Астрология - 21 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 37 056
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 61
Може да качиш картата с въпроса.

# 481
  • Мнения: 2 006
in4ey не исках да занимавам целия форум Simple Smile пиша си на лично вече
Благодаря Relaxed

# 482
  • SF
  • Мнения: 21 487
Целта на темата е да се занимаваме. Иначе за какво е тази тема?

# 483
  • Мнения: 61
Според вас възможно ли е транзитен Сатурн опозиция натална Венера и транзитен Уран квадрат натален Меркурий да дават едно такова вътрешно напрежение като буца заседнала в гърлото? Макар че Сатурн за втори път минава оттам и по принцип по друг начин го усещам. Или е по-скоро от прогресивна Луна съвпад Плутон?

# 484
  • Мнения: 7 772
прогресивната луна е супер бавна, няма да е от нея
виж нещо по натална луна и слънце, защото транз сатурн опозиция на венера ще ти докара нещо дразнещо в светогледа, но трудно ще те стисне за гърлото
тя венерата, не забравяй, че е малко вятърничева, не бърка в дълбокото

# 485
  • Мнения: 427
Лъвска Венера Simple Smile
Не са от най-приятните тези транзити, но ако само това ви е притеснението - бих казала пак добре. Луна с Плутон си е интензивно и Уран дава яко ток и напрежение, така че може да е някакво комбо от тези неща, особено ако няма реална причина за напрежението.

# 486
  • SF
  • Мнения: 21 487
прогресивната луна е супер бавна, няма да е от нея
виж нещо по натална луна и слънце, защото транз сатурн опозиция на венера ще ти докара нещо дразнещо в светогледа, но трудно ще те стисне за гърлото
тя венерата, не забравяй, че е малко вятърничева, не бърка в дълбокото

Телец (Венера) отговаря за гърлото. Точно някакво такова стискане може да докара Сатурн.

# 487
  • Мнения: 2 526
Възможно ли е силно сексуално привличане между двама души; да се обяснява донякъде с
една прословута квадратура в синастрия - Плутон- Венера.; освен това квадратура Плутон- Слънце; a в обратния ред тригон Слънце- Плутон.
При квадратурата Плутон- Венера ; връзката по- разтърсваща и дълбока ли е за плутоновия човек; ако да речем другият е със слаба Венера ?

# 488
  • Мнения: 1 294
За какво Ви е да си обяснявате силно сексуално привличане, ако е взаимно ? За човекът с Венерата - прекрояващо по плутоновски. Със същия този Плутон са още много хора. С всичките ли имате силно сексуално привличане ? И сте във връзка ?

# 489
  • Мнения: 670
Elena, защо ти е да търсиш на какво се дължи това и онова?!? Наслаждавай се на взаимоотношенията си. Мога да кажа, че няма закономерност , имала съм синастрии с тригони Венера-Марс а секса нищо особено. А пък връзка с човек с който нямат връзка Венера- Марс , само М/у марсовете секстил секса страхотен , търся аз чета под вола теле , ааа тук има опозиция Марс-Луна от това ще е, не, не сигурно от неговия Плутон в съвпад с моя Марс пък и Венера ми е там макар да не са в съвпад, ама то колко Плутони са в този дом охоо. Та четейки дебелите книги не трябва секса да 6 но е повече от 6. Спрях да чета и се радвам на връзката си. Искам да кажа не си блъскай главата а се радвай на връзката, секса или там каквото е. Направи си експеримент и си разгледай синастрии с бивши гаджета да видиш едни розови синастрии един секс едно чудо не довели до нищо.

# 490
  • Мнения: 427
Защо да не пита? Дали е любопитство или любознателност - въпроса все е удачен.

За чисто сексуално привличане бих търсила в синастрията връзка между Марс и Асцендент, както и планети в 8-мите домове - особено Луна, Слънце, Марс, Венера. Също връзки между Марс и Нептун или Луна-Плутон. Разбира се бих погледнала и композита и дейвисъна.
Сексуалното привличане в никакъв случай обаче не обещава добър секс. А иначе, съм имала страхотни сексуални взаимоотношения с бивш, който не ме привлича външно. Както и обратното - много привличане и желание - секс средна работа.
Плутон-Венера може да подтикнат към сексуални отношения, ако има и други спомагащи фактори. Не бих използвала думата привличане за тези аспекти. По-скоро подсказват вида на интимност и споделеност.
Квадратурата би била по-разтърсваща за Венерата, но все пак трябва да се гледа цялата картинка. Плутона има "надмощието" в случая. Но предполагам знаете, че този аспект не е позитивен.

