесвах Джокович, възхищавах му се на увереността и самообладанието.
Сега разбирам, че е арогантен и лицемерен.
Не вярвам съда да го пусне в страната. Това не са Балканите, където има едни правила за обикновените хора и други за "избраните". Има истинско гражданско общество и то едва ли ще приеме подобна подигравка.

# 51
  • Мнения: 18 468
Мисля, че последиците за Джокович теръпва предстоят.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Джокович е впрегнал един куп адвокати да му намерят вратичка да участва на турнира и Ковида му на 16ти декември е една от тях.  А причината толкова да държи да участва е че ако пропусне турнира няма да е вече №1 в Световната ранклиста. 

# 53
  • София
  • Мнения: 3 026
При толкова строги мерки, които имаха в Австралия, при толкова локдауни, които изтърпяха, населението ще избухне, ако го допуснат да играе.
Законите трябва да се спазват и да са еднакви за всички.

# 54
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 237
Мачкай, Гришо Grinning

# 55
  • Мнения: 855
Аз почнах да си мисля и за спонсорите му. Не се интересувам от тенис, но не идват ли голяма част от приходите, не толкова от самата награда, колкото от спонсори, реклами, партньорства?
Хубаво, добре, успяват адвокатите да го вкарат в страната, отива на АО, играе, НО какво се случва ако спонсорите дръпнат шалтера? Защото легена беше ритнат и изплискан.

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 14:25 от lion_queen__

# 56
  • Мнения: 18 468
Според мен точно това го очаква - медии, спонсори и фенове да се обърнат срещу него, ако утре съдът го намери за нарушил правилата за влизане.
Едно е да има принципи срещу ваксините, друго да се опитва да заобиколи или направо да наруши закона.

# 57
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 787
Джокович е впрегнал един куп адвокати да му намерят вратичка да участва на турнира и Ковида му на 16ти декември е една от тях.  А причината толкова да държи да участва е че ако пропусне турнира няма да е вече №1 в Световната ранклиста. 
Ами така като смятам, само ако някой от двамата - Медведев или Зверев спечели турнира, Джокович ще бъде изместен от номер 1.

# 58
  • Мнения: 10 862
Останах с впечатление, че иска да спечели тук, за да подобри някакъв рекорд. Сега дели първото място с не съм сигурна кой точно беше, май Федерер.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Цитат
Аз почнах да си мисля и за спонсорите му. Не се интересувам от тенис, но не идват ли голяма част от приходите, не толкова от самата награда, колкото от спонсори, реклами, партньорства?
Ами всяко чудо за 3 дни . До Ролан Гарос ще са забравили вече за Австралия. Пък и Джокович след адвокатите ще впрегне един куп ПРи да му оправят имиджа.

Общи условия

Активация на акаунт