Астрология - 21 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 37 068
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • пловдив
  • Мнения: 1 096
Вижте в една от съседните теми – "Били ли сте на астрологична консултация? Препоръчайте астролог".
В нея съфорумците от астрологичния раздел споделят впечатления от консултации с различни астролози.
Най-добре е с лична препоръка – от приятел, близък, добър познат. Иначе, ако разчитате на публични оценки, мненията за един и същи астролог понякога може да бъдат и противоречиви, винаги има субективен момент.

Изборът на подходящ астролог зависи и от личните Ви потребности, както и от очакванията за начина, по който да протича консултацията – повече конкретика ли искате, или някой да Ви изслуша с емпатия и разбиране, да се води диалог с въпроси или в дистанционна форма, и т.н. Прогнози по конкретни теми ли Ви интересуват, или психологически портрет и да се говори за личния потенциал... Неслучайно са го казали хората – за всеки влак си има пътници, съответно за всеки клиент – подходящ астролог. Успех!

Скрит текст:
За прогноза не търсете астропсихолог, макар че голяма част от практикуващите са от това направление.
Благодаря много ,за насоките.
Интересувам се най -вече за прогноза  относно професионална реализация ;отношения с половинката .Предпочитам дистанционна форма на контакт ,ако може и в писмен вариант ще е най -добре.

# 511
  • Мнения: 155
Здравейте, има проблемна бременност в първите месеци. Според наталната карта с транзити към момента, предстои ли аборт? Благодаря!


Аз може ли да напомня за моя въпрос? Има ли аспекти към момента, които да показват застрашаваща бременности или аборт? Благодаря предварително на отзовалите се!

# 512
  • Мнения: 671
Alex, до колкото ми е известно само по-транзити едва ли може да се прогнозира още повече такъв сериозен въпрос. Правят се и други прогностични техники и ако и те потвърждават индикации за аборт тогава евентуално има шанс и пак не е сигурно. Нещата са далеч по-сложни от едни транзити.

# 513
  • Мнения: 3 292
Освен че картата е със затрити рождени данни, необходими за по-сериозна работа, тя е със съвсем граничен Асцендент – това изисква допълнителна проверка /ректификация/, която не се извършва в този формат на разглеждане. Казусът е достатъчно сериозен и отговорен, за да бъде коментиран по транзити в някой форум.

# 514
  • Мнения: 671
Това щях да напиша и аз, освен всичко друго би следвало да има и ректифициран час на раждане и съответно часове наред работа от компетентен астролог.

# 515
  • Мнения: 3 292
Щом се задава такъв въпрос във форум, в който повечето са любители, обикновено няма намерение да се търси професионална консултация с астролог. И именно по форуми и групи са ги научили, че всичко е "гадаене по картинка". Има и хора, които никога не са били на консултация с професионалист и не са наясно колко работа е нужна за отговор на такъв въпрос. А в случая консултацията клони към астромедицинска.

Не се случва за пръв път тук да се задават въпроси за сериозни медицински интервенции и лечение, изискващи не любителско поглеждане, а сериозен анализ от практикуващ астролог с медицински ценз или най-малкото по-задълбочени познания.

# 516
  • Мнения: 155
Благодаря за дискусията. Часа на раждане е взет от болницата, така че следва да е напълно точен. Именно, защото е форум за обмяна на информация, следва да се задават въпроси и след време да се тълкува случилото се. Да има обратна връзка и от питащия. Според мен това също би било полезно за всички. Напълно съм съгласна и наясно, че това е сериозен въпрос, но мисълта ми беше дали от една карта и дадени аспекти може да се направи някакъв извод дали има такава предпоставка.

# 517
  • Мнения: 3 292
Няма такова понятие като "напълно точен час" по спомени на мама, взет от регистъра на болницата или от общината. Моят час, например, е закръглен с 10 минути спрямо това, което е показвал часовникът в родилната зала. При други клиенти отклонението спрямо записа е средно от порядъка на 10-15 минути, случва се и да е по-малко. Но дори няколко минути са от значение при граничен Асцендент. Казвам го като практик, при който идват клиенти и спорят, че не им е нужна ректификация, защото имали "точен час" от общината. А тези часове рядко са достатъчно точни. Има, разбира се, случаи, когато раждането е било със секцио и часът е много точен, до минута. Има и раждания със секцио, при които не е записан с точност до минута.

