Тема 8 - Февруарски мами 2022 г. 💖💙

  • 30 426
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 739
Много благодаря, почна да ми се изяснява. А, ако не сме доволни, пак ли се сменя само юни и декември?

Някой може ли да препоръча ЛЛ в района на Мол София, 11 дкц, Кристал, Полимед?

И по телефона ли се обаждате или отивате на място да ги питате дали приемат нови пациенти?
Понеже живеех много години в Банишора. Още от дете и съм в групата на Банишора. Там видях да пишат, че в 7ДКЦ д-р Христина Делчева записвала дечица. Може да се обадиш и да попиташ. Някаква майка търсеше за детето си. Иначе аз съм там при д-р Кацарска, ама за нея е доста трудно. Понеже аз съм от дете при нея, та така си записах детето и пак беше под въпрос.

# 76
  • Мнения: 142
Много благодаря, почна да ми се изяснява. А, ако не сме доволни, пак ли се сменя само юни и декември?

Някой може ли да препоръча ЛЛ в района на Мол София, 11 дкц, Кристал, Полимед?

И по телефона ли се обаждате или отивате на място да ги питате дали приемат нови пациенти?
Аз също съм в района и като почнах да търся  се спрях на д-Р Лора Бочукова/педиатър/ от 11ДКЦ
Но като звъннах в ДКЦ-то се оказа ,че тя не записва пациенти ,а работи като педиатър с направления отЛЛ.
Така стигнах до д-р Грохлева.Видях добри отзиви за нея. Взех и телефона от сайта на поликлиниката и във вайбър и изпратих съобщение за какво иде реч.
Отговори ми и ме покани в кабинета  си.
Видяхме се преди Коледа и се разбрахме да се чуем от болницата като родя
С позитивни първи впечатления съм.
Освен това има заместващ я педиатър в Полимед,което също ни устройва.
Дано съм била полезна.

# 77
  • Мнения: 217
Момичета, исках да попитам слинга от кога може да почне да се ползва, веднага като се роди или трябва да се изчака някакво време? Някоя мама която вече е ползвала?Подариха ми много хубав слинг и бих искала да си го ползвам за всеки ден с бебо, като си върша неща или за навън за бърза разходка, поне до като не е станало мн.топло, че тук става 40° и няма как да се ползва дълго, единствено март, април и до средата на май най много.
И още един въпрос, искам да си сложа в козметиката за болницата стик за под мишници, ползвам всеки ден, не мога без него , а и се потя много.Дали ще е ок ако ползвам , няма ли да пречи на бебето в началото.Аз вс ден ползвам, без него съм потна на всеки час иначе😳
💙💙💙

# 78
  • Мнения: 307
Един въпрос ,може да ви се стори малко неуместен,но като първескиня не знам много неща, та... имам си вече комплект шишета на Авент и няколко залъгалки,  въпроса е трябва ли да ги стерилизирам преди да почна да ги ползвам, те са опаковани, нови са? За болницата си взех 2 отделни шишенца и една залъгалка, тях трябва ли да стерилизирам или там ще го направят?

# 79
  • Мнения: 217
Един въпрос ,може да ви се стори малко неуместен,но като първескиня не знам много неща, та... имам си вече комплект шишета на Авент и няколко залъгалки,  въпроса е трябва ли да ги стерилизирам преди да почна да ги ползвам, те са опаковани, нови са? За болницата си взех 2 отделни шишенца и една залъгалка, тях трябва ли да стерилизирам или там ще го направят?
Аз ще ги стерилизирам всичките февруари, че после я съм запомнила, я не кое какво е, а и ако ревне в 3 през ноща и нещо ми потрябва и не сме спали няколко дни съвсем няма да помня😄
Иначе за болницата ще си взема само 2 биберона, 1 шише( за вс случай) тук дават тяхни при нужда от Ам или нещо.Ам и помпа няма да взимам за болницата, но ако си взимате и тя трябва да се стерилизира до колкото знам😊

# 80
  • Мнения: 739
Няма проблем да се ползва слинга веднага. Бях гледала лекция на една жена (забравих и името) дето показваше, как се слагат слинговете и каза, че са идеални за новородени. Че в тях бебето си спинка спокойно и е близо до сърцето на мама и като слуша туптенето е спокойно и така преживява по-леко и коликите. Даже в слинга си заемат същата поза, както са в корема на майката. И аз мисля да си взема някой слинг или раничка за новородено, че да мога да си действам по-лесно домашните задачи. Че и така, ще ми е по-лесно с по-големия. 😅 Иначе стик за изпотяването няма да е проблем, само гледай да е с по-лек аромат, да не толкова силен.

# 81
  • Мнения: 5 563
Ариел, по-добре ги стерилизирай преди първо ползване. Стоят по складове, щандове и т.н... не знам, аз моите щв ги стерилизирам.