# 491
  • Мнения: 2 526
Maidmer, благодаря много за коментара. Именно защото не е точно положителен, питам за него. Питането не е  любопитство, имам причина.  Марсът е в тригон с асцендента иначе.
Мнението Ви ми беше полезно и ми даде насока! Благодаря отново.

# 492
  • Мнения: 260
Аспект Венера-Плутон е по-скоро кармичен...Няма да го наричам мистичен,че ей сега ще ми скочат-закачам се само...Simple Smile
Във всеки случай в една синастрия следва да му се обърне нужното внимание.Доста се залита по аспектите Марс-Венера за привличането,но както по горе са написали...асцендента доста влияе в това отношение.Може да имаш съвпад Марс-Венера,но човека изобщо да не те привлича физически и до секс да не се стигне.Аз лично съм забелязал,че харесвам жени с асцендент Везни или Скорпион от пръв поглед.Плутон ми е във Везни и в точен съвпад орбис до 2 градуса с асцендент Везни дава силно взаимно привличане.Същото ми се е случвало при съвпад Луна-Плутон.Точна опозиция на асцендентите също дава подобен,макар и по-слаб ефект.
Точен аспект Венера-Плутон в натален хороскоп...някои го разглеждат като проклятие,други като дар...Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 19:30 от Ricko7

# 493
  • Мнения: 301
Аз имам силно сексуално привличане с някой,  с който имаме аспект Марс/Хирон /съвпад. Освен доста планети в опозиция (вкл. слънцата ). Винаги ми е интересно да правя и синастрии на натална с драконическа карта. В едната такава, венерите стават в съвпад (натал на А с драконическа на Б и в квадрат с плутон).
Отделно имаме доста паралели между двете натални. Примерно и двамата имаме Венера квадрат Плутон в наталите и като се задейства и такъв транзит и сексът става такъв Grinning

Aсц. някак не съм сигурна. Имам в момента някой с марс в точен тригон с моя АЦ, ами задейства се по каквото там отговаря марса му, ама не е сексуaлно Grinning
Едит: но пък в същото време ако го нямаше този аспект едва ли щеше да го има този контакт, а той е много много важен!



И нещо извън темата Simple Smile

Винаги имам голям късмет с докопването до рожденни данни. Едно, че всички си ги казват доброволно и без друго.
Но примерно оня ден отивам при един колега да го питам нещо. Той рови рови в папките в компютъра и цъка на скан на паспорта на шефа и го задържа доста време отворен. Цялата се напрегнах да видя и запомня всичко. После пак рови рови, пак това отвори и пак задържа и се оказа, че едната цифра първия път я бях видяла грешно. После направо ми идваше да хвръкна от радост цял ден, че се докопах така лесно и изненадващо за мен!!! до такова съкровище Heart

Последна редакция: пт, 01 юли 2022, 22:14 от Шанта

# 494
  • Мнения: 670
Защо да не пита? Дали е любопитство или любознателност - въпроса все е удачен.

За чисто сексуално привличане бих търсила в синастрията връзка между Марс и Асцендент, както и планети в 8-мите домове - особено Луна, Слънце, Марс, Венера. Също връзки между Марс и Нептун или Луна-Плутон. Разбира се бих погледнала и композита и дейвисъна.
Сексуалното привличане в никакъв случай обаче не обещава добър секс. А иначе, съм имала страхотни сексуални взаимоотношения с бивш, който не ме привлича външно. Както и обратното - много привличане и желание - секс средна работа.
Плутон-Венера може да подтикнат към сексуални отношения, ако има и други спомагащи фактори. Не бих използвала думата привличане за тези аспекти. По-скоро подсказват вида на интимност и споделеност.
Квадратурата би била по-разтърсваща за Венерата, но все пак трябва да се гледа цялата картинка. Плутона има "надмощието" в случая. Но предполагам знаете, че този аспект не е позитивен.

Ако даден аспект дава сексуално привличане но не и добър секс тогава кое показва добрия секс?🤔 Сега ме замислихте.

Общи условия

Активация на акаунт