Това не го казвам като забележка към Вас, а информативно – тук четат доста хора, дано го имат предвид при консултация с астролог.

Подобно разглеждане в публичен форум не би имало никаква полезност за никого, защото само по транзити спрямо карта със заличени данни прогнози не се правят, каквито и да било. А Вас подобно аматьорско разглеждане само би Ви объркало. Ако се види нещо негативно като развой, така се се създават страхове и негативни нагласи. Обучения не се правят по форуми, не и върху такива сериозни казуси.

По-скоро би било полезно с цел упражнение, ако се разглеждат хорарни въпроси и после се дава задължителна обратна връзка по тях. При условие, ако някой от напредналите има желание да се упражнява и да се доказва пред публика, защото от това често се възползват хора, които просто искат да си спестят пълноценна консултация с астролог.

# 518
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Много ми хареса този пост на "Звездна традиция" - https://www.facebook.com/stars.tradition/posts/pfbid02gi7DgY3Hk6 … vTv7A5gHtJqzCQyvl

За качествата на душата според древната ведическа астрология

В продължение на темата за качествата на душата и ума предлагаме на вашето внимание кратко уводно запознаване с възможностите на ведическата астрология.

В модерната астрология много се говори за еволюционното ниво на душата, но фактически липсва инструментариум за определяне на въпросното ниво. И всичко се обяснява с така наречената свободна воля, която в интерес на истината ни е дадена в доста ограничен мащаб. В античната елинистична астрология, в чиято основа е залегнала древногръцката философия и има следи от древното херметично учение, също има методи за разглеждане на духовните качества на индивида. За това се определя Алмутенът на хороскопа, който се разглежда наред с Луната, Меркурий и херметичния жребий Даймон (Спирит). От античната херметична доктрина идват и други забравени техники за определяне на водещия архетип в наталната карта, като всеки такъв архетип има ниско и високо проявление.

Тук обаче ще разгледаме въпроса през призмата на древната ведическа астрология (Джьотиш), която има редица предимства при определяне на така наречения кармичен потенциал на хороскопа.
Във ведическата система Джаймини се използват редица показатели, известни като подвижни сигнификатори (чара каракас). Всеки от тях има определено значение в хороскопа. В зависимост от школата подвижните сигнификатори могат да бъдат 7 или 8 на брой, според това дали към планетите от септенера се добавя лунният възел Раху. Да, във ведическата астрология също се работи със септенера и трите транссатурнови планети нямат управление върху знаците, а тяхното влияние, ако изобщо се използват, е вторично.
Най-важният сред подвижните сигнификатори е така наречената атмакарака, т.е. планета на душата, ако го преведем от санскрит (идва от ”атма” – дух и ”карака” – сигнификатор). Във ведическата астрология също се използват общи сигнификатори и естествен сигнификатор на духа (атма) е Слънцето. Тук отчетливо се проследява паралел с античната елинистична астрология, в която Слънцето също е сигнификатор на духа и нетленната компонента на човешката индивидуалност, а не толкова на егото и темперамента, както е прието да се счита в модерната психологическа астрология. Функции на атмакарака изпълнява планетата с най-висок градус в хороскопа по зодиакална дължина. След нея се подреждат останалите в низходяща посока, т.е. от най-висок към най-нисък градус.