# 82
  • Мнения: 985
Аз разучих, че в моята болница оставят бебета при майките и през нощта...малко се стаписах, ама пък трябва да се свиква, пък и ако има проблеми винаги мога да извикам някоя акушерка(стига да не са много сърдити, че ги има и такива)
Та все пак мисля да не вземам биберон и шишета, ще се уповавам на мисълта, че няма да ми трябват пък каквото стане.

# 83
  • Мнения: 1 037
Всичко се стерилизира преди ползване. В моята болница не трябва да си нося аз шишета.
Слинг може от раждането (еластичен, тъкан, ринг, кабу). След 1 месец може хибридна носилка тип мей тай. Тук консултантите казват, че раница не е ок за новородено, нищо че пише на някои. Било маркетингов трик, в слинг заставали по-правилно. Аз няма да рискувам и за начало съм си приготвила тъкан слинг.
Лятото с еластичен или кабу ще е по-жега. Там са 3 слоя сравнително дебел плат. Докато тъкан/ринг слинг е един слой не толкова дебел плат (има различни плътности, моя е тънък).
Има трикове да се носи и в горещините. Главен съвет - да се избягват големите жеги, но сутрин/вечер е идеално. Може да се разхлажда с пръскало и т.н.
И в моята болница оставят бебето нощем. Според мен е страхотно, да си го храня когато огладнее и да не гледам часовник.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 416
Аз също ще стерилизирам всичко. Права е Есенна магия, стоят по складове, щандове, не е ок…

Момичета, вашите близки и роднини звънят ли ви всекидневно? Задават ли разни въпроси за бебето? Мен миналата бременност ме побъркваха постоянно, всеки ден се звънеше да се пита всичко наред ли е. Знаех, че е защото се вълнуват и те, но в един момент взе да ми става мн тегаво. Сега пък никой не се обажда освен свека -.-. Или ако говоря с някой, е за нещо друго. Не знам добре ли е, зле ли е… Нещо всичко ме удря в емоциите. Не я усещам в тях тази радост и трепет, както предния път

# 85
  • Мнения: 283
Аз също ще стерилизирам всичко. Права е Есенна магия, стоят по складове, щандове, не е ок…

Момичета, вашите близки и роднини звънят ли ви всекидневно? Задават ли разни въпроси за бебето? Мен миналата бременност ме побъркваха постоянно, всеки ден се звънеше да се пита всичко наред ли е. Знаех, че е защото се вълнуват и те, но в един момент взе да ми става мн тегаво. Сега пък никой не се обажда освен свека -.-. Или ако говоря с някой, е за нещо друго. Не знам добре ли е, зле ли е… Нещо всичко ме удря в емоциите. Не я усещам в тях тази радост и трепет, както предния път
От моя страна роднините се въртят на пети и гледат нищо да не ни липсва. От на мъжо само за пред хората. Последно се бяхме събрали двете роди на Коледа, когато свекърва ми ме пита пред всички, защо скоро не съм ѝ пращала снимки от прегледите и като ѝ казах, че като съм ѝ пращала не ме е отразявала по никакъв начин и приключи темата.

# 86
  • Мнения: 985
При мен е смесено, хем се интересуват всички, хем не. И за двете семейства ще е първо внуче и сега не е страшно, ама като се роди ще ме изнервят от двете страни така си мисля. Нещото което най-много ме дразни на този етап е и свекъра и баща ми задават един и същи въпрос от 3ти месец...."Рита ли?" Grinning не знам защо много се изнервям като ме питат и двамата, абее мъже
Свекървата ще ми се меси 100% тя от сега е почнала така тънко тънко да си налага мнението, или аз си въобразявам, то не е насочено лично към мен, тя просто си е такава ама дано нещо не се изпокараме като дойде бебето..

# 87
  • Мнения: 380
С баткото не съм позвала слинг, но сега ми се иска. Оже ли да споделите откъде е най-добре да се купи? Някой магазин в София?

# 88
  • Мнения: 135
Засега всичко е нормално и все още никой не ме пита. Говорим си други нормални неща, което за мен е ок, защото повече ще ме изнерви ако всеки постоянно пита как се чувствам, тежи ли, рита ли, страх ли ме е от раждането…не че няма и такива въпроси от някой роднина, но са малко и не им обръщам внимание. Обаче ми стана супер странно свекървата наскоро ми пипаше/погали корема и някак се почувствах некомфортно..не съм очаквала, че ще ми е неприятно друг освен мъжа ми да ми пипа коремчето 😄 даже и като го обсъждат не ми е приятно. Луда работа

# 89
  • Мнения: 283
Моя мъж е положителен за ковид. Утре и аз ще си пусна пср. Нямаме симптоми, дано и така да остане. Звънях на АГ и ми каза да пия каквото ЛЛ ми изпише. ЛЛ ми изписа само оксиокопцином ( не съм сигурна дали го пиша правилно) аз допълнително си назначих биозин. Нещо съм скептична към тази терапия. Сякаш никой не иска да се ангажира с лекарствата, защото съм бременна не знам...

Общи условия

Активация на акаунт