Любители на котки - Тема 169

  • 25 224
  • 751
  •   1
Отговори
# 660
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Герита, това ми е любимото.Joy
И това:

# 661
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз много се кефя на тези клипчета:

https://www.youtube.com/watch?v=W85oD8FEF78
https://www.youtube.com/watch?v=1mf06IwdpVM
https://www.youtube.com/watch?v=2kppIwA9Bsg
https://www.youtube.com/watch?v=nf7GsKFepDg
Джурасик парк ми е любимо!
А черната маца е невероятна!!!

# 662
  • Мнения: 9 836
И тази поза сън явно бива, защото от час така спи Joy

Ади пък обичайно ме ползва за легло, но има нова стратегия, да е сигурен, че няма да се изхлузя отнякъде и да го оставя, та ляга напречно на мене и разпънат Grinning

# 663
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 437

# 664
  • Мнения: 4 100
Котките ви драскат ли естествен паркет? Не, че вече за мен има значение, щото сложих ламинат, но поне да си оправдая слагането му. Щото винаги съм харесвала естествени дървени неща, а сега всичко обзавеждам с ламинати и ПДЧ-та...демек..ментета. Но като гледам какво прави с едно малко дървено шкафче, останало ми в наследство ...май разумно съм постъпила. Смятам да му намеря някакъв пън. Имах едно сухо дърво, но го изхвърлих.

# 665
  • Мнения: 7 856
Пандорина, в къщи паркетът е масивен, нелакиран. Гледам трета котка, няма никаква драскотина от котешки нокти. За сметка на съдрани тапети, касата на вратата за тоалетната е сериозно надрана и част от дървото липсва (дело основно на предишната котка, сегашната - (Мъри) съсипа куп тапицерии на столове.
Барби, невероятно готина снимка! Явно вече са свикнали с новото жилище. Дано бързо и безпроблемно свикнат и с бъдещия нов член на семейството.

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
pandorina,има чамови дъски в Masterhaus
Аз имам,за сина по трудово бях купувала,все се каня да я потърся.
Харко смля чамовото шкафче,надра го...
Дере и врати,дере секцията(стара секция),счупи ракла-шкафчето на по-новата секция,отваряше я,скачаше отгоре,направо я потроши.
Иска да дере и в кухнята,засега все някой го наблюдава какви ги върши.

# 667
  • Мнения: 7 856
Сега, като се замислих, не си спомням да съм виждала котка да точи нокти на задните лапи. Точат нокти на предните, винаги на високо, не на пода. В природата им е да ги точат на дънер на дърво.

# 668
  • София
  • Мнения: 13 162
Сега, като се замислих, не си спомням да съм виждала котка да точи нокти на задните лапи. Точат нокти на предните, винаги на високо, не на пода. В природата им е да ги точат на дънер на дърво.
Не, до характер е. От моите само Богдана обича да точи нокти на високо и го прави на колоната на катерушката. Другите предпочитат на пода. Дори едната драскалка я свалих от стената и я сложих да лежи на пода. И в тази връзка мога да похваля сливенските вълнени килими тип персийски. Не знам дали още ги продават. Wink Колко наточени нокти са видели, а изобщо не им се отразява. Нишките не помръдват.

Вратата на кухненския ни балкон е със стара дървена дограма и дървен праг. От прага направо липсват парчета от острене на нокти. Особено сега през зимата, достъпът натам им е малко орязан, че е студено. Отворя ли, хукват през глава, за да се доберат до въпросния праг. Joy Лятото ще правим ремонт и ще сменяме дограмата. Отсега ги мисля къде ще прехвърлят страстите си. Joy

noragami, ти май се майтапиш с момчето, а? Joy Да му намериш катерушка с по-голямо "легло"! Може ли такова голямо коте да спи на такова малко местенце? Ще му се схване врата! Joy

BarbieDi, прекрасни са! Heart

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 19:30 от Тaня67

# 669
  • Мнения: 4 100
Леле Мария, твоят е истински разрушител! Аз сега се чудя как да опазя шкафчето, че е антика, с дърворезба... Единствената естествена мебел засега вкъщи.

# 670
  • София
  • Мнения: 12 237
Сега, като се замислих, не си спомням да съм виждала котка да точи нокти на задните лапи. Точат нокти на предните, винаги на високо, не на пода. В природата им е да ги точат на дънер на дърво.
Моите си ги точан на гимнастическа постелка. Веднъж я бях забравила и забелязах, че Страх отива и си ги точи там. За да не го прави на дивана или някъде другаде съм му я оставила и Шепичка също си я ползва за точене, защото гледа от него.
Дере и вратите, но когато иска да му се отвори или когато иска храна, защото знае, че тогава веднага скачаме. Вратите са нови, дървени и откачам. Иначе не си точи на тях ноктите, ако не иска нещо, ползва си постелката и то на земята.

# 671
  • Мнения: 55
Здравейте!
Включвам се с нещо за тези, които имат малки котенца, които се скубят, но са с много тънички и нежни косъмчета. Днес минах до д-р Стефанов, защото е близо до нас да видя какво предлагат. Момичето, което ме консултира ми препоръча двустранна четка за фино разресване. Препоръча ми първо Фурминатор, но не искам сега да инвестирам в него, защото Кай доста се плаши от уредите за разресване (имаме пластмасова четка с меки зъбци, ръкавица, гребенче). Опитвам се да върша процедурата като спи, но никое не върши работа. И днес в магазина си избрах Camon Double wooden brush като взех най-малкият наличен размер.
След като котето легна да спи върху мен реших да пробвам четката. След няколко разресвания даже се опъна все едно се нагласи да му мина цялото телце. Доволна съм от резултата на фона на другите, които пробвахме. Препоръчвам ви да опитате ако се чудите какво да вземете и самата четка е около 15 лв, но съм виждала и други подобни и на по-ниски цени. Влаканцата или както се наричат не са много твърди и няма да наранят кожата или да създадат дискомфорт. Не знам дали е най-доброто, уча се, но за първо ползване го намирам за чудесно.
BarbieDi, noragami, прекрасни котета!


# 672
  • Мнения: 4 100
Хора, това не е нормално! Да те е страх да излезеш от стаята защото котката ти злобно се хвърля със зъби и нокти на краката! През останалото време истерично мяука! Или се клати на ръката ми! Няма да мога да издържа до годинката, то не се търпи тоя дзвер!

# 673
  • Мнения: 11 548
Не мъчи животинката, пък и себе си и го кастрирай.

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Хора, това не е нормално! Да те е страх да излезеш от стаята защото котката ти злобно се хвърля със зъби и нокти на краката! През останалото време истерично мяука! Или се клати на ръката ми! Няма да мога да издържа до годинката, то не се търпи тоя дзвер!
Ами...краката ми са в белези,бая силно и злобно ме дереше .
Не издържах и аз годинката.
На 11 месеца го дадох за кастриране.
То не беше хапане,дране, мяукане,смрад и горкият се разхождаше във възбудено състояние...

Сега мааалко се е кротнал и се е върнал към бебешките си игри.
Едва от вчера(петък) пак си е жизнен и щастлив(пу,пу, пу).Значи 7-8 дни му пиши за възстановяване.

Гушлив е,пред баща ми с удоволствие се търкаля и разпъва,гледа го с огромно обожание.Само баща ми не му се кара,не го гони и затваря,останалите сме явно лоши...
Безкрайно обожание в погледа:

И тук е много готин:


Последна редакция: сб, 29 яну 2022, 03:01 от mariqivanova799

Общи условия

Активация на акаунт