Планетата атмакарака, с оглед на нейните естествени качества и сигнификации, ни дава представа за водещите духовни и ментални качества на индивида, а също така с каква задача е дошъл в настоящата си инкарнация, т.е. кои ще са по-важните духовни уроци, с какво може да са свързани. Разглежда се както статусът на планетата атмакарака в хороскопа, така и нейните аспекти. На второ място, много важно внимание се отделя на позицията на атмакарака в производната карта Навамша (аналог на това делене са така наречените новенарии в древната персийско-арабска астрология). Производната карта Навамша (D9), освен че се използва за анализ на брачния и партньорски потенциал на човека, е много важна карта, по която допълнително се определят силата и ефектите на планетите в основната карта. Тя показва какви ще са плодовете в крайна сметка. Някои ведически астролози са на мнение, че Навамша започва по-активно да се изявява през втората половина на живота, т.е. след навлизане в зрелостта, от гледна точка на заложения в нея духовен потенциал. Производната карта Навамша от една страна е продължение на 7 дом в хороскопа, който традиционно се свързва с брака и партньорите, а от друга страна, в нейните по-висши измерения, е продължение на 9 дом, който е свързан с духовния път на индивида (дхарма), с неговите учители, ментори и водачи.

Знакът, който заема планетата атмакарака в Навамша, има важно значение и се нарича Каракамша Лагна (Лагна е Асцендент) на санскрит. Той също се взема под внимание за определяне на духовните качества на индивида, както и при работа с някои прогностични техники. Силна атмакарака, особено в знак на екзалтация, може да говори за много силен дух. Допълнително се разглеждат и други конфигурации в Навамша, ако искате да придобием представа за духовните качества на индивида и избрания житейски път, т.е. дали ще клони повече към материалното и ще живее упоен от матрицата като повечето хора, или е орисан с по-специална съдба, която създава нужните предпоставки за духовно развитие и преминаване на по-високо ниво.
Тези фактори, разбира се, не дават пълна картина, но са основни. Допълнително се разглеждат различни производни карти, като някои от тях специално се използват за определяне на духовните стремежи на човека, доколко ще е във връзка с Бог, дали ще има афинитет към духовни и религиозни практики, какъв е кармичният потенциал в различни сфери от живота му. Една от такива производни карти е D60, тя обаче изисква изключително точна ректификация на часа на раждане, каквато може да бъде направена само от астролог с дългогодишен практически опит. Тук ще отбележа, че ректификации, гласени с Примарни дирекции ”с точност до минута и секунда”, в повечето случаи излизат неточни или направо неверни при работа с производните ведически карти. При ведически анализ се прави задължителна независима проверка на часа с методи от индийската астрология, само западна не е достатъчна, защото тя не отчита някои специфични гранични стойности.

Във ведическата астрология кармата е свързана със закона за причината и следствието и неговото проявление в материалния живот. Това не е абстрактно понятие, кармичният закон има съвсем конкретно проявление в определен контекст и може да се види кои сфери от живота ще бъдат повече засегнати.
Това е по въпроса за качествата на човешката душа.
За менталността и интелекта отговарят Луната и Меркурий, както и в традиционната западна астрология. По накшатрата на Луната може да се състави доста задълбочен и достоверен психологически портрет на индивида. Докато Слънцето е повече свързано с висшите духовни проявления, макар че в светски план по естествена сигнификация то също има връзка с властта и авторитета.
Освен това във ведическата астрология всяка накшатра има митологичен управител и е свързана с еманации на различни божества, също така има разделение по качества (божествени, човешки, демонични – дева, манушйя и ракшаса) и по еволюционно направление (така наречените гуни – сатва, раджас и тамас). Наред с това следва да се отбележи, че всяка накшатра, без изключение, носи и положителни, и негативни характеристики. Има, разбира се, накшатри с по-остър нрав, но няма само "добри" и само "лоши" накшатри. Ако някъде попаднете на такава информация, тя обикновено носи манипулативен или субективен оттенък.

Както виждате, древната ведическа астрология предлага доста богат инструментариум за анализ на хороскопа не само от гледна точка на съдбата и материалния живот, а и от гледна точка на духовния потенциал и еволюционното развитие, т.е. какви качества притежава индивидът в това направление и доколко ще са изявени.

Тази статия е посветена на древната ведическа астрология и се пише за вас от екипа на Звездна Традиция.
Ако са ви интересни и полезни нашите публикации, можете да харесате или последвате страницата. Освен статии за уводно запознаване с античната астрология и публикации за предстоящи астрологични събития, в страницата регулярно се публикуват авторски мунданни анализи и прогнози, които се изготвят от екипа.

