НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 141

  • 41 129
  • 762
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 782
Аз ползвам тази сметана.

# 106
  • Мнения: 5 081
Като че ли най-добре като съотношение цена-качество, са лидлските. Отдавна не съм купувала, но и четейки по групите, това май е заключението. Сега с тази инфлация може да са се променили нещата. Вчера ходих до Лидл, дори някои замразени зеленчукови миксове са поскъпнали. Да не говорим, че дори нямаше замразен спанак. Лидл все още го уважавам заради бутеркезето - за мен това е най-вкусният кашкавал.

Нов ден, нова липса на логика в кантара ми. Дава ми 400 гр. нагоре, а в огледалото се гледам - даже изглеждам по-слаба. Премерих талията - още 1 см. паднал и вече съм на 66 см. там. Но то е ясно, чакам цикъл и явно някъде задържам. Интересно ми е след цикъла колко ще падна.

Днес имам някои задачки навън, но като се прибера, ще бутна месото в гювеча и ще го забравя на 120 градуса до довечера. На обяд ще си доям пачата. Идните дни ще сме на въпросното месо от гювеча, но мисля да наруша малко карнивора със зеленчукова крем супа. То с този сняг навън си е само за супички Simple Smile

# 107
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
Тъкмо правя списък за пазаруване .Мисля да купя неща с които да заместя тестото,защото без него трудно ще изкарам.До тук- масло  гхи, патешка мас, бадемово брашно, кокосово брашно, хуск.Друго ще ми трябва ли (по-специфично),за приготвянето на заместители на тесто?Прясното  с какво го заменяте? Мога да взема без лактоза, мога да взема и някакво бадемово да речем..Кое е за предпочитане? Тук ,в супермаркетите има много продукти без лактоза , както и  други млека(бадемово, овесено, кокосово, соево и т.н).Кои са най-близо до кравето мляко като вкус?

И по един деликатен въпрос-
Скрит текст:
как избягвате констипацията? И преди си имах проблеми, сега май се влошиха съвсем нещата..А имам ли запек, от там се появяват други проблеми и става неприятно..Пия вода-колкото ми се пие, не се наливам ,та съвет за повече вода не ми върши работа..


Жаки, дай една рецепта за броколи и синьо сирене. HugИли друга идея за салата с него.

И тази вечер ми се ще да пийна чаша бяло вино..Голям проблем ли ще е ако го направя?
Какво пиете? Не се сещам за алкохол без захар..

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 10:38 от Kassia Kaisieva

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 1 400
За деликатния проблем на мен ми помага това



Броколи варя на пара и после разбърквам с кубчета синьо сирене, авокадо, варено яйце, овкусявам със зехтин, лимон и подправки. 

По подобен начин правя всякакви кореноплодни – на пара и овкусени с дресинг, какъвто харесвам и им отива. Вървят ми за гарнитура и стават бързо и лесно. 

Чаша вино си позволявам по изключение и хич даже не ми е гузно. Обаче редовно не, пречи ми, ако искам да свалям.

Добре че наваля сняг, отивам да метна едни свински гърди със зеле. Предните дни ми беше топло за тях.
И ще направя соленките, които хвалите. Дали ще станат с масло, че ми е свършила маста?!

# 109
  • Мнения: 15 356
Салата от сурови броколи си правя така:накъсвам на много ситно,на конци,слагам червен лук,печено пиле,някакво сирене и една лъжица кисело мляко .На фурна правя замразен пакет от лидъл,масло ,нарязан чесън и като се полусготвят добавям топено сирене или сметана ,пъхам за малко във фурната ,после ръся кашкавал или чедър и готово .

# 110
  • Мнения: 5 081
Касия, според мен първо трябва да установиш дали толерираш млечни продукти и в каква степен, кои. Давам пример със себе си - прясно, кисело мляко, както и сирене тип българско ме подуват по всякакъв начин, че дори и без хрема ми тече носа. Иначе, ако се окаже, че толерираш млечните продукти, аз винаги съм "за" истинския продукт, а не веганската му алтернатива.

Аз проблеми със запек сега нямам, но като имах, ми помагаше Натуралакс. Предполагам, че ако увеличиш мазнините, водата и примерно вкараш нещо ферментирало тип кисело зеле и по естествен път ще станат нещата.

А патешка мазнина откъде ще взимаш? Това колкото и да го търся, не го намирам. Както и пилешки кожички.

# 111
  • Мнения: 2 275
Ето този "хляб" с кокосово и ленено на доктор Берг или по-точно на жена му ми харесва.
https://youtu.be/1rwbHfX3WFY
С руско озвучаване, оригинала на английски в описанието.
Той/те имат много и все интересни рецепти и най-вече точно с карфиол и броколи.
За масленки (режимни) има много рецепти, а и те са най-лесни за нагласяване като се използват познатите рецепти. На всичките основата е масло/мас, яйце/жълтък и бяло брашно с бадемово/кокосови стърготини лешниково и захар.
Единственото, което ме е смущавало е ...200 г масло. Как ли пък ще бутна някъде толкова  масло. На мен ми е жал в яйцата да сложа една лъжица като мога направо в устата да я сложа. А хубава свинска мас ми е абсурдно да намеря, не помня и да съм виждала въобще свинска мас.
Та си реших проблема с патешката и се чудя как не съм се сама сетила.
Ядковите млека нямат никакъв интерес за нас. Малко пресно мляко в кафето не е проблем, ако се толерира.
Кокосово мляко и кокосова сметана са отлични за нас.

# 112
  • Мнения: 39 419
Тъкмо правя списък за пазаруване .Мисля да купя неща с които да заместя тестото,защото без него трудно ще изкарам.До тук- масло  гхи, патешка мас, бадемово брашно, кокосово брашно, хуск.Друго ще ми трябва ли (по-специфично),за приготвянето на заместители на тесто?Прясното  с какво го заменяте?
Касия, ако се опиташ да се храниш без заместители ще ти е по- леко и по- вкусно. Не търси на всичко заместители.

# 113
  • Мнения: 12 895
Касия, пробвай малко масло да изядеш сутринта още като станеш, на гладно. Примерно чаена лъжичка, там някъде. Има голяма вероятност да помогне и то без да чакаш много дълго.
Заместители на тесто според мен не стават да вземеш нормална рецепта и да заменяш в нея брашното с нещо, млякото с друго и прочие. Потърси си направо НВ или кето рецепти за печива, все нещо ще ти допадне от тях. Макар че в началото адаптирането е по-лесно без такива, а и те не са за основна и ежедневна храна.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 23:10 от natka

# 114
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
Ами влязах в една група във Фейсбук, и там прясното мляко е в списък със забранени храни, за това се обърках..
При нас патешка мас има във всеки голям супермаркет.В буркан  е. Ама няма  пък свинска мас никъде..

И само да ви помоля за още нещо.Не намирам рецепта за "опалянка". Може ли да я напишете.Да видя-ако нямам някакъв продукт, да го включа в смисъка.

Поне едно нещо трябва да направя (да имитира тесто),защото вече ми се прияжда..Имам само едно бадемово брашно в къщи, та да се заредя с продукти,които ще ми трябват по принцип за този режим..С пресните продукти няма проблем, ама ако ми се дояде нещо тестяно-да имам под ръка нещо.което да спаси положението..

# 115
  • Мнения: 2 275
Опалянки
3 яйца, разделят се жълтъци и белтъци
Около 80-100 грама Филаделфия или подобно се забърква с жълтъците и се прибавят разбитите на сняг белтъци с малко сол.

# 116
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
Благодаря, намерих я! И хуск трябва явно..

# 117
  • Мнения: 14 966
Каси, когато минах на режима, ядях само яйца, мръвки, риби на фурна  лютеница и салати. Първите дни с опита ми да се храня 2 пъти на ден, с постоянното ми похапване преди това, беше мъка. Имах пориви на глад. Позволявах си по две три супени лъжици тахан.
Обаче свалих две кила, стомахът ми се сви моменталически. После беше лесно.
Мани тези теста на първо време, ако можеш.
Яж сито зеленчуци , поливай със сметана, яйцата много засищат.
Желая ти искрено успех, но си трябват рестрикции в началото. Ако си занимаваш мозъка с поривите на тялото и му угаждаш, няма да стане.

# 118
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
Ще се опитам да не замествам, но все пак -да  съм подготвена..По-добре да хапна нещо такова-ако много ми се дояде, от колкото да се нахвърля на шоколад или нещо подобно, и режима да отиде по дяволите..
Въпросът е какво да гледам в тези продукти  като избирам. Колко гр. въглехидрати на 100 гр. продукт-за да е режимно. Мисълта ми е -да не купя нещо,дето да го мисля за режимно,а то да не е..
Искам нещо такова, да не трупам брашна-било и бадемови и др. в къщи,и да е само за спешни ситуации..
Ама ми се виждат много  въглехидратите,въпреки че пише че е с малко..
Скрит текст:

или това
Идеята е -ако ми причернее пред очите,  да мога да стъкмя нещо набързо , за да не се проваля..

# 119
  • Мнения: 2 275
Никога не съм слагала хуск на опалянките.
Когато започнах, преди около 10 години нямаше кой знае какви идеи и "брашна", а опалянките минаваха лесно като друг вид омлет.
Но наистина е по-лесно и по-успешно стриктно ВМНВХ за поне 6 месеца.
Другото отклонява вниманието и поддържа вредни навици.
Дадохме идеи за в случай на "падане на пердето" с или без корниза:
- кашкавал с масло
- няколко лъжици заквасена сметана /маскарпоне
- варено яйце с масло
- или направо лъжица масло

Общи условия

Активация на акаунт