Астрология - 21 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 37 101
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 292
По позиция в хемисфера нямат достойнства, извън секта са долу. Юпитер няма сила и по триплицитет, тъй като си дневно раждане. Според античните се намира в един от неефективните домове, но все пак в този дом може да произвежда и благинки по сигнификациите на дома. Освен това и като диспозитор на Слънцето – водещо светило, има и знаков тригон с него, подкрепен от рецепция. Докато Сатурн е със слаб есенциален статус, извън секта и в един от трудните домове. Дори ако се гледа "на око", Слънцето ти е най-силно, то носи върху раменете си цялата карта и, така да се каже, те издърпва нагоре в социума. А върху Асцендента ти имат управление Юпитер и Венера.

# 76
  • Мнения: 9 152
Sotis,  благодаря за допълнителните разяснения.
Сега обаче, пак не съм сигурна дали правилно съм разбрала.
Вчера, след много четене и дискусията с a.l.e.n.a, стигнах до извод, който явно не е правилен. Последно, отново не съм сигурна моята Венера Вечерница или Зорница е.
Бях останала с впечатлението, че е Вечерница в директно движение; т.е. според материала от линка, 3 фаза – Западна и Директна /Вечерница/.
допълвам..
до сега четох от сайта на Загата, първо погледнах за сектите ( партиите Simple Smile ), хареса ми, написано е разбираемо, ясно и лесно го изчетох.
Но после .. после четох мнението му за ваксините.. и ...... не го изчетох лесно.
стана ми зле. ама много зле.

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 15:42 от Катерица

# 77
  • София
  • Мнения: 1 299
Ако Венера е в по-ранен знак на Слънцето - Зорница. Ако е в следващия, по-следващия или по-късен градус на същия - Вечерница.


# 78
  • Мнения: 9 152
Ако Венера е в по-ранен знак на Слънцето - Зорница. Ако е в следващия, по-следващия или по-късен градус на същия - Вечерница.
ми аз писах къде ми е венера..
Скрит текст:
Алена, само едно уточнение. Юпитер и Сатурн са ти извън секта, тъй като са в долната хемисфера.
Те са планети от дневната секта, но в твоя случай нямат достойнство по позиция в горната хемисфера.

При Меркурий и Венера, тъй като са вътрешни планети, има една специфика за фазите. Объркващо е. Ако вървят преди Слънцето като градуси или по реда на знаците, според астролозите са източни, а според астрономите са западни. Затова най-добре е да се разглеждат като утринни и вечерни звезди. Преди Слънцето са утринни, след Слънцето – вечерни, стига  да са видими.

Скрит текст:
Меркурий е планета с обща природа, той секта няма. А нравът му зависи от фазата спрямо Слънцето, както и от планетите, с които е свързан.

Тия неща много често ги пишем и обясняваме в нашата страница. Но Катерица не ползва ФБ, затова правя уточнение и тук.
това ме обърка .
не знам вече къде ми върви Венерата...
Скрит текст:
Ох и сега с този материал за Бил Гейтс и децата , дето били изнасилвани и ваксините.. съвсем ми е все тая къде ми е венерата

# 79
  • Мнения: 3 292
Затова посочих, че "западна" и "източна" има двояк смисъл, защото е различно за двете вътрешни планети от гледна точка на астрологията и астрономията.

Зорница е утринна звезда, т.е. когато изгрява сутрин и се вижда в небето преди зазоряване.
Вечерница е вечерна звезда, т.е. се появява след залез слънце и тогава може да се наблюдава.

Тъй като не ти знам знака на Венера (Слънцето май беше в Дева по тропика), не мога да ти кажа в каква фаза е – утринна или вечерна звезда. Ако е в лъчите, това вече е друга фаза – невидима, т.е. периодът след хелиакален залез на планетата и преди хелиакален изгрев.

Ето един пример отскоро, снимка от 28 януари около 6:45 сутринта. Венера е Зорница, изгрява преди Слънцето. В момента тя по градуси го изпреварва – в тропически Козирог, а Слънцето е в тропически Водолей. По този начин можеш да си направиш сметка и за фазата в твоя хороскоп.

# 80
  • Мнения: 3 877
Слънце в Риби, Венера в Телец. Дневно раждане (следобяд), моята доколкото знам е Вечерница, така ли е?

# 81
  • Мнения: 9 152
Sotis, благодаря. Flowers Hibiscus
Венера ми е в 4 дом с Уран.
Слънцето ми е в 3 дом. То ми е У на Асц. 3 дом ми е голям, в него е Дева и началото на Везни, където са Мерк. + Плутон.
Както и да е, не ми е важно. Hug

# 82
  • Мнения: 3 292
Sotis, благодаря. Flowers Hibiscus
Венера ми е в 4 дом с Уран.
Слънцето ми е в 3 дом. То ми е У на Асц. 3 дом ми е голям, в него е Дева и началото на Везни, където са Мерк. + Плутон.
Както и да е, не ми е важно. Hug

По това не мога да се ориентирам дали е видима.
Върви след Слънцето, теоретично е Вечерница.
Но ако е на по-малко отстояние от него, може и да е невидима, дори да са в съседни знаци. Ако Слънцето е в края на Дева, а Венера е в началото на Везни – по тропическия Зодиак.

# 83
  • SF
  • Мнения: 21 543
Слънце в Риби, Венера в Телец. Дневно раждане (следобяд), моята доколкото знам е Вечерница, така ли е?

Да, точно.

# 84
  • При децата ми
  • Мнения: 6 144
Четох, четох и се обърках...

Венера на Асцендента, в Козирог, 12-ти дом, Слънцето е в 10-ти дом, Скорпион. Дневно раждане, 10:45 ч.
Зорница, или Вечерница е? Според мен Вечерница...

# 85
  • Мнения: 9 152
Hrispa76,Според моите пресни " знания", които придобих в последните дни, Венера ти се пада Зоница и е извън Секта.
До колкото разбрах, по- скоро е неблагоприятна, отколкото благоприятна, не знам дали е малефична....това не успях да разбера.
Извън секта са при теб Венера, Луна и Марс, понеже си дневно раждане. Т.е. тези планети са може би евентуално по- проблемни.
Не го приемай обаче за вярно, споделям какво съм научила до момента съгласно тази техника😊,
(
Скрит текст:
На мен ведическите техники ми харесват повече
)

# 86
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Hrispa76,Според моите пресни " знания", които придобих в последните дни, Венера ти се пада Зоница и е извън Секта.
До колкото разбрах, по- скоро е неблагоприятна, отколкото благоприятна, не знам дали е малефична....това не успях да разбера.

Не е малефик Венера ако е извън секта или няма достойнство по позиция в долната хемисфера. Това означава, че няма толкова сила, т.е. по-слаба е, но не малефична. Малефици са Марс и Сатурн.

Малефиците извън секта и без достойнства са по-малко злосторни, т.е. обезсилени. А в секта и с достойнства за по-зли.

# 87
  • При децата ми
  • Мнения: 6 144
Hrispa76,Според моите пресни " знания", които придобих в последните дни, Венера ти се пада Зоница и е извън Секта.
До колкото разбрах, по- скоро е неблагоприятна, отколкото благоприятна, не знам дали е малефична....това не успях да разбера.

Не е малефик Венера ако е извън секта или няма достойнство по позиция в долната хемисфера. Това означава, че няма толкова сила, т.е. по-слаба е, но не малефична. Малефици са Марс и Сатурн.

Малефиците извън секта и без достойнства са по-малко злосторни, т.е. обезсилени. А в секта и с достойнства за по-зли.

Алена, извинявай, но не разбрах извън секта ли е при мен Венера?Simple Smile

# 88
  • Мнения: 3 292
Козирогът е след Скорпион, така поставена Венера няма как да е Зорница.
И в този случай отива към максимална елонгация, т.е. отстояние от Слънцето. Със сигурност видима.

# 89
  • Мнения: 64
Здравейте, искам да попитам чрез консултация с астролог има ли как да разбера дали ще ми се оправят отношенията с конкретен човек?? И ако да, ако може име на такъв?

Общи условия

Активация на акаунт