# 519
  • Мнения: 787
Здравейте,
Какво мислите за съвпада на Уран, Марс и Северния възел в края на юли?
Притеснявам се, защото ми се падат в 10 дом и ще са ми в доста точен квадрат с асцедента (с разлика от около 1 градус). Когато съм имала Уран в съвпад с MC напуснах работа поради конфликт с шефа ми.
Сега се притеснявам, че пак може да се получи нещо такова.

Последна редакция: сб, 09 юли 2022, 22:22 от Cafe

# 520
  • Мнения: 1 176
Доста апокалиптични прогнози са изписани. При мен ще се случи в 7ми дом, в опозиция на натален Плутон. Опитвам се да не анализирам много. И без това ще е очаквай неочакваното.
Съвпадът ми прави и два тригона - към Меркурий и към Сатурн. Надявам се, че каквито трансформации се задават, ще са с хепи ендинг.

# 521
  • Мнения: 1 536
Според мен събитието ще е на колективно ниво - нещо свързано със природата, земята или парите, общо взето по темите на Телеца.  Аз очаквам или началото на 3тата Световна война или крах на борсата/  финансовата система. Даже сега се замислих как мога да се подсигуря в случай, че прогнозата ми се окаже вярна.

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 08:56 от tristesse

# 522
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Ako това Ви притеснява - то погледнете пълнолунието в Телец на 8 ноември. Освен двете светила и нодалната ос, участват и Уран, Венера, Меркурий, а Сатурн ги квадратира. При мен става голям квадрат, защото се включва и Луната и обръщане на осите има. При мен е по 2-8 / 6-12 дом. Кофти работа - както и да го гледам.  При мен е активна и дирекция на Слънцето в опозиция на Луната.

# 523
  • Мнения: 1 536
Чудно ще е, всичко точно над Северния ми лунен възел...
Мислех да си направя профилактични изследвания, обаче сега взеха да ме тресат паранои да не търся нищо в тази посока. Ако нещо ще се променя да е извън мен.

# 524
  • Мнения: 1 750
Живеем в средата на седемгодишен период на промени, трансформации и откровени революции . Няма да има трета световна, разминахме се на косъм с нея около 01.07 - ретро Сатурн във Водолей и Нептун в Риби пречупиха коварния квадрат ретро Плутон в Козирог/Марс в Овен. Военните действия в Украйна започнаха при съвпад на Марс, Венера и Плутон в последната декада на Козирог. Затова развитието на това събитие можем да проследим като наблюдаваме аспектите между тези три планети и по-точно между Марс и Плутон. Ако Венера не беше при тях м. 02.2022г сигурно конфликтът щеше да е световен. Считам,че каквото и да се случва около Северния лунен възел в Телец, то ни посочва неотменимото бъдеще. ТРЯБВА : да се срути цялата парична система и да се спре печатането на излишни хартийки, наречени "парични знаци" ; да се унищожи системата  на  "управлението" на "бедните" държави чрез създаване на кръгове за влияние като бившия СИВ и сегашния ЕС  и т.н. Под Телец са и т.нар. "богати" държави и затова Уран е там, за да стресне някои от тях. И Уран и Марс са в депресия в този знак, т.е ще проявяват своите негативни качества, когато са аспектирани чрез квадратури и опозиция. В края на този месец започва последната битка между Уран и Сатурн до ок. 12.12.2022г. Сега Марс ще помага на Уран, а от м. 09 до края на годината ще помага на Сатурн. Марс ще бъде 7 месеца в Близнаци, поради ретро фазата си. С други думи : настават дни на разрушение, погроми, несъгласие, противопоставяне, малки и големи революции до ок. 26.08. Светът ще се промени, ще се създадат нови съюзи и ще се раздвижат такива,създадени по-рано, като БРИКС например.
В личен план : промяна във финансовото състояние ; намиране на личните таланти под въздействието на неприятната /меко казано/ околна среда, т.е ще бъдем принудени да приложим своите креативни умения за оцеляване /според наталната карта/. Изобщо взаимодействието Водолей/Телец ще се прояви с пълна сила.

Общи условия

Активация на акаунт