Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 27 889
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 187
Благодаря за новата темичка, дано се запълни с много бебенца Heart Преди малко мина прегледа ми с израждащата и за сега няма никакви признаци за раждане, бебка си седяла високо. От утре  ми заръча да спирам с магнерота и всичко останало и почвам да мия прозорци, да чистя и да правя дългии разходки. Бебка е 2,300 но понеже и аз съм доста дребничка и с тесен таз ми каза че ако стане над 3кг ще се наложи секцио. Края на месеца ако бебчо още си седи вътре съм пак при нея и ще видим на къде вървят нещата Blush

# 46
  • Мнения: 36
Здравейте! Не съм писала отдавна, но ви следя. Бях 5 дни в болница заради кървене, на прегледа се оказа, че бебчето върви със седмица напред, та доктора каза, че може да го очакваме към 20.02. След като се прибрах от болницата имах и аз такива слузести парченца, които се оказа, че не са тапа. Корема ми е ниско,  и имам чувството, че постоянно ме подпира една главичка, която чака да излезне. При вас така ли е?

# 47
  • Мнения: 283
Здравейте. Идвам за съвет и да се оплача. Какво мога да пия като превенция. ММ в събота беше с братовчед си, който в понеделник излезе положителен за ковид. Сутринта и двамата правихме тестове (от бързите), които излязоха отрицателни. ММ го дразни леко гърлото и по негови думи "май и глава почвала да го боли леко". Мен нищо ми няма освен, че съм с разстройство и двамата, но мен чудото ми беше сутринта до обяд. На мъжа ми съм му дала да пие биозин (стандартния), парацетамол като превенция и двамата се пръскаме със спрей против ковид, който реално се води, че ако имаш досег с вируса му разрушава белтъка (или нещо подобно), какво друго бих могла да пия? И кога пак да направим тест, за да сме сигурни, че показва коректно т.с., че не е прекалено рано.

# 48
  • Мнения: 1 825
Здравейте. Идвам за съвет и да се оплача. Какво мога да пия като превенция. ММ в събота беше с братовчед си, който в понеделник излезе положителен за ковид. Сутринта и двамата правихме тестове (от бързите), които излязоха отрицателни. ММ го дразни леко гърлото и по негови думи "май и глава почвала да го боли леко". Мен нищо ми няма освен, че съм с разстройство и двамата, но мен чудото ми беше сутринта до обяд. На мъжа ми съм му дала да пие биозин (стандартния), парацетамол като превенция и двамата се пръскаме със спрей против ковид, който реално се води, че ако имаш досег с вируса му разрушава белтъка (или нещо подобно), какво друго бих могла да пия? И кога пак да направим тест, за да сме сигурни, че показва коректно т.с., че не е прекалено рано.

Аз включвам и авирон рапид/резиста протект. Теста е относителна работа... 4-5 дни симптоми... ама най - добрия приятел на Мм на 27.12 е бил контактен на 31ви започна да се тества, за да излезне за НГ имаше симптоми на 1.1. А позитивен тест чак на 5.1. Маникюристката вчера ми отмени часа за маникюр защото е с ковид и 3 отрицателни теста в рамките на 1 седмица,  за да може да работи уж и накрая в чак е неделя е дала позитивен.

# 49
  • Мнения: 786
Биозин Мама също няма как да навреди.

Момичета, освен педиатър, трябва да намерим и личен лекар за бебо, така ли? Тъй като от утре почвам да издирвам педиатър, ще съм благодарна, ако някой ми разясни процеса. Чета, че рядко се случва педиатърът да е и личен лекар. С ЛЛ отново ли трябва да се разберем преди раждането на бебето?

# 50
  • Мнения: 209
Биозин Мама също няма как да навреди.

Момичета, освен педиатър, трябва да намерим и личен лекар за бебо, така ли? Тъй като от утре почвам да издирвам педиатър, ще съм благодарна, ако някой ми разясни процеса. Чета, че рядко се случва педиатърът да е и личен лекар. С ЛЛ отново ли трябва да се разберем преди раждането на бебето?
Детския личен лекар е педиатър.
Ако сте си избрали детски ЛЛ (педиатър) трябва да го предупредите че чакате бебе и когато родите ЛЛ трябва да дойде на посещение в домът ви.
Това е първия преглед на бебчето от педиатъра.

# 51
  • Мнения: 981
Аз разбрах, че трябва да се намери ЛЛ за направления, ваксини и подобни неща. Отделно трябва да се намери педиатър, който вече си е за всичко свързано с бебето. Поне аз така знам.

# 52
  • Мнения: 1 825
Аз разбрах, че трябва да се намери ЛЛ за направления, ваксини и подобни неща. Отделно трябва да се намери педиатър, който вече си е за всичко свързано с бебето. Поне аз така знам.

Нинче по принцип си права, но ако лекаря е и педиатър, няма нужда да са 2ма Simple Smile Моята лекарка е педиатър и се съгласи да запише и беба.. поне за начало ще е тя, защото ако ходя аз доста чакам за преглед, защото има много бебета... та с нея може да е друго... ама ако не ще го мисля.

# 53
  • Мнения: 307
Да ви питам от коя седмица започват да се следят тоновете на бебето? Аз съм в 33+ 3 г.с. доктора ми каза още рано било... имам приятелки в 37ма, още не са я викали за такъв преглед, тя в София се следи...

# 54
  • Мнения: 981
Да ако ЛЛ е и педиатър, тогава няма нужда от двама.
 Аз на тонове почнах в 34г.с през 2 седмици. На мен 37г.с ми звучи късно, не знам. Явно при всеки лекар, различно се случват нещата.

# 55
  • Мнения: 217
Да ви питам от коя седмица започват да се следят тоновете на бебето? Аз съм в 33+ 3 г.с. доктора ми каза още рано било... имам приятелки в 37ма, още не са я викали за такъв преглед, тя в София се следи...
Май навсякъде е различно, аз съм в 34г.с не са следяли тоновете до сега, само при Аг на видеозона.Следващата консултация ми е в 36г.с и пак нищо не каза за тонове.А една приятелка , която термина ѝ е на 04.02 беше на преглед мин.седмица не ѝ гледаха тонове и я викат чак в 39.г.с на тонове, тя вика аз ще родя до тогава.Но не мисля че ако вс протича нормално трябва яко следене.Тук в чужбина има два графи за бременни, едни които ги слагат в рискова група и другите при които вс.си протича нормално.Моя друга приятелка в друга държава също я викнаха чак след 39г.с за следене, тя и преноси, като мина 40г.с я следяха на всеки два дни, тонове и преглед.Така че всичко си мина нормално.Тя преноси 9 дена и си роди нормално накрая.Не се притеснявайте според мен💙

# 56
  • Мнения: 307
Да ако ЛЛ е и педиатър, тогава няма нужда от двама.
 Аз на тонове почнах в 34г.с през 2 седмици. На мен 37г.с ми звучи късно, не знам. Явно при всеки лекар, различно се случват нещата.
Моя доктор също спомена,че през 2 седмици ще ми бъдат прегледите, дали да не настоявам за всяка седмица, чета на други места,че всяка седмица по един преглед....И на мен ми стана странно,37 не е ли вече 9ти месец?

# 57
  • Мнения: 380
Ззравейте момичета, аз съм в мартенската тема, но бебето върви с 3 седм напред и ще съм за февруари. Искам да попитам има ли сред вас, които са се следили на 2 места преди да решат къде да раждат?

# 58
  • Мнения: 217
Аз лично не се притеснявам и тревожа за това.Мисля че понякога се тревожим излишно и ако бременността си протича нормално няма защо да се ходи да се проверява постоянно.Излишни тревоги според мен.Разбира се ако има проблем и е имало проблемна бременност трябва.Но понякога наистина си вкарваме излишни филми.

# 59
  • Мнения: 1 825
Моите тонове започват от 35гс и ще са всяка седмица.  Имам 5 включени в пакета точно до 40гс. Simple Smile . Моя приятелка се следеше в МД София и в 9тия месец и бяха всяка седмица,  ама си ги плащаш до колкото знам на място.

Общи условия

Активация на акаунт