Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 27 884
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 270
Не сме, но днес ни изписват. Подържаха ни малко повече заради жълтеницата на малката. Нямам търпение да си отидем вкъщи вече и да ги запозная с каката 🥰

# 31
  • Мнения: 739
Слизането на корема не е задължително. При някои го има, при други, като мен не. С първото бебе въобще не ми беше слезнал корема до самото раждане. И аз така се чудех, кога ще слезне, но си почна раждането и без да е слезнал. 😉

# 32
  • Мнения: 1 052
Здравейте, момичета 😘
Не съм писала от камара време. Всичко е приготвено, изпрано, леглото е сглобено, чакаме само бебка. На 8ми януари влязох в деветия, да видим кога ще е заветният момент. Трета бременност е, две нормални раждания, очаква се и това да е такова. Киселините не спират да ме тормозят, пия желязо заради нисък хемоглобин. Вече не спя спокойно в очакване и малко страх от предстоящото. Стегнах си и багажа за болницата, тъй като второто ми раждане беше буквално за половин час, сега само грабвам чантата и към болницата

# 33
  • Мнения: 76
И аз ще раждам в МД. Баткото го родих там, без избор на екип и доктор. И сега мисля да е така. Аз си държа да съм на 12 етаж и бебо да си е постоянно с мен Simple Smile.
С баткото бях в единична стая и ми беше супер, много се надявам и сега да има свободна.

# 34
  • Мнения: 739
Момичета връщам се от тоалетната. Мисля, че ми е паднала "тапата" или част от нея. Имах на ежедневната превръзка една лигава и лепкава частица наподобяваща на тази тапа. До сега не съм имала такова нещо. Някоя забелязвала ли е дали и се появявало нещо подобно?

# 35
  • Мнения: 209
Момичета връщам се от тоалетната. Мисля, че ми е паднала "тапата" или част от нея. Имах на ежедневната превръзка една лигава и лепкава частица наподобяваща на тази тапа. До сега не съм имала такова нещо. Някоя забелязвала ли е дали и се появявало нещо подобно?
Охоо честито 🤗
Тапата е като ,,сополче,, може да пада на части ден ,два,дори три...
Приготви багажа за родилното да ти е под ръка 😁

# 36
  • София
  • Мнения: 102
Лигава и лепкава течност (малко наподобява онова нещо наречено слайм, с което децата играят 😂) имам и аз в момента. Това не е тапата, а нещо друго, което е сигнал за добра микрофлора на влагалището. Акушерката ми го обясни преди няколко дни. Тапата ми падаше на мен миналия път много продължително. Помня, че беше по-кремообразно, с бял цвят, не беше прозрачно. Доколкото съм запозната, би могло да бъде и жълто/зелено взависимост от състоянието на водите.
Момичета връщам се от тоалетната. Мисля, че ми е паднала "тапата" или част от нея. Имах на ежедневната превръзка една лигава и лепкава частица наподобяваща на тази тапа. До сега не съм имала такова нещо. Някоя забелязвала ли е дали и се появявало нещо подобно?

# 37
  • Мнения: 5 563
При мен тапата беше като наистина бяла тапичка и падна цялата наведнъж. Седмица след това родих.

# 38
  • Мнения: 457
При мен беше розово и приличащо на сопол. Три дни по-късно родих.

# 39
  • Мнения: 206
Момичета, май не съм ви питала. Някоя от вас ще ражда ли в Селена?

И аз ще съм там. Там полежах и в края на миналата седмица като засекоха контракциите. Там ходя и на тонове.

Ще ти дадат да си с твои дрехи след раждането, ама мисля че с нощницата ще ти е по-удобно. Аз мисля само един халат да си нося, въпреки че там беше такава жега, че нямах нужда да се завивам даже.
Дават и хавлии за къпане при поискване, даже май и сапун.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Момичета, май не съм ви питала. Някоя от вас ще ражда ли в Селена?

И аз ще съм там. Там полежах и в края на миналата седмица като засекоха контракциите. Там ходя и на тонове.

Ще ти дадат да си с твои дрехи след раждането, ама мисля че с нощницата ще ти е по-удобно. Аз мисля само един халат да си нося, въпреки че там беше такава жега, че нямах нужда да се завивам даже.
Дават и хавлии за къпане при поискване, даже май и сапун.

Халат или жилетка ще си взема. Ще видя какво подходящо имам. А хавлията ми е вече в багажа.

# 41
  • Мнения: 759
Моят корем е доста ниско вече от повече от 2 седмици пък още не съм родила. Вчера израждащият лекар също не спомена, че скоро ще се ражда, а даже беше спокоен, че ще има време да мина през кардиолог, очен и тонове и още прегледи при него, а аз се стреснах като ми каза, че е по-голямо и за очен си записах час за днес още. С кардиолога не успях да се свържа, но и с него още тази седмица или най-късно началото на другата трябва да се видя, че преди тоновете трябва. Вярно, че докторът каза ако нещо тръгне да става да му звъня няколко пъти, но предполагам, че го казва превантивно. Иначе главата на бебето я усещам много добре, даже татко му я напипва лесно, но вика да не пипаме много, че да не го дразним. Той ми помага с бръсненето, че аз нищо не виждям там вече от доста време и предния път беше най-мъчително, защото главата на бебето стига до там и гледахме да не натискаме много, а бебето много се мяташе и тази процедера беше дълга и мъчитилна и направо вече ми идва да си ходя тревясала. Grinning И гащите много ми дразнят като ми е така ниско корема, но те и започнаха да ми стискат от скоро, така че си поръчах по-голям размер и днес дойдоха, ще ги изпера и дано не си мъчим повече със стягащи гащи.

# 42
  • Мнения: 2 352
Тапата първия път ми падна 2 седмици преди термина, след преглед за разкритие. Беше си прозрачна слуз, голямо парче и имаше кървава жилка.

# 43
  • Мнения: 122
Благодаря за новата тема🥰!
Днес за трети ден бях на тонове, защото беба поддържа висока сърдечна честота. Доста се притесних и още толкова изнервих, защото никой не ми казва нищо. В края на краищата решихме за тази седмица да не правим повече тонове, защото аз от притеснение вдигам пулс над 120,което определено влияе и на бебето. Та ще я следя как се движи,ще наблюдавам за други промени и другата седмица ще направим нов запис и преглед на ехограф.
Нямам търпение да идва февруари и заедно с него да започне бебевалежа.

# 44
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Питах и в мартенската тема, но и тук да се включа Simple Smile. Бях в ДМ днес и разглеждах адаптираните млека, тъй като е ясно, че няма да кърмя (дълга тема). Та имат на тяхната марка Био мляко, и сравнявайки състава с това на Хип например - еднакви са. Имате ли отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт