Нашите цветя - обща тема 13

  • 32 546
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 100
Благодаря! Така, махнах изсъхналото. Да разбирам, че го оставям така, в саксйката от магазина и поливам веднъж месечно, докато изкара детки? 

# 691
  • Мнения: 15
Здравейте, имам стерлиция но като изкара ново листо старите изсъхват. Дайте идея какво да правя.

# 692
  • Мнения: 6 180
Преполиваш я вероятно. И при мен едно листенце малко така си замина. Сега по-рядко поливам, на пълно изсъхване, и си е добре. Дръпна нагоре, но ново листенце не ще да пусне тоз Николайчо, ехх.

# 693
  • Мнения: 5 518
Западно. Между нас и съседите има стена от Итонг, другата стена граничи със стая от нашия апартамент. Дограмата е хубава. Цветята са на перваза към стаята, други са на цветарник. Описвам балкона, защото може би има значение. Освен това съм близо до Варна и тук не е имало големи зими последните години.

Забравих да кажа, че го поливам в чинийката може би веднъж седмично.

Благодаря за подробното обяснение, точно това ми трябваше. Моето подарено каланхое обиколи цялата къща, никъде не му хареса. Последно го съборих и май се стресна, пусна два цвята. И едно остролистно каланхое, то е малко по-щедро, цъфнаха две връхчета с общо десетина цветчета. Снимах ги, моля момичетата с китни каланхоета да  не ми се смеят много Grinning


# 694
  • Мнения: X
Моят Николай изкара три нови листа и то дългички. Старите не падат. Стои на югозападен прозорец, където пече най- силно слънце и под него е най-големият радиатор в къщата. Последните една-две седмици много вода гълта и го поливам през ден. Сложила съм индикатор за влажност в почвата и по него разбирам. Всяка вечер го пръскам обилно с вода. Засят е изцяло в пон. Мисля че декември го купих и оттогава съм го торила два-три пъти с тор за палми.

# 695
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 578
Много са красивички розовите каланхоета Heartbeat

Уф, имам едни бебе-адениумчета, тамън почнаха да приличат на нещо и тръгнаха да им жълтеят листата. Разнасях ги на светло, на топло, едното се гътна, не знам какво да ги правя, едно по едно заминават Scream

# 696
  • Мнения: 914
Ефибуш как се грижиш за Адениума, адмирации щом имаш и "бебета" 😄

# 697
  • Мнения: 2 925
Флоксче, въпреки че хич не ги харесвам каланхоетата твоето е с прекрасен розов цвят Heart Eyes !
Soft,  разкошна Стрелиция Purple Heart! Всеки път показваш много красиви цветя Simple Smile!

# 698
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 262
Благодаря! Така, махнах изсъхналото. Да разбирам, че го оставям така, в саксйката от магазина и поливам веднъж месечно, докато изкара детки? 

и детките станат колкото майката.



за поливането няма универсално правило - ако сте с парно или климатик и въздухът е много сух, поливането е по-често, ако не е сух - по-рядко.

# 699
  • Мнения: 5 518
Ефи, какво ли не пробвах с адениумите, не щат да живеят у нас. Май са много специални растения. Лесно хващали акари и други буби. Едният ми така умря, оказа се, че е с памуклийки. Отгоре не се виждаше нищо, а като го извадих от саксията, пръстта беше пълна с гадинки. Другият изгни, явно съм преполяла, а аз съм много мързелив поливач. Пробвах да засявам, нито едно семенце не тръгна. Ти щом си ги докарала до бебета, добре е Hands Plus1

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 13 583
Здравейте, бях запазила една лукувица зюмбюл от миналата година, открих я днес и е прокарала: мога ли да я засадя сега и в саксия или градината трябва?

# 701
  • burgas
  • Мнения: 489
Здравейте, бях запазила една лукувица зюмбюл от миналата година, открих я днес и е прокарала: мога ли да я засадя сега и в саксия или градината трябва?


Аз засадих една забравена, така развита луковица, но изкара само листа.

# 702
  • Мнения: 335
Имам роднина в Испания и ми показа Стрелиции в градинките по улиците. Още от февруари цъфтят, голяма красота.

# 703
  • Мнения: 5 518
Този зюмбюл ще цъфти Grinning Може и в саксия навън, може и в градина. И в саксийка вътре може, но след прецъфтяване трябва да го пресадиш в градината, за да цъфне и догодина.

# 704
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 262
белите стрелиции не са спирали да цъфтят - бели с леко розово в основата на листата и ярко лилаво езиче.
оранжевите бяха поспрели, но сега гледам и те имат по два, по три цвята на туфа.

Общи условия

Активация на акаунт